Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amarcord, E Figoun

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Amarcord, E Figoun

    Butelka 0,5 ltr z kabłąkiem,alkohol 5,2%.Nie miałem pojęcia,że w San Marino produkują piwo ale kolega przywiózł mi z wycieczki do Włoch/myślałem,że dostanę "Birra Moretti"/.Opakowanie pierwsza klasa-bardzo klasyczne.Piana gęsta i dosyć trwała.Barwa słomkowo-cytrynowa z pomarańczowym poblaskiem.Opalizujące-mętnawe.Zapach sugeruje coś między gueuze a jasnym belgijskim specjalnym.W smaku przypomina belgijskie jasne piwa specjalne ale jest łagodniejsze i słabsze alkoholowo.Dość wytrawne ale przy tym lekko kwaskowate i ta kwaskowatość przenika się z wyrażną,choć umiarkowaną goryczką.Jakby lekko ziołowe.Spodziewałem się włoskiego lagera a spożyłem piwo "belgijskie".
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    #2
    Wrażenia oczno-nosowo-ustne opisał kloss już dosyć dawno temu i w zasadzie mogę się z nim spokojnie zgodzić. Piwo zaskakująco pełne w smaku, widząc jego kolor spodziewałem się czegoś znacznie bardziej płaskiego a tu niespodzianka, piwo "czuć browarem" - to takie moje niedawne spostrzeżenie w niektórych piwach (niestety nie przełożyłem jeszcze tych wrażeń na język przetłumaczalny dla innych). Kwaskowate ale i przyjemnie goryczkowe.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
    Spodziewałem się włoskiego lagera...
    Dobrze się spodziewałeś bo:
    - po pierwsze, to lager (jedyny w ofercie browaru)
    - po drugie, w zasadzie jest włoski bo początkowo warzony był w Rimini a dopiero potem przeniesiono produkcję do San Marino ze względów podatkowych, które wtedy były jeszcze znacząco różne na korzyść małej republiki.
    Attached Files

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie miałem pojęcia,że w San Marino produkują piwo
      Po czym sądzisz, że to browar z San Marino? Ja mam piwo z browaru Amarcord, w niemal identycznym opakowaniu i z identycznymi parametrami, nazwane Gradisca Bionda Speciale, ale adres producenta to Rimini. Nie ma ani słowa o San Marino, a na ecie jest naspis "wyprodukowano i rozlano w Rimini we Włoszech" Ja wiem, że to blisko, ale to nie San Marino. Wie ktoś o co tu chodzi?

      P.S. Na stronie browaru: http://www.birraamarcord.it/home.php też nie ma ani słowa o San Marino.
      Last edited by wrednyhawran; 12-08-2011, 00:00.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Ło matko !!!!! Cytujesz klossa z postu z przed 8 lat.
        Po ilu byłeś
        Browar w San Marino został zamknięty kilka lat temu.
        Last edited by sibarh; 12-08-2011, 10:38.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
          Ło matko !!!!! Cytujesz klossa z postu z przed 8 lat.
          Po ilu byłeś
          Browar w San Marino został zamknięty kilka lat temu.
          Hehehe, no po paru byłem nie zwróciłem nawet uwagi, że to już tyle lat Chciałem się tylko dowiedzieć o co chodzi z tym browarem.

          Dzięki za info, utwierdziłeś mnie w moim przekonaniu

          A tak przy okazji, to w San Marino już w ogóle nie robią piwa? Bo teraz jak byłem we Włoszech to chciałem się tam wybrać rowerem po piwo, ale sie nie udało. I nie wiem czy mam żałować
          Last edited by wrednyhawran; 12-08-2011, 15:34.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
            Hehehe, no po paru byłem nie zwróciłem nawet uwagi, że to już tyle lat Chciałem się tylko dowiedzieć o co chodzi z tym browarem.

            Dzięki za info, utwierdziłeś mnie w moim przekonaniu

            A tak przy okazji, to w San Marino już w ogóle nie robią piwa? Bo teraz jak byłem we Włoszech to chciałem się tam wybrać rowerem po piwo, ale sie nie udało. I nie wiem czy mam żałować
            Był tylko jeden browar i i już go nie ma. Może powstał jakiś restauracyjny ale nic mi na ten temat nie wiadomo.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎