Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żory - między innymi Auchan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    Żory - między innymi Auchan

    Żory to ciekawy świat piwnych niespodzianek - że wspomnę o Minimalu (ostatnio może nie tak "bogatym")czy Auchan-ie, gdzie trafiają się także niedostępne gdzie indziej w Żorach Irish Beer 0,33 l z Kormorana (do niedawna również w Leader Price), czy czteropak Bock Beer z Juranda czy z tegoż browaru Dublin (również w niższej cenie w Leader Price i Kauflandzie). Ukraiński browar Obołoń reprezentuje przeważnie pszeniczniak, jakiś pils i ciemne. Poza tym szkockie, angielskie, irlandzkie, niemieckie, belgijskie (także klasztorne), chińskie ostatnio też japoński Kirin a także inne ciekawostki piwne. Gdzieś od pół roku w Żorskim Albercie można spotkać też Koźlaka z Ambera - niestety jest dość drogi 4,0 zł. Czasami w bardzo korzystnych cenach można nabyć piwka w Kauflandzie - np (cieszyński) żywiecki Porterek cena ok. 2,8 zł, Dublin (nie pamiętam ceny), a ostatnio (średni jak na pszeniczniaka) puszkowany niemiecki Weizenland za ok. 3,5 zł.
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    #2
    No i piwny asortyment w Żorskim Leader Price przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, jak na ten sklep. Zakupiłem jedną z propozycji na dziś - dość popularne belgijskie klasztorne piwko Abbaye de St San, sześciopak 6x0,25 l za ok. 12 zł - po prostu dobre. Poza tym widzałem pszeniczne białe - też sześciopak i podobnie opakowane i wycenione nawet taniej inne piwa belgijskie. Poza tym m.in. "statutowy" bojanowski Irish Castle (nie polecam) czy Carmello z "Belgii" (całkiem możliwe ciemne piwko bezalkoholowe ).

    Comment

    • Alchemych
      Senior
      • 12-2003
      • 349

      #3
      No i nareszcie porter strzelecki w kuflu - a to dzięki jednemu ze sklepów "Koniaczek" na Księcia Władzia (2,95zł), a naprzeciwko też sklepik samoobsługowy z wydzielonymi alkoholami gdzie zakupiłem Racibora (ok. 1,7 zł). U mnie zadebiutował i jeden i drugi. Poluję jeszcze na Siemiona...

      Comment

      • Alchemych
        Senior
        • 12-2003
        • 349

        #4
        Acha! Siemiona i Racibora można kupić z Żorach hurtem w ilości 20 szt w kontenerze

        Comment

        • arcy82
          Member
          • 01-2005
          • 44

          #5
          witam
          czy moze mi ktos powiedziec czy w zorskim "leider price" mozna nabyc duzo roznych rodzai puszek z piwami? bo w zorskim auchanie czy kauflandzie jest ich sporo.a moze znacie inne jeszcze ciekawe miejsca w zorach?
          pozdrawiam

          Comment

          • Alchemych
            Senior
            • 12-2003
            • 349

            #6
            Powiem szczerze że jakoś za puszkami się nie rozglądałem. Wiem że w Leadarze zbyt dużego wyboru nie ma jeśli chodzi o piwo. Oprócz opisanych w tym temacie piw widziałem tam puszkowe piwo górnej fermentacji z Browaru Belgia - dyskontowy odpowiednik Palm. Poza tym gdzieś tam przemknęła mi przed oczami puszka zdaje się z jakimś "imbirowym" (aromatyzowane). W sumie puszek jest chyba nie więcej niż 10.

            Comment

            • Alchemych
              Senior
              • 12-2003
              • 349

              #7
              Trafiłem na Okocimskie Palone we wspomnianej wcześniej hurtowni napojów Bartimex (ul. Okrężna) - niestety minimalna ilość 20szt cena ok 2,5 zł za butelkę dlatego sam na razie go nie kupię - sprawdzę jeszcze w żorskich sklepach, może gdzieś dostanę. Za polskie ciemniaki

              Comment

              • Piotras
                Senior
                • 08-2003
                • 307

                #8
                Alchemych wiesz może gdzie w Zorach mozna dostac Rybnickiego Fulla??mam tam kumpla który moze mi je przywieść tylko chcę mu powiedziec gdzie żeby chłopak nie szukał bez sensu po miescie : )

                Comment

                • Alchemych
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 349

                  #9
                  Myślę że na 90 % w Koniaczku przy klubie Rebus na Księcia Władysława - mam nadzieję że jesteś świadomy tego że Rybnicki jest produkowany w Strzelcu i nie smakuje już tak jak onegdajszy . Jeśli tam nie będzie to w byłym Merkpolu (teraz chyba Adar) często bywał.

                  Comment

                  • Piotras
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 307

                    #10
                    Super, dzieki wielkie, tak wiem że "Rybnicki full" to już Brok-Strzelec, ale chcę go spróbować, z opisów na browarze wyglada ze nie jest taki zły. Dzieki

                    Comment

                    • Alchemych
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 349

                      #11
                      Oj dawno ja w Auchan nie był, oj dawno! A podobno Palone też można kupić. Nie wiem tylko w jakiej cenie - ale na pewno korzystnej

                      Comment

                      • Alchemych
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 349

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras
                        Super, dzieki wielkie, tak wiem że "Rybnicki full" to już Brok-Strzelec, ale chcę go spróbować, z opisów na browarze wyglada ze nie jest taki zły. Dzieki
                        Szczerze powiedziawszy to jakieś pół roku nie próbowałem "Rybnickiego" dlatego zgadzam się że może już inaczej smakować. Z ciekawości zakupię, zdegustuję i pochwalę się być może już niedługo

                        Comment

                        • Piotras
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 307

                          #13
                          Alchemych: Słuchaj gdzie w Żorach można Górnoślaskie z Zabrza dostać???(czy wogóle można?) sytuacja jak wczesniej, a sygnały o likwidacji browaru w Zabrzu mnie niepokoją wiec złożyłem kumplowi zamówienie własnie na nie. Możesz dac znac na PW.

                          Comment

                          • Alchemych
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 349

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras
                            Alchemych: Słuchaj gdzie w Żorach można Górnoślaskie z Zabrza dostać???(czy wogóle można?) sytuacja jak wczesniej, a sygnały o likwidacji browaru w Zabrzu mnie niepokoją wiec złożyłem kumplowi zamówienie własnie na nie. Możesz dac znac na PW.
                            No niestety już od paru miesięcy nie widziałem Górnośląskiego, a co gorsza mojego ulubionego Diamenta też
                            Myślę jednak że Browar w Zabrzu się jakimś cudem ostanie - za to piję

                            Comment

                            • Alchemych
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 349

                              #15
                              Dzisiaj piłem lane z Zabrza- nic ciekawego- troszkę lurowate .
                              Miejsce ? Bar na Księcia Władzia w jakimś pawilonie usługowym obok szklarza - niedaleko sądu i Pomnika wspomnianego Księcia.
                              Ciekawe czy to rzeczywiście Zabrze? Słyszałem - a właściwie widziałem gdzieś na forum że Zabrze dogorywa .
                              Najbardziej szkda byłoby mi Diamenta...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎