Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Giełda kolekcjonerska we Wrocławiu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danoc
    Senior
    • 06-2002
    • 338

    Giełda kolekcjonerska we Wrocławiu

    Chciałbym poznać jak Forumowicze zapatrują się na zorganizowanie giełdy we Wrocławiu. Wiem, że Grupa CO poprzez Browar Bosman wspiera giełdę szczecińską, ale może udałoby się ich przekonać do zorganizowania giełdy wrocławskiej.
    ************************************************** ************
    Moja kolekcja: wozy konne, bociany i latarnie morskie
    www.beercoasters.glt.pl

    Masz podstawki z wozami konnymi, bocianami lub latarniami morskimi? Daj mi znać.
    ************************************************** ************
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #2
    Danoc, masz moje poparcie.
    Mamy już coprawda na Dolnym Śląsku dwie giełdy, w Świdnicy i Chojnowie, ale jeszcze jedna by nie zaszkodziła .

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Nad giełdą we Wrocławiu można pomyśleć. Na pomoc CO i Piasta nie liczyłbym natomiast w ogóle - znam ludzi, którzy organizowali już kilkanaście lat temu giełdy staroci, a którzy są kolekcjonerami birofiliów i przez cały ten czas próbowali skłonić Piasta do jakiejkolwiek współpracy - na próżno ... Marketing Piasta nie jest zainteresowany żadnymi działaniami - tak było już kilkanaście lat temu, po wejściu Variselli sytuacja jeszcze się pogorszyła, teraz, kiedy Piast już nie istnieje, nie ma czym mówić.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        nie wiem czy jest sens robienia kolejnych giełd, w sumie obecnie i tak srednio wychodzi jedna na miesiąc, mało kto jeździ na wszystkie, pomysł oczywiście, jak najbardziej naj ale bądźmy też realistami, ta giełda miałaby raczej lokalny charakter.
        Kiedy ta giełda też miałaby być? W miejsce po krakowskiej?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • danoc
          Senior
          • 06-2002
          • 338

          #5
          breslauer napisał(a)
          Nad giełdą we Wrocławiu można pomyśleć. Na pomoc CO i Piasta nie liczyłbym natomiast w ogóle
          Są jeszcze inne browary na Dolnym Śląsku.
          ************************************************** ************
          Moja kolekcja: wozy konne, bociany i latarnie morskie
          www.beercoasters.glt.pl

          Masz podstawki z wozami konnymi, bocianami lub latarniami morskimi? Daj mi znać.
          ************************************************** ************

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            Tym bardziej, że we Wrocławiu nie ma tradycji giełd birofilskich. Giełdy staroci - tak, to owszem. Sądzę, że lepiej jednak pozostać na Dolnym Śląsku przy giełdach w Świdnicy i Chojnowie, organizowanych przy pomocy być może lokalnych browarów z Lwówka, Chojnowa czy Namysłowa.
            We Wrocławiu jest już tyle imprez, że miasto tak czy siak na tym jakoś wychodzi pod względem promocyjnym. Dajmy szansę mniejszym miejscowościom, również wartym zobaczenia i odwiedzenia.
            A spróbujcie być w Świdnicy i nie odwiedzić Kościoła Pokoju ...

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #7
              No chyba, że zrealizujemy pomysł, by giełdę na Dolnym Śląsku organizować co roku w tym samym terminie, lecz w innym mieście. Można ustalić katalog takich miejscowości, np. Lwówek, Jelenia Góra, Nowa Ruda, Ziębice, Radków - czyli wszędzie tam, gdzie były lub są browary. Może któraś z kolejnych takich giełd mogłaby się odbyć we Wrocławiu. Wtedy byłaby to po prostu Dolnośląska Giełda Birofiliów.

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #8
                Co prawda nie jestem piwnym zbieraczem (no może poza smakami ) to inicjatywa "lotnej" giełdy dolnośląskiej jest godna uwagi. Dzięki temu wielu zbieraczy może np. odwiedzić po raz pierwszy jakieś dolnośląskie miasto. Przypominam także, że jeżeli chodzi o region historyczny (a nie województwo) to do wymienionych miast można jeszcze dodać Brzeg i Namysłów.

                Comment

                • danoc
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 338

                  #9
                  breslauer napisał(a)
                  No chyba, że zrealizujemy pomysł, by giełdę na Dolnym Śląsku organizować co roku w tym samym terminie, lecz w innym mieście. Można ustalić katalog takich miejscowości, np. Lwówek, Jelenia Góra, Nowa Ruda, Ziębice, Radków - czyli wszędzie tam, gdzie były lub są browary. Może któraś z kolejnych takich giełd mogłaby się odbyć we Wrocławiu. Wtedy byłaby to po prostu Dolnośląska Giełda Birofiliów.
                  Pomysł warty rozważenia. Tylko ciekawe co na to powie Krzysiu?
                  ************************************************** ************
                  Moja kolekcja: wozy konne, bociany i latarnie morskie
                  www.beercoasters.glt.pl

                  Masz podstawki z wozami konnymi, bocianami lub latarniami morskimi? Daj mi znać.
                  ************************************************** ************

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    breslauer napisał(a)
                    No chyba, że zrealizujemy pomysł, by giełdę na Dolnym Śląsku organizować co roku w tym samym terminie, lecz w innym mieście. Można ustalić katalog takich miejscowości, np. Lwówek, Jelenia Góra, Nowa Ruda, Ziębice, Radków - czyli wszędzie tam, gdzie były lub są browary. Może któraś z kolejnych takich giełd mogłaby się odbyć we Wrocławiu. Wtedy byłaby to po prostu Dolnośląska Giełda Birofiliów.
                    Dodać trzeba też Legnicę, a więc bliskie mi okolice.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Kiedyś już o tym myślałam. Natomiast teraz myślę, że nie ma sensu powielać tego samego pomysłu. Mam już koncepcję na doroczną imprezę we Wrocu związaną z piwem, ale nie z kolekcjonertwem dla odmiany. Narazie tajemnica
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Pepek
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 1499

                        #12
                        Jeżeli będzie to akcja podobna do szwejkowego mini-zlotu z ubiegłego roku to już się nie mogę doczekać Może dziś poznam jakiś rąbek tajemnicy?

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #13
                          Tak, we Wrocławiu, niektórzy planują w Opolu, a czasu za mało. I o sponsorów coraz trudniej
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            #14
                            Pepek napisał(a)
                            Przypominam także, że jeżeli chodzi o region historyczny (a nie województwo) to do wymienionych miast można jeszcze dodać Brzeg i Namysłów.
                            I przede wszystkim Świebodzin, który na Śląsku był przez lat kilkaset. Okres Brandenburgi i obecny to w zasadzie nic nie znaczący epizod. Proszę zatem zawsze pamiętać o Świebodzinie.
                            I o Głogowie, Zielonej Górze, Nowej Soli.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              danoc napisał
                              Pomysł warty rozważenia. Tylko ciekawe co na to powie Krzysiu?
                              Ja na to powiem, że to nierealne. Potwierdzi to pewnie każdy, kto organizował giełdę. W takim Radkowie nie ma nawet sali, w której możnaby ją zrobić.

                              W organizowaniu giełdy wykorzystuje się masę prywatnych kontaktów i możliwości. Największe możliwości mam w Świdnicy, ale parę innych lokalizacji też jest możliwych. Ale wystarczy, że ktoś każe sobie zapłacić za salę i jest po sprawie. Dlaczego wrocławskie starocie odbywają się na Gnieźnieńskiej? Bo Hala Ludowa kazała sobie zapłacić za plac i lokal. I giełda, która odbywała się tam kilkanaście lat, musiała się wynieść.

                              Były już giełdy piwne we Wrocławiu, w Piwnicy Świdnickiej i na Dworcu Świebodzkim. Nie przyjęły się, bo był problem lokalu. Podobnie Kraków - co roku w innym lokalu - a tym roku ijuż nie ma. A miasto duże.

                              Wrocław byłby dobry ze względów komunikacyjnych, ale koszt byłby znacznie większy, niż giełdy w mniejszej miejscowości.
                              Last edited by Krzysiu; 28-02-2004, 08:43.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎