Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak to jest z kapslami??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Jak to jest z kapslami??

    Mam takie małe pytanie do kolekcjonerów kapsli. Czy zbieracie też kapsle które różnią się spodem?? To znaczy jeżeli są inne napisy czy jakieś obrazki?? Wiem że 10,5 miało taką serię z kilkoma rodzajami spodów.
    Dostałem przedwczoraj przesyłkę z USA z browaru Widmer i było w niej z 10 kapsli i niektóre różniły się właśnie spodami. Posiadają hasełka w stylu Tymbarku.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • behemoth
    Senior
    • 12-2001
    • 248

    #2
    Zależy od upodobań kolekcjonera. Jedni zbierają, inni nie. Katalog polskich kapsli uwzględnia takie napisy, a także sygnatury znajdujące się na bokach (ząbkach) kapsli. Uważam, że jeżeli ktoś ogranicza się do zbierania kapsli tylko z jednego kraju- to ma to jak najbardziej sens. Jeżeli zbiór obejmuje cały świat- zbieranie kapsli z napisami wewnątrz i z sygnaturami staje się trochę uciążliwe ze względu na ich ilość. Jeżeli chodzi zaś o kapsle 10'5- to na przełomie lat 1995/96 ukazało się ok 200 różnych napisów. Sam posiadam 73 różne sztuki.
    Last edited by behemoth; 09-11-2002, 19:02.

    Comment

    • paveuek
      Senior
      • 09-2001
      • 410

      #3
      Właśnie dlatego nie zbieram kapsli róznych pod spodem.
      Co do 10,5 to tak naprawdę nikt nie wie ile wyszło różnych wzorów - więc jaki to ma sens?
      Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
      Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

      Comment

      • behemoth
        Senior
        • 12-2001
        • 248

        #4
        Ja też nie zbieram kapsli uzględniając takie różnice. (Szczególnie, że kapsle nie są głównym moim zbiorem). Jedyne w mojej skromnek kolekcji, które spełniają ten warunek to właśnie te z 10'5. Głównie ze względu na to, że sam je zebrałem (po opróżnieniu butelek)jeszcze podczas szkoły średniej. Czuje do nich jakiś sentyment
        Ach... to były czasy...
        Last edited by behemoth; 09-11-2002, 19:14.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Dziękuję za opinie na ten temat. A jeżeli chodzi o 10,5 to chyba to był jakiś konkurs, trzeba było zebrać pewną ilość z dobranymi napisami i wysłać je. Mam nadzieję że się nie mylę.

          Comment

          • behemoth
            Senior
            • 12-2001
            • 248

            #6
            O ile ja pamiętam konkursy były ale dotyczyły kontr (był VW garbus do wzięcia). Kapsle, podobnie jak kontry, których były całe serie tematyczne były chyba tylko tworem marketingowym. W ówczesnym czasie 10'5 miało najbardziej dynamiczną kampanię marketingową i trzeba przyznać, że w zaskakującym czasie zdobyła ona dla tego piwa sporą część rynku. Powstawały kluby 10'5 na terenie całego kraju, gdzie odbywały się bardzo ciekawe imprezy, koncerty itp. Zdaje mi się nawet, że za tę kampanię poznański browar dostał jakąś prestiżową nagrodę.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Garbusy pamiętam były chyba w kolorze czarnym. Ale z kapslami też raczej był jakiś konkurs.
              A reklamy pamiętam, Welcome to the club brzmiało hasło reklamowe. A czy dostali jakaś nagrodę?? Nie mam pojęcia.

              Comment

              • Beermatt
                Gość
                • 10-2002
                • 192

                #8
                Sporo kolekcjonerów zbiera kapsle z róznymi sygnaturami, ja tak nie robię . Niektóre kapsle z większych browarów mają po kilkanaście różnych sygnatur. Kapsle te niczym sie nie różnią w wyglądzie jedynie tą sygnaturą . Nie zbieram też kapsli z wewnętrznymi nadrukami.
                taki kapsle wypuszcza się głównie na różnego typu promocje i konkursy. Tak było z Braxami, które po wewnętrznej stronie miały nazwy państw biorących udział w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.
                Ostatnio Rybnicki Full miał kapsle z napisem " Szansa na nagrodę "
                Na pewno takie założenie ,że zbiera się kapsle z nadrukami i sygnaturami zwiększa ilość okazw do zbioru.

                Comment

                • Andi
                  Senior
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #9
                  Odp: Jak to jest z kapslami??

                  baklazanek napisał(a)

                  Dostałem przedwczoraj przesyłkę z USA z browaru Widmer i było w niej z 10 kapsli i niektóre różniły się właśnie spodami. Posiadają hasełka w stylu Tymbarku.
                  Z góry dziękuję za odpowiedź. [/B]
                  Browar ten wypuscil serie na rok przestepny a wiec 29 Lutego i sa tam röznego typu zyczenia-w sumiie 29 kapsli.
                  sam röwniez nie zbieram kapsli z wewnetrznymi nadrukami cchyba ze je dostane z browaru-no to wtedy nie wyzuce.Jezeli chodzi o serie braxa z mistrzostw swiata to postanowilem ja cala zebrac ale to tylko z sentymentu na Pilke nozna i uczestnictwo Polski w mistrzostwach.
                  A tak nawiasem möwiac to bylo bardzo trudno zebrac cay komplet-mi osobiscie brakuja tylko wlochy -ale juz je mam obiecane od naszeej Beermat
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  • Beermatt
                    Gość
                    • 10-2002
                    • 192

                    #10
                    Tak jest, Andi prawdę mówi,
                    trudno zebrać cała serię Braxów , szczególnie : Urugwaj, Rosja i Nigreria należą do najrzadszych.
                    W tym drugim też się nie myli, Włochy już niedługo "zawędrują "do Andiego

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #11
                      Beermatt napisał(a)
                      Tak jest, Andi prawdę mówi,
                      trudno zebrać cała serię Braxów , szczególnie : Urugwaj, Rosja i Nigreria należą do najrzadszych.
                      W tym drugim też się nie myli, Włochy już niedługo "zawędrują "do Andiego

                      A jak by ktos reflektowal na wymiane to mam prawie wszystkie druzyny oprucz Nigerii i Wloch jeszcze w moich dublach.
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Kaplse ktore róznią się tylko napisami wewnątrz nie stanowią dla mnie żadnej atrakcji kolekcjonerskiej - zresztą są mało ciekawe do wyeksponowania. Co się tyczy 10,5 - pamiętam ludzi goniących za nimi oraz sokami z Tymbarka (z tych oststnich widzialem nawet kolczyki). A konkursju pojawiały się także na kapslowych "wierzcha" - choćby "Miliard od BROKA" czy Yamaha od Tatry
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #13
                          Odp: Jak to jest z kapslami??

                          [QUOTE]baklazanek napisał(a)
                          [B]Mam takie małe pytanie do kolekcjonerów kapsli. Czy zbieracie też kapsle które różnią się spodem??

                          dla wszystkich zainteresowanych podaje adres strony z katalogiem Belgijskich kapsli-Wszystkich wraz z Sygniaturami

                          mysle ze to pomoze wielu kolekcjonerom w uporzadkowaniu ich zbioröw
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • szostak
                            Gość
                            • 02-2002
                            • 1176

                            #14
                            Zadaqm idiotyczne (bom laik) pytanie: czy swoje kolekcje liczycie według sztuk czy liczby wzorów?

                            Comment

                            • batoras1
                              Member
                              • 09-2001
                              • 81

                              #15
                              Ja mogę odpowiedzieć tylko za siebie.
                              Wiec ja liczę wg wzorów. I nie zwracam uwagi na sygnatury znajdujące się na bokach.
                              Last edited by batoras1; 18-11-2002, 16:12.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎