Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

OC dla rowerzystów ...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    OC dla rowerzystów ...

    Buahahahahahahahaha ...

    "Ubezpieczenie OC dla posiadaczy rowerów?
    (PAP, MN/21.08.2003, godz. 06:14)

    Politycy, aktorzy i zwykli miłośnicy dwóch kółek - wszyscy będą musieli płacić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy rowerów, jeśli zostaną przeforsowane przepisy lansowane przez policję oraz firmy ubezpieczeniowe - pisze "Życie Warszawy".

    Na szczęście jest jeszcze czas, aby nie dopuścić do wprowadzenia tych absurdalnych pomysłów - ocenia gazeta. "To dziwna idea. Rower to nie jest samochód, którym się jeździ codziennie. Poza tym, nie każdego stać na to, żeby wykupić takie ubezpieczenie. Wiele lat mieszkałem we Włoszech, ale nie słyszałem o takim pomyśle" - tak o obowiązkowych polisach dla cyklistów mówi "ŻW" kolarski mistrz olimpijski, Czesław Lang.

    Jak wynika z badań przeprowadzonych przez GUS, w 64 polskich domach na 100 jest przynajmniej jeden rower. Na naszych drogach przybywa również samochodów. Liczba kolizji z udziałem samochodów i rowerów rośnie. To jeden z głównych argumentów zwolenników projektu obowiązkowego OC dla cyklistów.

    "ŻW" uważa jednak za mało prawdopodobne, by np. Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych czy Polska Izba Ubezpieczeniowa starały się wnieść do Sejmu projekt ustawy w formie inicjatywy obywatelskiej. Raczej należy się spodziewać lobbingu mającego na celu zainteresowanie problemem resortu finansów czy infrastruktury - pisze stołeczny dziennik. "
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    A to Polska właśnie...

    brak słów
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • ye2bnik
      Senior
      • 07-2003
      • 171

      #3
      a może ubezpieczenie od szkód spowodowanych głupotą pomysłodawców takich przepisów...
      Krok po kroku, krok po kroczku,
      Najpiękniejsze w całym roczku
      Idą Święta...

      Comment

      • Renegat
        Senior
        • 07-2003
        • 134

        #4
        Z drugiej strony...

        No nie, jakoś ten problem trzeba rozawiązać.
        Jedziesz sobie własnym, za ciężko zarobione pieniądze kupionym, samochodem, aż tu nagle pierdut! Jakiś biker preferujący ekstremalny styl jazdy "nie wyrobił się" i wmeldował w twoje auto. Załóżmy, że wina rowerzysty jest bezdyskusyjna. Powiedzmy, że masz trochę pokiereszowany lakier, urwane lusterko, może stłuczoną lampę. Pojawia się policja i po chwili jest pokaz sprawiedliwości społecznej: On płaci z własnej kieszeni mandat (jeśli w ogóle, ale przypuśćmy), a ty z własnej kieszeni naprawiasz samochód. Jeśli masz wolne 2-3 lata na bieganie po sądach i trochę wolnej gotówki dla prawnika możesz założyć sprawę z powództwa cywilnego, aby ową kasę odzyskać. Życzę powodzenia.
        A jeśli w tym równaniu zastąpisz rowerzystę innym autem, sprawa jest nieco prostsza, nieprawdaż?
        Tak więc rozwiązanie jakieś by się przydało, ale "Oj nie tak, panowie, nie tak..."

        Slainté!
        Rene
        Ceterum censeo Heinekenam esse delendam.

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Dokładnie. Z tym, że według mnie należy zacząć od budowy ścieżek rowerowych (których u nas cały czas brakuje), a dopiero potem wprowadzać OC od rowerów jeżdżących po ulicach. Wątpię, czy przy wystarczających ilościach ścieżek rowerowych, wielu rowerzystów pchałoby się na zatłoczone ulice.
          Oczywiśce, jeśliby mieli wtedy takie życzenie - proszę bardzo, ale podobnie jak inni użytkownicy tych ulic, powinni zapłać obowiązkowe ubezpieczenie

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            No tak, biorą się za cyklistów ...

            Comment

            • yendras
              Senior
              • 12-2001
              • 2052

              #7
              Małażonka napisał(a)
              Dokładnie. Z tym, że według mnie należy zacząć od budowy ścieżek rowerowych (których u nas cały czas brakuje), a dopiero potem wprowadzać OC od rowerów jeżdżących po ulicach. Wątpię, czy przy wystarczających ilościach ścieżek rowerowych, wielu rowerzystów pchałoby się na zatłoczone ulice.
              Śiceżki to jeden problem, a OC - zupełnie inny. Każda ścieżka w końcu skrzyżuje się z ulicą i wtedy jakiś palant na pełnym gazie może komuś wlecieć wraz z rowerem przez rozbitą szybę do środka samochodu. Dużo jeżdzę na rowerze, ale jeszcze żadnego samochodu nie zmusiłem do gwałtownego hamowania. Jako kierowca (w tej roli niestety występuje częściej) tylko w tym sezonie dwa razy o mały włos nie rozjechałem debili, którzy pakowali mi się na pełnym gazie prosto pod maskę mając gdzieś nie tylko kodeks drogowy ale również wszelkie zasady zdrowego rozsądku.
              Pozostają jeszcze nieoświetleni i często nawaleni wiejscy cykliści, którzy czasem powodują poważne wypadki z udziałem osób trzecich: samochód A w ostatniej chwili zauważa nieoświetlony rower i gwałtownie odbija w lewo pakując się czołowo w samochód B. Niestety to nie jest teoria - znam taki przypadek.
              OC dla rowerów jest przy okazji szansą na stworzenie systemu ich rejestracji, a to mogłoby ograniczyć plagę kradzieży, która kwitnie m.in. ze względu na absolutny brak konieczności jakiejkolwiek ich legalizacji.

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #8
                Jestem za uregulowaniem spraw odpowiedzialności rowerzystów na drodze - bo niby dlaczego nie - skoro tak chcą być pełnoprawnymi użytkownikami ciągów miejskich (wiem że w Polsce z tym jest jeszcze problem, a dopisek ten czynię by nie zmieniać teraz tematu dyskusji) to poza prawami trzeba też mieć obowiązki.
                No ale żeby nazywać to OC - rodzi to wiele perturbacji i niezdrowych emocji. No bo niby jak wyznaczyć pojemność roweru - pojemnością płuc jego posiadacza
                Możnaby to zgrabnie nazwać inaczej i może byłoby mniej szumu wokół sprawy. No chyba, że ma to być temat zastępczy (co wcale w naszym pięknym kraju nie jest niemożliwe), to wtedy im więcej szumu tym lepiej
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #9
                  Rozumiem, że następne pownny być: OC na hulajnogi, na wózki dziecięce, na wrotki, na rolki, na wózki inwalidzkie a w końcu każdy pieszy będzie też musiał płacić OC ... W końcu samochód może się zderzyć z tyloma rzeczami ...

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #10
                    No tylko że rower jest z wymienionych rzeczy najszybszy i najczęściej z wymienionych jest pojazdem uczestniczących w kolizjach.
                    Last edited by iron; 21-08-2003, 11:28.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #11
                      breslauer napisał(a)
                      W końcu samochód może się zderzyć z tyloma rzeczami ...
                      Mój przyjaciel stojąc samochodem na parkingu omal nie uległ wypadkowi lotniczeemu. Od jadącego estakadą samochodu ciężarowego oderwała się przyczepa i wylądowała kilka metrów za nim. Zastanawiał się, czy po takim "nalocie" dostałby ubezpieczenie z PZU.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • wriggle
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 322

                        #12
                        Może zanim zaczną z nas ściągać pieniądze, wcześniej zapewniliby nam jakieś godziwe warunki jazdy: np ścieżki rowerowe? Ale gdzie tam! I znowu mnie szlag trafia.
                        ONE LOVE

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          iron napisał(a)
                          No tylko że rower jest z wymienionych rzeczy najszybszy i najczęściej z wymienionych jest pojazdem uczestniczących w kolizjach.
                          No to jeszcze wporowadźmy OC dla pijanych pieszych. Oni takoż są częstą przyczyną wypadków.Wysokość zależna od pojemności gardła.

                          Comment

                          • Małażonka
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 4602

                            #14
                            Zapominasz, że istnieje jeszcze coś takiego, jak pijani rowerzyści

                            Comment

                            • wriggle
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 322

                              #15
                              Tylko że jaki oni mogą stanowić procent wszystkich rowerzystów? Wszak na 1 rower przypada znacznie więcej niż 1 samochód.
                              ONE LOVE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎