Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najbardziej egzotyczny okaz w Waszych zbiorach ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DARCO
    Senior
    • 02-2003
    • 112

    Najbardziej egzotyczny okaz w Waszych zbiorach ?

    Dostałem od znajomego pokaźny pakiet ( pudło ) zagranicznych etykiet Oczywiście, ucieszyłem się bardzo, ale to co zobaczyłem w środku lekko mnie „zmieszało”. Istny „groch z kapustą”. Różne kraje i browary totalnie wymieszane. Na szczęście mój 13-to letni syn, zupełnie nie „wstrząśnięty” zabrał się za porządki. Aż mnie to zdziwiło, że robi to z takim zapałem : puste koperty, atlas świata, encyklopedia . Co jakiś czas znajduje nowy kraj i ma z tego ogromną
    frajdę. Przy okazji, to także lekcja geografii, bo potem musi znaleźć ten kraj na mapie. Znalazło się także trochę etykiet z krajów egzotycznych i stąd pomysł na ten post.
    Zapraszam wszystkich do odpowiedzi !

    SAINT VINCENT & GRENADYNY
    Attached Files
  • DARCO
    Senior
    • 02-2003
    • 112

    #2
    TRYNIDAD I TOBAGO
    Attached Files

    Comment

    • DARCO
      Senior
      • 02-2003
      • 112

      #3
      DOMINIKA
      Attached Files

      Comment

      • adam1975
        Senior
        • 10-2003
        • 160

        #4
        Darco 1 prezentowana etykieta EKU to niemiecki browar
        KULUMBBACHER a etyketa jest z piwa exportowanego.Wracając do tematu to róenież posiadam troszke etykiet z krajów egzotycznych i nam dalekich np Laos,Zimbabwe,Niger,Wyspy Owcze i wiele innych.
        piwo to nasze paliwo !!!

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Etykieta EKU jest oczywiście z St. Vincent. Przecież jest napisane "Brewed and Bottled at St. Vincent Brewery Ltd.". Wpierw trzeba się przyjrzeć opisywanym skanom a dopiero póżniej się wypowiadać o nich. Jak już się tu znalazlem to wypadalo by coś i od siebie zapodać. Niestety nie mam takich szatanow w zbiorku jak St.Helena , Bangladesz czy inne Falklandy. W sumie najegzotyczniejszą etykietą u mnie jest chyba etykieta z karaju egzotycznego tylko w sensie piwnym a mianowicie Monako. Niestety jedak jest to niedodruk i liczę się iż rownie dobrze może być to Francja. Etykieta ma lekko już podżółkły papier i ewentualnie może być z lat 60. lub 70. kiedy to ów browar został zamknięty. Oprócz tego oczywiście nieco panstewek z Karaibów i Oceanii ale raczej tylko z tych z których browary odpisują.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • adam1975
            Senior
            • 10-2003
            • 160

            #6
            Jasne Cooper masz racje zerknołem tylko na etykiete no i napisałem troszke pierdół ale reszta jest prawdą
            piwo to nasze paliwo !!!

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Nie no spoko , nic się nie stało ale na wszelki wypadek nie wychodź przez tydzień z domu , nie odbieraj telefonów a - jeśli masz samochód - zaparkuj go na strzeżonym parkingu w innym mieście.
              Aha , przy okazji jednego ze świeżych postów przypomniały mi się jeszcze 4 etykiety z Algerii - też jestem z nich very ucieszony
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                za czasów kiedy zbierałem zagranicę miałem kilka perełek, wspomniane przez Coopera Falklandy, Świętą Helenę, a także inne rzadkości jak Libię, Palau, Niue, Wyspy Św. Tomasza i Książęcą, ale to juz po ptokach
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Gacka
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 373

                  #9
                  Mam pare takich rarytasow(chodzi o kapsle)-Monaco,Timor Wsch.,Turkmenistan,Korea Pln.,Wyspy Sw.Tomasza.Nie wiem czy za cokolwiek moglbym je wymienic?!Lub sprzedac?!To takie moje wszystko...
                  Viva Slask Wroclaw!!!

                  Comment

                  • beny
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 984

                    #10
                    Ja nie mam tylko: Guam,San Marino,Gujana Frncuska,Mariany Północne,Bangladesz (problematyczna) - pozostałe mam :-)
                    Z piwnym pozdrowieniem
                    Radosław Kwiecień

                    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                    Comment

                    • Cocobango
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 818

                      #11
                      Moja najbardziej egzotyczna etykieta pochodzi z Fidżi i ma jakieś 10 lat.
                      Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                      Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                      HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                      Comment

                      • DARCO
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 112

                        #12
                        Mam, a raczej mamy trochę etykiet zagranicznych. Jest to "działka"
                        mojego 13-to letniego syna Krzysia. Nie jest to jednak kolekcja, a tylko "ciekawostki" z rożnych stron świata.
                        Jak np. te z Chin. A może ktoś rozpozna ( odczyta ) jakie to browary ?
                        Aha, jeżeli ktoś ma ochotę na adres do kolekcjonera z Chin, to
                        prześlę na PW.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Petrus
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 381

                          #13
                          1.Qufu Sankong Brewery
                          2.Xingfuxue Brewery
                          3.Beijing Brewery

                          Comment

                          • DARCO
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 112

                            #14
                            Naprawdę znasz jezyk chiński ? No, to gratuluję ! I mam prośbę o bardziej precyzyjne opisanie, która etykieta, to który browar ?

                            Comment

                            • Petrus
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 381

                              #15
                              Mam parę etykiet z tych browarów z napisami po angielsku.
                              1 lewo 2 prawo 3 dół dla uściślenia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎