Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gutmann, Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Gutmann, Weizenbock

    Brauerei Gutmann Titting, Weizenbock
    zaw. alk. 7,2%
    Kolor ciemnobursztynowy (miedziany), mętny.
    Piana żółtawa, obfita, drobnoziarnista, trwała.
    Zapach owocowy, lekka nuta alkoholu.
    Gazu dużo, do końca utrzymują się drobne bąbelkujące łańcuszki na ścianach szklanki.
    W smaku czuć miesznię drożdży i alkoholu, ale łagodną.
    Stawiam zdecydowaną 5
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3


      Aromat - wyraźny z bananami, mango i inneymi słodkimi, lekko sfermentowanymi owocami, troszkę goździka
      Piana - wysoka, biała, gęsta, trwała
      Barwa - nieco ciemniejsza niż na fotografii, mętne, przypomina herbatę z mlekiem
      Wysycenie - w pszenicznych kanonach dość umiarkowane, ale wyraźnie musuje
      Smak - owoce z bananami, lekka owocowa słodycz, drożdże bardzo wyraźne, z gorzkawą korzennością, trochę aż za wysoką. Alkoholu w smaku nie wyczułem
      Treściwość - wysoka

      Jak wymieszałem i dolałem drugą połowę piwa, to bardzo wyraźne i przyjemne posmaki dojrzałych słodkich owoców cytrusowych zostały przykryte posmakami związanymi z drożdżami. Co nie zmienia faktu, że to to bardzo porządne piwo, jak wszystkie inne, które miałem okazję próbować z tego browaru piw pszenicznych.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Nic dodać, nic ująć. Bardzo solidne i co ciekawe - pomimo swojej mocy rześkie i szybko znikające ze szkła piwo. Barwa jak na zdjęciu sibarha, herbata z mlekiem ( jak wspomniał darek ) to raczej po wymieszaniu osadu. Etykieta i kapsel bez zmian. Jednym słowem "Gutmann - gutes bier" - to fakt, nie reklama . Warka z datą przydatności do 30.04.2015.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          #5
          Tym razem nie wyczułem aż tak mocnych akcentów korzennych i "oddrożdżowych". Piwo nadal bardzo dobre. Opakowanie od lat niezmienne. Warto.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎