Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Humenné, Námestie slobody 70, Pivovar U medveďa [restauracja firmowa]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Słowacja, Humenné, Námestie slobody 70, Pivovar U medveďa [restauracja firmowa]

    Piwowarstwo we wschodniej Słowacji rozwija się dynamicznie.
    W ostatnich latach powstało kilka małych browarów w Koszycach, Prešovie, a od 2016 roku działa najdalej wysunięty na wschód kraju browar w mieście Humenné.
    Browar restauracyjny "Pivovar U medveďa" ma doskonałą lokalizację. Znajdziemy go na skraju największego placu w mieście tuż przy torach kolejowych w odległości 1 km od głównego dworca kolejowego.
    Ogródek browaru graniczy z przystankiem osobowym "Humenné mesto". Są tu dwa tory dwóch lokalnych linii kolejowych, prowadzących do Stakčína i Medzilaborców, które za przystankiem rozwidlają się.
    Popijając piwko obserwowaliśmy kursujące cyklicznie pociągi. Rozkład jazdy ułożony jest w taki sposób, że pociągi w obu kierunkach wyruszają w tej samej minucie i w perony przystanku osobowego wjeżdżają grupowo.

    Lokal tworzy jedna sala z barem i tankami, gdzie znajdziemy miejsca przy klasycznych i wysokich stolikach, oraz wspomniany ogródek.
    Oferta piwna jest imponująca. W dniu mojej wizyty (4 czerwca) na kranach było aż 10 warzonych na miejscu piw, w dwa bezalkoholowe:
    - Macko 10° 4,3%
    - Weissbier 12° 5,5%
    - Medved 12° 5,4%
    - Ležiak špeciál 13° 5,6%
    - APA 12° 4,7%
    - Belgian Ale 17° ?%
    - Americká IPA 17° 7,5%
    - Milk Stout 17° 5,4%
    - Nealko
    - Nealko Slivkove

    Piwa w przystępnych cenach od 1 do 2 euro za pół litra.
    Piwa na wynos można kupić w butelkach PET z firmowymi etykietami.
    Są firmowe kufle i podstawki.
    Uciążliwy jest brak klasycznej karty piwnej z parametrami i cenami. Oferta wyeksponowana jest na umieszczonych na ścianie drewnianych tabliczkach z z nazwą piwa i zawartością ekstraktu. Co do szczegółów trzeba już dopytywać obsługę.
    Mi z pomocą przyszedł miłośnik piwa ze Zvolenia, znawca współczesnego rynku piwowarskiego w swoim kraju. Okazało się, że jest kolekcjonerem kufli i szklanek, których zgromadził już pół tysiąca, a w Humennem siedzi trzeci dzień i spokojnym rytmem zalicza kolejne piwa z niedźwiedzia.
    Miło rozpoczętą rozmowę zakończyłem w momencie, gdy rozmówca zbytnio rozkręcił się, zachwalając walory smakowe Velkopopovickeho Kozla i puentując lakonicznie mój wywód na temat polskich browarów rzemieślniczych i restauracyjnych, że nasze są chujowe.

    Kuchnia oferuje menu obiadowe w cenie 3,20 - 4,50 €. W zestawie zupa (dwie do wyboru) i jedno z trzech pozycji drugiego dania.

    Godziny otwarcia:
    Poniedziałek - czwartek 10:00 - 23:00
    Piątek, sobota 11:00 - 02:00
    Niedziela 11:00 - 22:00


    Zdjęcia:



  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    #2
    Bardzo bezpretensjonalne miejsce, gdzie schodzą się praktycznie tylko miejscowi, chociaż namierzyłem też i parę z Polski.
    W godzinach około południowych, głównym celem wizyt jest dzienne menu, na które panuje spory popyt, tak że dwie godziny od rozpoczęcia sprzedaży już praktycznie nic nie ma.
    Oczywiście są też i dania na zamówienie. W menu dnia, trafiłem na świetną zupę kapustnice, którą można przyrównać do góralskiej kwaśnicy, z tym że U Medveda jest nieco czerwonawa od papryki.

    Wybór piw też konkretny, musiałem zacząć od próbek, bo wszystkiego bym nie pokonał.
    # Macko 10* jasny lager. 1.20€ (wszystkie ceny za pół litra)
    # Medved 12* jasny lager. 1.40€
    # APA 12*. 1.60€
    # Ale Special 13*. 1.60€
    # Zazvor 13*, czyli jasny lager z imbirem. 1.60€
    # Milk Stout 17*. 1.80€
    # IPA 17*. 2€
    Tyle co skończył się Weissbier 12*, oraz dostałem na próbę, troszeczkę jeszcze nie doleżakowane Miodowe. ( miało się go lać za 4 dni.)
    Ceny można powiedzieć że świetne, praktycznie nigdzie nie spotyka się już takich na Słowacji w mikrusach. A taka kostovka, czyli zestaw 5 piw próbek po 0.1l (fakt nalane od oka) to wydatek 1.50 €.

    Piwa albo dobre, albo bardzo dobre. Niedobrego nie piłem.
    Najlepiej podeszły mi jakby to powiedzieć dwie skrajności: Macko 10*, które swoją treściwością mogło by zakasować niejedno piwo o znacznie wyższym ekstrakcie, oraz IPA 17*, dla mnie idealnie poukładane.
    Piwa są do kupienia również w litrowych petkach, oraz w butelkach 0,75l, ale tych wybór był mniejszy niż aktualnie lanych.
    Strona browarku:
    U medveďa - Objednať cez internet, zaplatiť v hotovosti alebo online, donesieme domov alebo do kancelárie


    Kilka fotek:


    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Pod tym adresem funkcjonuje obecnie wyłącznie firmowa knajpa browaru.
      Instalacja została wywieziona na obrzeża miasta.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎