Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsel z Z.P. Wrocław

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Kapsel z Z.P. Wrocław

    Mam pytanie do kolekcjonerów kapsli: z jakiego browaru (ewentualnie rozlewni) pochodzi ten kapsel?
    Attached Files
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Nie jestem pewien, ale to chyba Ziębice.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Mi z kolei wydaje się iż jest to rozlewnia Prochowice , z czasów zanim jeszcze przekształciła się w browar Vifling. Poszukuję tego kapselka do kolekcji .
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Rozlewnia Prochowice nigdy nie była własnością Zakładów Piwowarskich we Wrocławiu, więc trudno się spodziewać, że miała wewnętrzny numer zakładu przedsiębiorstwa. Kapsel na pewno pochodził z któregoś z browarów, tylko nie mogę znaleźć numeracji i zgaduję.

        Comment

        • Kowalsik
          Senior
          • 05-2002
          • 157

          #5
          ---------------------------
          Cooperr napisal:

          Poszukuję tego kapselka do kolekcji
          ---------------------------

          Pogrzeb w swoich dublach, to pogadamy...

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Krzysiu napisał(a)
            Nie jestem pewien, ale to chyba Ziębice.
            Też bym się skłaniał ku temu kierunkowi, ponieważ posiadam ten kapsel ściągnięty z piwa, a z tego co sobie przypominam było to piwo ze śp. browaru Ziębice. Później browar ten zamykał swoje piwa białymi kapslami z herbem Wrocławia i napisem Browary Dolnośląskie S.A. Piast.
            Chyba, że był to kapsel zastępczy dla piw z innych browarów wchodzących w ówczesny skład Piasta.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎