Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flensburger, Flensburger Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brezly
    Junior
    • 11-2002
    • 11

    Flensburger, Flensburger Weizen

    Czy ktos z was to pil? Kupilem troche przez przypadek, zachecony pekata butelka z ceramicznym zamknieciem (takim na drucie, jak kiedys piwa z GS) i jestem przyjemnie zaskoczony. Jakis maly prywatny browar z Flensburga to robi.
    W lodowce byl jeszcze Franziskaner i konfrontacja wypadla korzystnie (dla obu).
    Pozdr.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Piłem pszenicznego "Flensburgera" ale było to chwilę temu więc mogę tylko stwierdzić,że mi smakował.Nie wiem czy to taki mały browar bo w Niemczech piwo z Flensburga widywałem parę razy w różnych miejscowościach.

    Comment

    • brezly
      Junior
      • 11-2002
      • 11

      #3
      No, faktycznie nie wiem czy maly czy duzy ten browar ale twierdza ze sa ciagle firma prywatna, rozumiem ze niezalezna. W Niemczech b.mocna jest swiadomosc konusmentow piwa ze jakosc zwiazana jest z amlymi lokalnymi browarami a nie macdonaldyzacja piwa :-(

      Dosc skomplikowana strona internetowa tego browaru jest tu:

      Sliczne te butelki, nie?

      Comment

      • brezly
        Junior
        • 11-2002
        • 11

        #4
        Sprobuje opisac to piwo, nie wiem czy zrobie to fachowo :-).
        Kolor - miodu, lekko metne, jak kazde pszeniczne. Temperatura spozycia - nie podana, z lodowki idzie dobrze. Smak - lagodny, lekko kwasny, brak tej slodkiej nuty jak we Franziskanerze, z wyrazna goryczka.Wyrazne odczucie pienienia sie na jezyku. Znacznie delikatniejszy w smaku, ale ekstraktu tam tylko 5% o polwoe mniej niz w Franz.
        Piana o grubosci 1 cm trzyma sie spokojnie 5 minut, zreszta po wypiciu zostaje w szklance tylko piana.
        Ocena w skali 1-5: 3.5-4.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Nie każde pszeniczne jest mętne-są też określane przez Niemców mianem "kristallklar"-zupełnie klarowne.Co do barwy miodu zadam głupie,tudzież złośliwe pytanie-czy to była barwa miodu pitnego-dwójniaka,trójniaka itp,czy może miodu gryczanego,lipowego itp ?

          Comment

          • brezly
            Junior
            • 11-2002
            • 11

            #6
            kloss napisał(a)
            Nie każde pszeniczne jest mętne-są też określane przez Niemców mianem "kristallklar"-zupełnie klarowne.

            Dobrze wiedziec, nie spotkalem sie.

            Co do barwy miodu zadam głupie,tudzież złośliwe pytanie-czy to była barwa miodu pitnego-dwójniaka,trójniaka itp,czy może miodu gryczanego,lipowego itp ?

            :-)) Sztucznego :-)
            Pozdr.



            Comment

            • yendras
              Senior
              • 12-2001
              • 2052

              #7
              Schöfferhofer robi pszenicznego "kristallklara".

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #8
                Przeciętne moim zdaniem piwo o niezharmonizowanym kwaskowo-gorzkawym smaku, prawie bez gazu. Mało pszeniczne, podobno mętne (naturtrüb) - ale coś tego nie zauważyłem.
                Zupełnie bez charakteru...
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Pepek
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1499

                  #9
                  Rzeczonego pszeniczniaczka przywieźli mi z niemieckiego urlopu Tabletka i Carlberg.
                  W szkle najpierw zagościło piwo o ładnej mętnobursztynowej barwie, a po chwili piana - wręcz poezja - mikroskopijne pęcherzyki tworzyły wysoką i sztywną jak z białka warstwę, która trwała i trwała... Nasycenie CO2 jak przystało na pszenicę wyraźne, mocne. Smak typowy pszeniczno-korzenno-drożdzowy, początkowo delikatny kwaskowy, po chwili staje się ostrzejszy, bardziej wytrawny. Zapach zdecydowany z przewagą drożdży nad pozostałymi składnikami. Opakowanie stanowi półlitrowa firmowa krachla z etykietą w tonacji czarno-złotej.

                  Smakowało mi to piwo zresztą jak każde z browaru z Flensburga. Na pewno chętnie do niego powócę jeszcze nie raz.

                  Comment

                  • piwowar2
                    Senior
                    • 11-2001
                    • 588

                    #10
                    Browar Flensburg jest raczej duzym browarem, a piwo mozna zakupic w calych Niemcach. To, ze produkuja Weizen, jset dla mnie zaskoczeniem, poniewaz Weizen jest typowym piwem na poludniu Niemiec, a Flensburg zas slynie z Pilsa.

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
                      Browar Flensburg jest raczej duzym browarem, a piwo mozna zakupic w calych Niemcach. To, ze produkuja Weizen, jset dla mnie zaskoczeniem, poniewaz Weizen jest typowym piwem na poludniu Niemiec, a Flensburg zas slynie z Pilsa.

                      Bo to tez nowosc z tego Browaru.
                      Browar we Flensbutgu wspölpracuje wraz z KROMBACHEREM.
                      Nowoscia na rynku jest Krombacher zamykany na Flopa a produkowany wlasnie we Flensburgu
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • Andi
                        Senior
                        • 07-2001
                        • 1915

                        #12
                        Z ciekawosci kupilem dzisiaj to piwo.
                        Zastanawiam sie jednak jak go wypic bo w zasadzie Pszeniczne piwa pije ze Szklanki.
                        A tu na etykiecie pisze ze tak jak wszyszkie flensgurgery piwo to pije sie prosto z butelki.
                        Musze wiec dokupic jedna butelke i wtedy beduie wszystko wiadome-i kolor i smak tak z butelki i ze szklanki.
                        Obiecuje dodac zdjecie
                        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                        http://www.andreas-kronkorken.de

                        Comment

                        • piwowar2
                          Senior
                          • 11-2001
                          • 588

                          #13
                          Podejrzewam, ze oni tego Weizena sami nie produkuja, tylko rozlewaja do swoich butelek.

                          Comment

                          • Andi
                            Senior
                            • 07-2001
                            • 1915

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
                            Podejrzewam, ze oni tego Weizena sami nie produkuja, tylko rozlewaja do swoich butelek.
                            I ja tak przypuszczalem ale na etykiecie wyraznie pisze ze wyprodukowano i rozlano w Schleswig-Holstein
                            Wracajac jednak do samego piwa -spröbowalem wypic z Butelki i ze szklanaki-moim zdaniem smakuje duzo lepiej ze szklanki.
                            Pijac z Butelki traci swöj smak a uczucie burzliwej piany w ustach nie pozwala wogöle sie tym piwem degustowac.
                            Ze szklanki natomiast robi dobre wrazenie-dosc silna goryczka dominuje w jego smaku.
                            Posmaku kwaskowatego w zasadzie nie czuc.
                            Zawartosc Alk.5,1%.
                            Piana obfita i trwala.
                            Kolor dosc ciemno bursztynowy metny.W sumie nie zly pszeniczniak nie rözniacy sie od innych
                            Attached Files
                            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                            http://www.andreas-kronkorken.de

                            Comment

                            • Dreamer
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1576

                              #15
                              zaw. alk. 5,1% but. 0,33 l

                              Ostatni produkt Flensburgera jaki przyszło mi degustować - pszeniczniak o wspaniałym aromacie waniliowym.
                              Spod grubej mięsistej piany wynurza się pszeniczniak o nieco ciemniejszej barwie bursztynowej. Towarzyszy mu charakterystyczny, silny aromat waniliowy.
                              W smaku piwo "zadziorne", pozbawione południowej łagodności. Bardziej wytrawne, nachmielone. Z drugiej strony brak typowej dla niektórych pszeniczniaków kwaskowatości (i dobrze). Próbowałem doszukać się posmaków wynikających z silnego aromatu waniliowego i odnalazłem je dopiero po opróżnieniu połowy butelki, ale były tak ulotne, że może mi się tylko wydawało...
                              Wysycenie szczypie w podniebienie, ale utrzymane w normie.
                              Na etykiecie brak informacji, że miałoby być produkowane i rozlewane gdzieś poza browarem, więc zakładam, że Flensburger robi je już u siebie. Pozostała tylko informacja, że należy pić "direkt aus der Flasche". Wolę tradycyjnie.
                              Piwo nabyte w sympatycznym pięciopaku obejmującym wszystkie produkty browaru w butelkach 0,33 l. (poza weizen, także pilsner i dunkel oraz nieopisywane na forum bezalkoholowe: frei i malz).
                              Blog: Piwna Brytania

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎