Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co to jest?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam1975
    Senior
    • 10-2003
    • 160

    Co to jest?

    Witam mam coś i nie wiem co to jest.Dostałem to w 1989 roku od rosyjskiego kolekcjonera.Prosze o zidentyfikowanie tych okazów.Z góry dziękuje i Wasze zdrowie
    Attached Files
    piwo to nasze paliwo !!!
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    Napisz coś więcej, z jakiego to jest materiału?
    Papier, tektura, korek?
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • adam1975
      Senior
      • 10-2003
      • 160

      #3
      odp

      Jest to papier bardzo cienki jeszcze delikatniejszy od papieru etykiet piwnych przypomina coś takiego jak to (nie wiem jak to się nazywa)co zakłada się na nogę pokali do piwa.Dziś sprawdzałem w encyklopedi Gutenberga napisy zamieszczone na tym i nie jestem pewien czy to jest związane z piwem bardziej pasuje mi na jakiś podatek kościelny "res sacra"coś kościelnego "miser" z łaciny podatek ale to znowu lata 1880 zabór rosyjski troszke dawno no nie wiem
      piwo to nasze paliwo !!!

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        wydaje mi się, że twoje przypuszczenia sa słuszne
        wygląda to na jakiś bilet, znaczek wotywny,ofiarny, dowód wpłaty niekoniecznie kościelny, może być jakiejś organizacji charytatywnej, społecznej, kulturalno-oswiatowej itp. Należy szukac co to jest KONBP, bo to jest odpowiedź na twe pytanie.
        Jedyne co wiadomo, to że pochodzi z terenu Królestwa Polskiego(łacinskie litery i cena w kopiejkach) i koniec XIX lub początek XX wieku

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Wygląda jak znak opłaty skarbowej.

          Comment

          • marczarnot
            Junior
            • 07-2002
            • 3

            #6
            To z pewnością cegiełki jakiegoś towarzystwa dobroczynnego, prawdopodobnie o nazwie "Res Sacra Miser" co można tłumaczyć jako "nieszczęśliwi są osobami świętymi". Cegiełki z czasów I Wojny lub okresu ją poprzedzającego. Oczywiście dawny zabór rosyjski o czym świadczy waluta w kopiejkach.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎