Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

szokujący breslauer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rychur
    Senior
    • 12-2002
    • 151

    szokujący breslauer

    Skomponował kolega koncertowo fantastyczny przewodnik po dolnośląskich browarach, przypominając kawał pomijanej historii tego regionu. Kto dziś w Jeleniej Górze wie, że istniał tam kiedyś browar? Jednakże najbardziej szokujący dla mnie jest opis, a właściwie zdjęcie browaru w Cieplicach Śląskich. Jest to budynek, w którym mieści się dziś szkoła, szkoła, do której co rano przez cztery lata, aż do matury uczęszczała moja żona, w której poznaliśmy się i w której sam też uzyskałem świadectwo dojrzałości. Mało tego ok. 70 metrów dalej jest dom moich dziadków i rodziców, w którym się wychowałem. Żyłem tam 21 lat, nie wiedziałem o browarze - a zawsze ciekaw byłem historii moich Cieplic. Czuję się zawstydzony przez breslauera – ale nadrobię to. Zmobilizowałem Mamę, by zorganizowała spotkanie ze starszymi sąsiadami mogącymi pamiętać jak wyglądało to chwilę po wojnie. Może powiedzą coś ciekawego. Może znajdą się jakieś stare fotografie. Choć wydaje mi się że w czasie wojny budynek funkcjonował już jako fabryka zbrojeniowa. Dzięki breslauer. a oto szkoła - browar
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎