Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

J. Boag & Son, James Boag's Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    J. Boag & Son, James Boag's Premium

    Butelka 350 ml,alk 5% vol.Pianka nieduża ale sporo bąbelków.Barwa złocista.W smaku bardzo łagodne,bez goryczki.Leciutko kwaskowate z bardzo subtelnym drożdżowym posmakiem i delikatną cytrusową nutą.Nieduża goryczka pojawia się dopiero po przełknięciu.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Nie pojawiła się nazwa piwa-"James Boags Premium"-Tasmania,s Finest.

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Miał bym jeszcze jedną maleńką prośbę do moderatora. Nazwie piwa w tytule jest niedokładna. Lager jest niepotrzebny a brak Jamesa. Tak jak pisze kloss (zapomniał tylko apostrofu przed s). Poprawna nazwa to James Boag's Premium
      Mam nadzieję, że Twilight Alehouse nie jest na mnie za nudzenie.
      Ja moderatora za porządki w państwie Wombatów, Diabłów Tasmańskich i Jamesa Boaga z synami.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo zakupione w Gambrynusie w Galerii Kazimierz, Kraków. Cena ok. 13 zł. Butelka 0,375l. Moc 5%, ekstrakt? Zapach leciusieńki, ledwie wyczuwalny. Kolor słomkowy, jaśniutki. Piana średnio obfita, dość trwała. Gazu dość dużo, ale nie za dużo. W smaku wodniste. Bardzo delikatna i słabo wyczuwalna goryczka. Niestety posmak goryczkowy w ustach zanika bardzo szybko. Co do subtelnego posmaku drożdżowego zgadzam się z klossem. Kwaskowatości i nutki cytrusowej nie znalazłem. Podsumowując: mało piwa w tym piwie. Poza tym takie piwo z pewnością doskonale się sprawdza w upałach. Może by mi bardziej posmakowało jak bym wypił w knajpie parę kufelków? Smaku mu brakowało, ale nie było niedobre, więc oceniam na +3 (1-6). Etykieta na 5, kapsel też ładny.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Nazwa zmieniona. I wbrew pozorom jestem wdzięczny za wytykanie błędów, bo sam nie zdołam przecież wszystkiego wychwycić

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Wygląda lepiej niż smakuje, niestety.
            Attached Files
            Last edited by Twilight_Alehouse; 24-11-2005, 22:24.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #7
              Zakupione w sklepie "Piotr i Paweł" (Janki) za 12,99 zł. To podstawowa wada tego egzotycznego piwa. Ładny kapsel i na dodatek Twist-off. Miły zapach chmielowy, jasnozłociste, dobre gazowanie (orzeźwijące), piana biała, trwała - pozostawia koronkę brabancką, w smaku nuty owocowe, lekka goryczka.

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #8
                Barwa jasna, w butelce sporo gazu, w szklance w zaniku, piana szybkospadliwa. W zapachu delikatnie chmielowe, smak slaby, bardzo delikatny, nieco goryczki, cienie slodu, jak 'dry' piwo. Ok, ale bez reweli.

                Link: http://www.boags.com.au/Files/00240-...gs-Premium.asp
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10383

                  #9
                  Aktualna fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • chitos
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 195

                    #10
                    Dane: alk: 5%, eks. nie podany

                    Kolor: Złoty, klarowny.
                    Piana: Drobnopęcherzykowa, szybko zanika do "wysepek" na piwie.
                    Zapach: Lekko chmielowy z słabym akcentem słodu.
                    Smak: Smak przyzwoity, wyczuwalna jest chmiel oraz goryczka.
                    Wysycenie: Niskie, prawie niezauważalne.


                    Niezłe piwko egzotyczne, chociaż mogło być lepiej.

                    Comment

                    • GaryFisher
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 739

                      #11
                      James Boag's Premium Lager [a.5%]

                      James Boag's Premium Lager is renowned for its superior quality and refreshing, clean finish. It has been awarded with many gold medals annd trophies both within Australia and overseas, reinforcing its position as one of the world's truly great premium beers.

                      Kolor: ciemna słomka, klarowny [5]

                      Piana: drobnoziarnista, biała, trwała, opadając brudzi szkło, gruba firanka zostaje do końca [4]

                      Zapach: świeży, ziarnisto-chlebowo-słodowy, aromat chmielu leciutki [4.5]

                      Smak: tak jak w zapachu, czuć ziarno i świeży chleb, aromat chmielu raczej w tle, goryczka delikatna, piwo jest słodkawe ale to nie przeszkadza; wole mocniej nachmielone piwa jednak to jest jeden z lepszych lagerów jakie piłem więc nie będę zrzędził [4.5]

                      Nasycenie:
                      dosyć wysokie [5]

                      Opakowanie: zielona butelka 0.375, kapsel firmowy, dopiero teraz, kiedy sie mu przyjrzałem, doczytałem się, że jest odkręcany, etykieta elegancka, czarna z ładnym krajobrazem, czerwoną wstęgą z nazwą piwa/browaru i złotymi ozdóbkami (wszystko jak na focie sibarha) [5]

                      Uwagi: J. Boags & Son, 69 Esplanade, Launceston, Tasmania, 7250, Australia; www.boags.com.au
                      Zakupione w: Sklep z piwem na Fulham Palace Rd., Hammersmith, Londyn
                      Degustowane: 15.01.2012r. ok. godz. 19.30GMT
                      Data ważności: 15.12.2011
                      Soundtrack:
                      "Eliminator" by ZZ Top
                      Last edited by GaryFisher; 10-02-2012, 17:32.
                      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎