Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

gdzie w wawie kupić balingometr?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dessloch
    Senior
    • 05-2004
    • 127

    gdzie w wawie kupić balingometr?

    bo mi pies zbił mój... a kupiłem go w browamatorze.
    teraz patrze na ceny np chmieli w browamatorze i np wes sklepie, urzadzen w biowinie..to az strachbierze bo browamator z 40-50% rzeczy conajmniej mna droższe :/
    i nie chce tam za 20zł kupować samego balingometra.. gdy w sklepie ogrodniczym widziałem alkometr (czy coś takiego= identycznie wygląda jak balingometr, tylko inna skala - w procentach alkoholu) z próbówką za 7ZŁ!
    nie wiem, może balingometr jest o wiele droższą konstrukcją i zamiast kuleczek z metalu zwykłego wsypywać trzeba srebro....

    aha niektórzy mnie znają z głupich pytań tutaj...
    więc taki mały offtop... moje piwka wyszły wyśmienicie, dzięki Waszej pomocy (i znęcaniu się nade mną ). Więc zaczynanie od razu od podstaw (śrutowanie słodu, zacieranie, itd...) nie musi być takie straszne
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Różnica między alkoholomierzem a balingometrem jest dość zasadnicza. Roztwór wodny alkoholu etylowego ma gęstość mniejszą niż 1 g / cm3, natomiast wodny roztwór cukru (a więc także brzeczka) ma gęstość zawsze większą niż 1 g / cm3. Alkoholomierzem nie zmierzysz wiec gęstości brzeczki, bo ma niewłaściwą skalę. Ale można trafić w sklepach cukromierze do win domowych, ich skala jest właściwie identyczna jak balingometru do piwa.

    Comment

    • siuks69
      Member
      • 09-2003
      • 41

      #3
      Co prawda nie jeste s W-wy ale poszukaj w Praktikerze - tam mają stoiska z Biowinu - tak przynajmniej jest w Krakowie.
      Pozdrawima
      józek
      Na razie z gotowców ale nadejdzie czasz w którym zagospodaruje 60m2 na małą piwniczkę i instalację :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎