Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nierzetelność dziennikarska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Nierzetelność dziennikarska

    Oto treść wiadomości z onetu która jeszcze jest (przynajmniej była przed chwilą) edytowana w portalu Onet.pl:

    Kraj
    PAP, MD /2004-09-29 13:35:00

    Wybuch w wieżowcu w Warszawie

    W środę po godz. 13 doszło do wybuchu w 10- piętrowym budynku przy ulicy Żelaznej (warszawska Wola). Na razie nie ma informacji o rannych - poinformował PAP rzecznik warszawskiej straży pożarnej Witold Łabajczyk.

    Do wybuchu doszło na siódmym piętrze. Eksplozja naruszyła ściany i prawdopodobnie konstrukcje budynku. Nie wiadomo, co było jej przyczyną.
    (koniec cytatu)

    I co z tego, powiecie. Ano to że z Asią mieszkamy w 15 piętrowym wieżowcu (w końcu 5 pięter mogli nie zauważyć) przy Żelaznej i wiadomość ta podniosła nam adrenalinę na maksa. Zresztą pewnie i innym mieszkańcom wysokich budynków przy Żelaznej przebywającym akurat poza domem.
    A co się okazało - zadzwoniła do mnie mama (już jakąś godzinę temu) i powiedziała że w TVN podali, że faktycznie był wybuch na 7 piętrze, ale 7 piętrowego biurowca "Kolmexu" który mieści się na rogu Grzybowskiej i Towarowej (od Żelaznej to odległość 1 przystanku autobusowego) i że nikt nie ucierpiał.

    Fajne i rzetelne są "njusy" w internecie i jak szybko aktualizowane Po co podawać niesprawdzoną wiadomość, a do tego karygodne jest jej nieaktualizowanie

    Tak na marginesie, wcale bym się nie zdziwił jakby ta błędna wiadomość spowodowała parę zawałów serca u będących np. w pracy mieszkańców Żelaznej

    Brawo, brawo, brawo, oby tak dalej
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Klasyczne Radio Erewań:
    Jak w każdej plotce jest 50 % prawdy - nie w wieżowcu tylko biurowcu itd. Faktycznie, ręce opadają.
    Co ciekawe, powołują się na PAP-kę
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Z ostatniej chwili - właśnie (po upływie prawie 1,5 godziniy)zaktualizowali informację na Onecie. Oczywiście chodziło o biurowiec. Jest niestety jedna osoba ranna.
      Last edited by iron; 29-09-2004, 13:47.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Uspokujcie się więc, Wypijcie chłodne piwko. Z relacjami dziennikarskimi jak z prognozą pogody

        Swoją drogą też by mi nogi zmiękły
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Odp: Nierzetelność dziennikarska

          iron napisał(a)
          (...)
          I co z tego, powiecie. Ano to że z Asią mieszkamy w 15 piętrowym wieżowcu (w końcu 5 pięter mogli nie zauważyć) przy Żelaznej i wiadomość ta podniosła nam adrenalinę na maksa. Zresztą pewnie i innym mieszkańcom wysokich budynków przy Żelaznej przebywającym akurat poza domem (...)
          Dokładnie, przeczytawszy tą wiadomość - zrobiło mi się słabo. Iron uspokajał, że piszą o 10-cio , a nie o 15-stopiętrowym budynku, znając jednak dokładność relacji naszych dziennikarzy - przewidywałam najgorsze. Jednak nie doceniłam dziennikarzy - nie tylko pomylili wysokość budynku, ale jeszcze ulicę, przy której ten budynek stoi. Już spokojniejsza gratuluję im tego serdecznie!

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Nie wiem jak to sie stało, ale post Małejżonki widniał nim ja zacząłem pisac swój. A teraz jest później...
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Małażonka
              Senior
              • 03-2003
              • 4602

              #7
              Bo przede mną pojawiły się kolejne posty, wobec mój wyglądał ni jak pies, ni jak wydra. Skasowałam go zatem, zacytowałam część wypowiedzi Maćka, po czym jeszcze raz go wysłałam.

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                O kurde. Faktycznie jest taka opcja dostępna przez 3 minuty.
                Dobra już wam nie rozwadniam tematu.

                ALe kto by pomyślał no...
                MM961
                4:-)

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #9
                  Ze swojego doświadczenia wiem, że dziennikarze baaaardzo przekręcają fakty. A co gorsza, zamiast podawać po prostu fakty dotyczące jakiegoś zdarzenia, dodają do tego swoją interpretację.
                  Last edited by breslauer; 29-09-2004, 14:18.

                  Comment

                  • dkrasnodebski
                    cymbał
                    • 05-2003
                    • 2316

                    #10
                    Mistrzami w tej dziedzinie są dziennikarze GW (chodzi mi tu o wiadomości lokalne) dlatego też Gazety Wybiórczej nie kupuję. Zresztą innych też nie
                    Last edited by dkrasnodebski; 29-09-2004, 14:24.
                    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                    www.radoslawstolar.pl

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #11
                      Tak sobie kiedys myślałem przy okazji relacji z Iraku: ciekawe ile oni(dziennikarze) wstawiaja bajerów na minutę.

                      I teraz tak czytając co piszecie myslę, że w Polsce czy nawet Europie to można to sprawdzić ale w taki właśnie Iraku...
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Jeśli info jest zamieszczane "na gorąco" takie rzeczy mogą się zdarzać i napewno będą, pytanie, czy "walić" wieści od razu z pierwszej ręki (nie zawsze jednak zgodnych ze stanem) czy milczeć i napisać rzetelnie wszystko po jakimś często dłuższym czasie.
                        Optuję za pierwszą.
                        Lepiej wcześniej wiedzieć, że coś się dzieje i że w ogóle się coś dzieje niż nic nie wiedzieć i dowiedzieć sie po fakcie.

                        Jednak relacje bezpośrednie są w jakimś sensie żywym organizmem..
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Małażonka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 4602

                          #13
                          Twierdzą, że przyczyną wybuchu była bomba, ale czy można im wierzyć?

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #14
                            Ale czy to była relacja bezpośrednia? Czy ktoś wrzucał newsa na internet z laptopa stojąc pod budynkiem? Na pewno nie. Poza tym ja rozumiem, że relacja "na gorąco", że emocje, itd., ale nie wiedzieć na jakiej jest się ulicy ?!?!? nie umieć policzyć pięter ? nie potrafić rozróżnić biurowca od budynku mieszkalnego ?

                            Comment

                            • Małażonka
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 4602

                              #15
                              Co ciekawsze: te bzdury można było wyczytać i na Onecie, i na Interii, i można było wysłuchać ich w radiu. Wszędzie to samo: Żelazna, wieżowiec, 10 pięter.

                              Teraz słychać o bombie i porachunkach. Jedno czego naprawdę jestem pewna, to to, że bardzo dużo karetek jeździ na Lindley'a, ale może to tylko przypadek...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎