Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ca l’Arenys - Guineu (La Pirata), Black Storms

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Ca l’Arenys - Guineu (La Pirata), Black Storms

    Piwo otrzymane w prezencie imieninowym. Butelka 0,33l. Moc 8%, ekstrakt ??. Kolor prawie czarny. Bardzo ciemny brąz. Piana duża, niejednorodna, kawowa. Bardzo trwała. Nieładna, ale „porządna”. Zapach średnio intensywny, genialny. Ciemne piwo, ciemne słody i mocne idealnie komponujące się chmiele o żywicznych, leśnych zapachach. Chyba tak świetnie chmielonego ciemnego piwa jeszcze nie piłem. Smak wyborny. Ciemne słody, mocny żywiczny chmiel, odrobina palonych nut, leciutka wytrawność. Pyszne. 8% nie czuć. Piwo sprawia wrażenie jak by miało tak ok. 6,5%. Po ogrzaniu lekka oleistość. Posmak długi, chmielowy. Wysycenie idealne. Takie lekko słabsze od jasnych piw. Do tego ładnie trzymało się. Opakowanie z ciekawą grafiką, wyróżniające się. Subiektywnie, mnie taka grafika się nie podoba. Obiektywnie, brak zawartości ekstraktu, czarny kapsel bez nadruku, oraz, przede wszystkim, nie podanie browaru gdzie kontraktowiec (teraz już mają swój browar) warzył piwo, to wada. Podsumowując, nie spodziewałem się, że to taka perła, czarna perła. Oczywiście, to że pochodzi z browaru z piwnej Iberyjskiej pustyni nie nastawiło mnie jakoś negatywnie. Raczej podszedłem jak do dobrego rzemieślnika. A tu jeszcze zaskoczenie in plus. W najważniejszych parametrach piwo jest bez zastrzeżeń. Oceniam 5+ (1 - 6).
    Dzięki Robert, Grzesiek, Jacek
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎