Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cuda się zdarzają

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Cuda się zdarzają

    Dzis jak po pracy udałem się do supermarketu na zakupy, kupiłem co trzeba, potem troszke łazęgowania po innych sklepikach i do domciu, po drodze jednak chciałem jeszcze coś kupić więc chciałem zajrzeć do portfela i....szok, pusto, portfela nie ma. Wracam szybko do sklepu, oczywiście nikt nic nie wie, nikt nic nie widział. Adrenalina skocze na najwyzszych obrotach....szybko do domu, tel. do informacji bankowej, zablokowanie kart, ufff, najważniejsze zrobione, nastepnie pędze na komisariat, stosowne oświadczenia (w portfelu były dowód, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, OC/AC, legitymacja PKP - zniżka, karta miejska), miły pan policjant spisał, wydał stosowne oświadczenia, po czym wracam do domu w ubłoconych butach bo po drodze wlazłem jeszcze w jakieś błoto.
    Odpalam PC, telefon, dzwoni do mnie Pani z Plusa ( w tej sieci posiadam numerek) i mówi, ze dzwoniła na biuro numerów pani która posiada wszystkie moje dokumenty, matko, myslę sobię, to za pikne żeby było prawdziwe, odzwaniam przez numer podany przez panią z plusa i mily gos mówi, że tak, mam pański portfel, jest do odbioru, dzonie po sąsiedzku do znajomych w celu pozycznia gotówki na taxi i jadę, po drodze kupując śliczną bombonierkę. Jestem na miejscu, lecę prawie na skrzydłach pod wskazany adres i....oczom nie wierzę, jest mój portfel, wszystkie dokumenty i wszystkie pieniądze jakie miałem, nienaruszoną; bombonierka i "dziekuję" moim zdaniem to za mało dla tak uczciwej osoby dlatego zaprosiłem ją na kolację w restauracji w sobotni wieczór, choc w ten sposób będę mógł się zrewanzować.
    W tym momencie stwierdziłem, że to naprawdę musiał być jakiś cud, inaczej tego nazwać nie mogę gdyż takie rzeczy - sądziłem - że juz sie nie zdarzają, a jednak. Jednak warto mieć wiarę w ludzi.
    Wiem, ze ta osoba na pewno nie czyta tego forum ale dziekuję, po prostu jej dziękuję.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    eeee tam
    takie rzeczy zdarzają się w filmie i w snach.
    no chyba, że kobitce wpadłeś w oko po obejrzeniu zdjęć w Twoich dokumentach
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • Audi
      Senior
      • 03-2003
      • 1682

      #3
      Odp: Cuda się zdarzają

      becik napisał(a)
      dlatego zaprosiłem ją na kolację w restauracji w sobotni wieczór, choc w ten sposób będę mógł się zrewanzować.
      No no, żeby to była tylko kolacja
      Pozdrawiam i udanej kolacji

      Comment

      • kopernik
        Senior
        • 11-2002
        • 204

        #4
        Ja bym jeszcze zapalił świeczkę dziękczynną Gambrynusowi

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Beciku, obudź się. Wstawaj ! Czas do pracy !!

          Comment

          • Cyrkonia
            Senior
            • 10-2001
            • 1936

            #6
            W jednej z tych dużych naszych rozgłości radiowych coś trąbili ostatnio o kobievie która zgubiła portfel z dokumentami (chyba) i dostała go po 40 latach z dołączoną kartką "nigdy nie trać nadzieji"

            fajne są takie sytuacje
            www.stat-gra.pl

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #7
              Cyrkonia napisał(a)
              "... nadzieji" ...
              Ten błąd to Twój własny, czy tylko cytowałaś?

              Comment

              • Cyrkonia
                Senior
                • 10-2001
                • 1936

                #8
                mój, jeszcze śpię ...........
                www.stat-gra.pl

                Comment

                • maleństwo
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 847

                  #9
                  Uczciwi ludzie są już chyba na wyginięciu. Jesteś szczęściarzem, że trafiłeś właśnie na taką osobę. Inny by Cię obrobił i jeszcze pewnie włamał się do mieszkania i ukradł auto.

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1548

                    #10
                    maleństwo napisał(a)
                    i ukradł auto.
                    Przykre ale prawdziwe. Przecież tam miałeś komplet oryginalnych dokumentów. Wystarczyło by tylko zmienić zamki i można jechać na giełdę.
                    Jesteś w czepku urodzony.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • dzidek1960
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1548

                      #11
                      Becik nie zapomnij z tego szczęścia odwołać wszystkiego na policji, bo jak Cię zatrzymają do kontroli to jeszcze będziesz podejrzany o kradzież własnych dokumentów Takie historie się zdarzają.
                      "Ma jednak kraj polski napój warzony
                      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                      wybornym smakiem"
                      Jan Długosz, Historie Piwne
                      Moja strona www w początkowym okresie budowy

                      Comment

                      • adam1975
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 160

                        #12
                        Ta legitymacja PKP ze zniżką to by mi się przydała wyjazd do Szczecina na giełdę za połowe ceny byłoby więcej piwa
                        piwo to nasze paliwo !!!

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #13
                          Ja miałem podobną historię (no może trochę inna skala) na początku studiów - czyli jakieś 13 lat temu
                          Wracałem sobie z jakiejś imprezki za miastem i na przystanku przy Gdańskim (dworcu zresztą) wyjąłem całą zawartość kieszeni w celu szukania biletów MZK. Jak się później okazało owej zawartości już nie schowałem do kieszeni (no ale byłem w "bajkowym" nastroju).
                          Cały następny dzień (a była to sobota) spędziłem na popijaniu piwka tu i tam.
                          W niedzielę rano dzwoni telefon. Jakiś pan przedstawia się, i pyta czy pan Maciej Moczyński.
                          Odpowiadam tak.
                          A on na to - mam pańskie dokumenty
                          -Jakie
                          -Dowód Osobisty, Książeczkę Wojskową i Legitymację Studencką
                          Ja na to rezolutnie odpowiedziałem że to niemożliwe, na to pan zniecierpliwiony, żebym sprawdził, co uczyniłem niezwłocznie - no i miał racje - ma moje dokumenty.
                          Umówiliśmy się w tym samym miejscu gdzie te dokumenty zostawiłem, wychodząc z domu wziąłem pośpiesznie chociaż paczkę kawy w ramach podziękowań. Dojechałem na miejsce, pan mnie rozpoznał(w końcu miał moje zdjęcia w dokumentach) oddaje ni dokumenty, ja daję kawę dziękując uniżenie, a pan na to, żebym nie przesadzał, że wystarczy dziękuję, że przecież każdy by tak postąpił i tyle.
                          A ja wracając do domu skonstatowałem, że pan musiał jeszcze zadać sobie trud i znaleźć mój numer w książce telefonicznej lub w biurze numerów, a będącuczciwym znalazcą, mógłby zanieść dokumenty na Policję i miałby z głowy, za to ja więcej zabawy.

                          Tak więc byli i są jeszcze uczciwi i uczynni ludzie - więc ich
                          Last edited by iron; 06-02-2004, 11:34.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Ja natomiast kiedyś znalazłem w atobusie saszetkę z dokumentami i odwiozłem do gościa.Otworzył drzwi popatrzył na mnie wziął co do niego należało i zamknął drzwi.Słowo dziękuję nie przeszło mu przez gardło...


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Cocobango
                              Senior
                              • 04-2002
                              • 818

                              #15
                              Gdy mój brachol zgubił dokumenty jakiś koleś zadzwonił z innego miasta i powiedział że są do odbioru u niego za okazałe znaleźne. Znaleźe było na tyle okazałe że brat pięknie podziękował i zrezygnował z obioru.
                              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎