Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczecin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    Szczecin

    W myśl idei propagowania browarnictwa amatorskiego, Pyra zamieszcza info, gdzie w Szczecinie można się zaopatrzyć w sprzęt i surowce:

    Browamator Szczecin
    Pasaż Handlowy Hypernova
    ul. Mieszka I 73 (naprzeciw Media Markt)
    czynne: 8:00 - 22:00

    Robię to głównie po to, aby pogonić pewnego Forumowicza ze Szczecina do warzenia piwa .

    Dodatkowo ciekawostka: punkt ten świadczy usługę śrutowania słodu na miejscu. Tylko pozazdrościć...
    Last edited by crizz; 14-11-2003, 15:00.
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Odp: Szczecin

    crizz napisał(a)
    W myśl idei propagowania browarnictwa amatorskiego, Pyra zamieszcza info, gdzie w Szczecinie można się zaopatrzyć w sprzęt i surowce:
    Browamator Szczecin
    Pasaż Handlowy Hypernova
    ul. Mieszka I 73 (naprzeciw Media Markt)
    czynne: 8:00 - 22:00

    Robię to głównie po to, aby pogonić pewnego Forumowicza ze Szczecina do warzenia piwa .

    Dodatkowo ciekawostka: punkt ten świadczy usługę śrutowania słodu na miejscu. Tylko pozazdrościć...
    A Pogoniarz zapoda informację o podobnym sklepie w Poznaniu?
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Znamy, znamy
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Czy to zawsze Pyra musi mieć coś do(lepiej dla) Paprykarza .Jeszcze nie jestem gotowy na próby warzenia,ale jeżeli Twój porterek przetrzyma przez...tyle długich,dżdżystych jesiennych poranków i wieczorów ,mroźną zimę i przedwiośnie to...wtedy się jeszcze raz głęboko zastanowię


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          Przed chwilą odwiedziłem (któryś już raz zresztą) ten punkt, właściciel był zdziwiony skąd wiedziałem że nabył śrutownik
          Przy okazji skierowałem na forum kolejnego piwowara amatora (klient), pojawi się pewnie wkrótce.
          Właściel także warzy
          Last edited by kangurpl; 15-11-2003, 17:12.
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • norgof
            Junior
            • 07-2005
            • 7

            #6
            Prosze nie wieszac na mnie miesa i nie rzucac psami w zwiazku z odmlodzeniem (czy raczej wskrzeszniem) tematu.
            Czy w Szczecinie mozna gdzies w konkurencyjnych cenach zakupic sprzet do warzenia piwa?
            Konkretnie: fermentatory, wiaderka (na filtr), kapslownice i inne cuda.
            Rzecz jasna slod, chmiel i drozdze no i moze znalazl by sie jakis Szczecinian ze srutownikiem? i pomoglby uruchomic warzelnie

            Przegladalem oferte BA i chcialbym zminimalizowac koszta wynikajace z przesylki.
            Poza tym, byc moze ktos poleci miejsce gdzie mozna kupic taniej niz w BA aerometr?

            Do piatku wlacznie bede przesiadywal w godzinach 6-18/19 na dzialce w POD pionier przy zakladach piekarniczych (lukasinskiego). Dzialka numer 159 zapraszam z piwkiem lub bez

            --
            Pozdrawiam i dziekuje.
            Marcin Strzelecki - Szczecin

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Byłem w byłej Hypernovie(teraz to Kalafiorek ) 2 dni temu i nie zauważyłem już stoiska Browamatora.Może ślepy jestem czy cuś...


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Przemodar
                Member
                • 07-2004
                • 30

                #8
                A jakie ceny za słody tam są? Porównywalne do BA, czy może już obciążone kosztem transportu stamtąd plus marża detalisty plus opłata za stoisko w markecie itd.? Pytam, bo może bardziej opłaci mi się jeździć autkiem do Szczecina po większe ilości niż zamawiać pocztowo u źródła i dawać zarobić pośrednikowi. Może ktoś rzucić przykładowe ceny?
                "Powiedziałem i ukoiłem sumienie..."

                Comment

                • wg2
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 264

                  #9
                  Poza tym, byc moze ktos poleci miejsce gdzie mozna kupic taniej niz w BA aerometr?

                  Aerometr czy do mierzenia Balinga - ten ostatni kupiłem w cenie 7zł (a nie 21 BA) w zieleniaku
                  Gaweł
                  GAWEŁ

                  Comment

                  • kangurpl
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 2660

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Przemodar
                    A jakie ceny za słody tam są? Porównywalne do BA, czy może już obciążone kosztem transportu stamtąd plus marża detalisty plus opłata za stoisko w markecie itd.? Pytam, bo może bardziej opłaci mi się jeździć autkiem do Szczecina po większe ilości niż zamawiać pocztowo u źródła i dawać zarobić pośrednikowi. Może ktoś rzucić przykładowe ceny?
                    Nie ma już stoiska, a słód był z BA.
                    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Comment

                    • norgof
                      Junior
                      • 07-2005
                      • 7

                      #11
                      Tak wiec, wysylkowo z BA pozostaje najlepszym rozwiazaniem? Chcialbym kupic wiekszosc sprzetu albo lokalnie, albo u jednego dystrybutora - minimalizacja kosztow transportu. Byc moze ktos z Szczecinian bedzie robil zakupy, to bym sie podlaczyl pod wysylke .

                      Edycja:
                      Wg2 - mozna prosic namiary na "zieloniaka"? dziekuje z gory.
                      Last edited by norgof; 27-07-2005, 19:24.

                      Comment

                      • kangurpl
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 2660

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika norgof
                        ...
                        Czy w Szczecinie mozna gdzies w konkurencyjnych cenach zakupic sprzet do warzenia piwa?
                        Konkretnie: fermentatory, wiaderka (na filtr), kapslownice i inne cuda.
                        Rzecz jasna slod, chmiel i drozdze no i moze znalazl by sie jakis Szczecinian ze srutownikiem? i pomoglby uruchomic warzelnie
                        ... Do piatku wlacznie bede przesiadywal w godzinach 6-18/19 na dzialce w POD pionier przy zakladach piekarniczych (lukasinskiego). Dzialka numer 159 zapraszam z piwkiem lub bez

                        --
                        Pozdrawiam i dziekuje.
                        Marcin Strzelecki - Szczecin
                        Witam,
                        śrutownik mam (a nawet dwa, w tym jeden z napędem elektrycznym).
                        Zakupów w najbliższym czasie nie przewiduję.
                        Jeżeli chcesz zacząć warzenie to radzę poczekać do IX aż się ochłodzi.
                        Na początek mogę pomóc w zaopatrzeniu w słód i chmiel, mam trochę w zapasie
                        W tygodniu nie dam rady wpaść na działkę (praca), a od 6'tego VIII wyjeżdzam na urlop.
                        Ale po powrocie możemy zorganizować jakieś regionalne spotkanie
                        Last edited by kangurpl; 27-07-2005, 22:14.
                        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Comment

                        • norgof
                          Junior
                          • 07-2005
                          • 7

                          #13
                          Witam serdecznie.

                          "Jeżeli chcesz zacząć warzenie to radzę poczekać do IX aż się ochłodzi."
                          Ostatnio upałów brak, a na pierwszą warkę, wybieram drożdże górnej fermentacji, co powinno zapewnić tolerancję średnio wysokich temperatur. Pozatym, myślę nad pewnym wynalazkiem

                          "Na początek mogę pomóc w zaopatrzeniu w słód i chmiel, mam trochę w zapasie "
                          O to właśnie chciałem nieśmiało prosić odrobinę chmielu (najlepiej szyszki, bo te granulaty nie brzmią najlepiej) i kilka garści słodu pilzneńskiego

                          "W tygodniu nie dam rady wpaść na działkę (praca), a od 6'tego VIII wyjeżdzam na urlop."
                          Ja zaś w ten weekend kończe prace na działce i od następnego tygodnia zaczynam pracę zarobkową, tak więc może... z resztą, odezwę się prywatnie.

                          "Ale po powrocie możemy zorganizować jakieś regionalne spotkanie "
                          Napewno

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎