Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ark, Browar Zew natury, warka#5, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Ark, Browar Zew natury, warka#5, Porter

    No po prostu - dobry porter
    Degustowany do spóły z Marcopolokiem, który to wyczuł kwaskowe posmaki - ale to kwestia portera górnej fermentacji - po prostu na tyle różni sie od dolnej, że lekko konfuduje pijących laików Już ktoś poprzednio cos takiego powiedział o jakims domowym porterze, ale nie pamiętam kto i czyj był ten porter

    Recenzja krótka, bo już teraz popijam Arkowego portera moim i tylko moge stwierdzić, że mój się, niestey, nie umywa
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • cyborg_marcel
    Senior
    • 03-2003
    • 3467

    #2
    w didaskaliach stało "Próbka Portera" - moim zdaniem, po prostu Porter, a nie jakaś tam uwertura
    smak aromatyczny: słodkawo-słodowy, a do tego zdumiewająco delikatny
    kolor ciężko określić, bo jako profan piłam prosto z butelki
    ładna gęsta piana, ale niestety dość szybko opada
    piwo specyficzne przez swój aromat = dobre, ale nie na każdą konfigurację degustacyjną
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #3
      Porter

      Buteleczkę portera otrzymałem od Arka jeszcze w Żywcu, ale dopiero dziś moja silna wola osłabła .

      Kolorek to głębia czarnej odchłani - "widzę ciemność, ciemność widzę!" i są to czeluście nieprzebrane.
      Piana przez moment była ładna, ale zanim się zabrałem za opis to już jej nie było...
      Zapach aż gęsty, goryczkowy.
      Porter Arka mnie wydaje się wytrawny, z dużą goryczką, która dominuje odczucia smakowe. Odnajduję w nim jeszcze smak szałwii (?), ale to już gdzieś tylko ulotnie na krańcach postrzegania smakowego.

      Całkiem zgrabny porter

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎