Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem Portera w Chorzowskim Euro Pubie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Problem Portera w Chorzowskim Euro Pubie

    Dziwna i tajemnicza wydaje się być sprawa Portera beczkowego w tej knajpie. Cieszę że w ogóle jest lokal gdzie można wypić pysznego lanego portera. Ale zaczyna mnie denerwować niemożność 100% potwierdzenia co to za Porter ponieważ panie za ladą po prostu tego nie wiedzą. Pomyślałem że podzwonię po podejrzanych browarach i popytam czy nie wysyłają swojego piwa na górny Śląsk. A podejrzewałem dwa takie browary – Witnicę i Zduńską Wolę. No i okazało się, że Witnica nie wysyła beczkowego Portera do Chorzowa ani na Górny Śląsk, a w Zduńskiej Woli nie pakują portera do beczek.
    I bądź tu człowieku mądry.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Obstawiam nadal Witnicę, ale kto to sprowadza do Chorzowa??
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Adamie, jesteś specjalistą od komplikowania najprostszych spraw. Wg mnie sytuacja jest jasna i klarowna.
      Otóż najpewniej kupują cieszyńskiego portera w butelkach, otwierają, przelewają do beczki, a następnie sprzedają jako lanego. A gawiedź się cieszy jakiego to pysznego portera może skosztować.

      Comment

      • StaryKocur
        Senior
        • 01-2002
        • 1521

        #4
        Nie, ten porter nie smakuje jak cieszyński.
        Panie barmanki z takim zacięciem bronią dostępu do inkryminowanych beczek, iż podejrzewam, że może to być porter warzony na miejscu i to przy blasku księżyca.
        Piwo pite z umiarem
        nie szkodzi w żadnych ilościach.

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          #5
          ...ale za to jaki pyszny...

          Myślę, że niebawem browary będą się same prosiły, aby to był właśnie ICH porter
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • crizz
            ...
            • 02-2003
            • 1255

            #6
            Adam, chciałbym mieć taki problem... nie znam knajpy w Pyrlandii, gdzie laliby portera z kija. Nawet bezimiennego.

            Comment

            • albeertos
              Senior
              • 10-2001
              • 2313

              #7
              Niewiele browarów leje portera do KEG-ów. Witnica na pewno, a jakieś inne, może Strzelec?

              Poza tym w browarze mogą nie wiedzieć gdzie się sprzedaje ich piwo - hurtownia odbiera towar i sprzedaje dalej, a kto kupi ten kupi. No chyba że to KP, GŻ lub CO - tam wszystko wiedzą, mają wyliczone i ustalone co gdzie i kiedy sprzedają. Brackiego nie uświadczysz jak jesteś z Poznania, a Lecha Pilsa jak z Krakowa. Taka polityka koncernu.
              (_)>
              Nigdy się nie poddawaj!!!
              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
              Lech jest tam gdzie jego wiara
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                albeertos napisał(a)
                Niewiele browarów leje portera do KEG-ów. Witnica na pewno, a jakieś inne, może Strzelec?

                Poza tym w browarze mogą nie wiedzieć gdzie się sprzedaje ich piwo - hurtownia odbiera towar i sprzedaje dalej, a kto kupi ten kupi. ..
                Ja wiem, że w browarach mogą nie wiedzieć gdzie trafia ostatecznie ich piwo. Ale to nie reguła, bo Euro Pub namierzyłem dzwoniąc do browaru w Zawierciu. Tam mnie poinformowano, że lanego Bonera można kupić właśnie w tym miejscu w Chorzowie.
                Ale ja się uparłem. I dowiem się w końcu skąd ten porter.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  A swoją drogą nie pojmuję tej dziwnej polityki, że na nalewaku nie jest zaznaczone co to za piwo konkretnie.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Dzwoniłem do kilkunastu hurtowni. Nikt nie ma w ofercie beczkowego portera. Przy okazji można było wysłuchać kilku ciekawych teorii. A ja stawiam jeszcze jedną - że porter w Chorzowie bierze się z innego wymiaru.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Aldach
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1269

                      #11
                      A może to na przykład porter cichaczem przewieziony przez naszą południową granicę?

                      Comment

                      • piotrsh
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 435

                        #12
                        Skądkolwiek by był polecam ten proceder innym knajpom – w końcy najważniejsze, żeby był, a skad pochodzi przędzej czy później się okaże (lepiej żeby prędzej)
                        Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                        Comment

                        • Pepek
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1499

                          #13
                          No i nadal jest wielka chorzowska porterowa niewiadoma. No i przez nią np. DP nie jest do końca wiarygodny...

                          Comment

                          • ZIOMEK2
                            Gość
                            • 09-2004
                            • 2523

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                            Obstawiam nadal Witnicę, ale kto to sprowadza do Chorzowa??
                            Wracając do tematu...


                            W/g smaku marka trudna do ustalenia ( piwo zbyt zimne - Pub ).
                            Pomimo powyższego wykluczam Żywiec ( cena ) i brak beczkowej produkcji.
                            Ogólnie cena zbyt niska ( Pub ) jak na Portera nawet z Witnicy.

                            ... a może jest to ciemne mocniejsze ( n.p. Krajan ) ?
                            Bo ostatnio wypiłem kilka i byłem bardzo trzeżwy jak na Portera !?

                            Stawiam na " Czarnego Konia ".

                            Kończąc...
                            Następnym razem będąc w Pubie, naleję sobie do flaszki a w domu zrobię analizę.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              A może jest to strzelecki porter? Może nie znam się ale chyba jest w prawie coś takiego, że konsument ma prawo wiedzieć co spozywa i skąd to coś pochodzi. Nie piszę teraz o ziemniakach na frytki tylko o samym piwie.
                              Przecież nie mozna niczego spożywać co jest niewiadomego pochodzenia,a już w szczególności alkoholu, ja tam w ten sposób bym wymusił informację
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎