Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Persza Prywatna Browarnia, Czorne/Black

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    Persza Prywatna Browarnia, Czorne/Black

    Platinum Czorne Piwo

    Ekstrakt 18 %
    Alk. 8 % obj.

    Piwo ciemne wyprodukowane przez lwowski browar o dość przydługiej nazwie, a mianowicie "Piersza Priwatna browarnia `dlia liudiej jak dlia siebie"

    Piwo zapakowane dość nietypowo bo w litrowej plastikował beczułce. Chociaż opakowanie jest plastikowe, pomysł i wykonanie jest dosyć ciekawe (postaram się wkrótce zamieścić fotkę). Piwo średnio pieniste Piana jak na ciemne piwo o tak wysokim ekstrakcie bardzo jasna. Dość szybko opada pozostawiając ładny, trwały korzuszek. Barwa piwa wbrew nazwie nie jest asfaltowo czarna, acz czerwono ciemna. Zapach na tyle neutralny i delikatny że trudno było mi wyczuć jakiekolwiek nuty. W smaku piwo przypomina Lwiskiego Portera. Bardzo delikatne i subtelne. Akcenty zdecydowanie słodowe. Piwo mimo dość dużego ekstraktu sprawia wrażenie zdecydowanie słabszego i w gęstości i w zawartości alkocholu. Smak jest może trochę zbyt płytki i jakby krótkotrwały. Jednak myślę że jeśli komuś w upalny wieczór przyszedł do głowy pomysł wypić sobie ciemniaka ala porter, powinien sięgnąć po ten lwowski wynalazek

    Moja ocena: 3,9
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia
  • supersklep
    PiwBiz
    • 01-2005
    • 982

    #2
    Piersza Priwatna Browarnia, Czorne Piwo

    Piwo z Ukrainy nazywa się po prostu "Czarne Piwo" i jeszcze ciekawostka ,że pochodzi z jakiegoś nowego browaru .Jest napisane tak (jeśli dobrze umiem przeczytać) Piersza Prywatna Browarnia" adres jest we Lwowie. Alkohol 8,0 % ekstrakt 18,0 % , skład - woda ,chmiel ,słód jasny ,słód karmelowy .Jeszcze jeden ciekawy napis - "Dla ludzi jak dla siebie"
    Niestety nie będę degustował tego piwa ,bo wolę zostawić kilka butelek dla klientów.

    Fotka dostępna w galerii tutaj


    Comment

    • MLT
      Senior
      • 12-2003
      • 1045

      #3
      Jaka szkoda, że to piwo pjawiło się w sklepie po świetach, a nie przed. Na pewno bym zakupił. Niestety nastepny raz w Lublinie będę dopiero w okolicach czerwca.

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        będąc pół roku temu we Lwowie piłem i jasne, i owo ciemne z tego browaru - więc jakiś czas on już funkcjomuje - pamiętam, że ciemne bardzo mi zasmakowało, z jasnym było ciut gorzej
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • michioso
          Senior
          • 10-2002
          • 112

          #5
          Persza Prywatna Browarnia, Czorne Piwo
          Piwo nabyte u naszych wschodnich sąsiadów we Lwowie, przywiózł mi je znajomy kilka dni temu. Ekstrakt 18 % Alk. 8 % obj. Barwa nie jest zupełnie ciemna/czarna, moje oko dostrzega bardziej kolor ciemno-czerwony. Piana beżowa, początkowa robi się gęsta jednak po krótkim czasie znika zostawiając korzuszek na ściankach. Zapach taki neutralny, chociaż odczuwam przyjemny owocowy aromat. W smaku delikatne, wyczuwalne nuty słodu, bardzo przyjemne. Polecam wszystkim, którzy bedą we Lwowie by spróbowali bo warto.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualne parametry piwa to 6,8% alkoholu i 17 % estraktu
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Piwo:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Hrustgurd
                Senior
                • 05-2007
                • 431

                #8
                Nic nie zmienilo sie oprocz etykietki i kapselki

                Kolor: Rubin, prawie nie przezroczysty.
                Zapach: porterowy, drozdzewo czokoladny.
                Piana: Ciemna, podobna do kawy.
                Smak: Charakterystyki prawie porterowy, i ciekawe ze nie wspomna na etykietkie palonego slodu, tylko karmelowy. Na wyjscie czuje sie 6,8% alkocholu. W ogole dobre gorzkie i suche ciemne piwo.
                Attached Files

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Barwa: mahoniowa, klarowne.
                  Piana: drobna i obfita tylko chwilę po nalaniu. Potem szybko redukuje do obwódki, a chwilę później do zera.
                  Zapach: palony, trochę alkoholowości.
                  Smak: jednowymiarowy, karmelowy, pozbawiony głębi.

                  Po 17-tce spodziewałem się większych wrażeń. A tak jest nudno aż strach.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Ernest_FOTO
                    Junior
                    • 12-2011
                    • 1

                    #10
                    We wrześniu miałem okazję być we Lwowie (wracając z Krymu zrobiliśmy sobie z dziewczyną jednodniowy stopover). W pociągu w przedziale dostaliśmy cynk od jadącego z nami małżeństwa spod Lwowa, abyśmy spróbowali Czornego. Szukaliśmy zatem w kilku sklepach, w końcu się udało. Butelka bardzo ładna, kolor prawie nieprzezroczysty, nie bez powodu zwie się ono "Czorne"
                    Niestety piliśmy na dworzu, więc aromatu tak do końca nie można opisać. Był intensywny, palony napewno to fakt. Smak słodkawy, czuć że to palone piwo, czekoladowy. Bardzo mi zasmakowało jak i mojej lubej również. W Polsce wydaje mi się że piwa o podobnym smaku się nie dostanie więc ciężko porównać.
                    Zdecydowanie polecam jeśli ktoś będzie we Lwowie.
                    Last edited by Ernest_FOTO; 12-12-2011, 00:58.
                    schematy

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Pite na miejscu na pewno smakowało o niebo (czarne) lepiej. Zakupione w Galerii Piwa w Białej za 4.40 zł. Degustowane po powrocie z giełdy warszawskiej na którą parę butelek zabrałem, bo ludziska zwykle pytają o ciemne piwa.
                      Sam jednak jestem ciut zawiedziony. Może nie jest to Magnus z bombastyczną słodkością, ale muszę się zgodzić z docentem - jest w nim za dużo karmelowości a za mało treści. U mnie piana opadła bardzo szybko do zera a nasycenie nie było w stanie nadrobić braków nachmielenia. Za słabe by do niego wrócić. Obecnie to 17 blg i 7,8 % alk.
                      Last edited by e-prezes; 22-01-2012, 17:14.

                      Comment

                      • Tapir
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 730

                        #12
                        Kolor - Ciemny brąz, prawie czarny.
                        Piana - Zniknęła dosłownie 20 sekund po nalaniu, nie zdążyłem nawet zrobić zdjęcia...
                        Zapach - Niezbyt intensywny, palony słód, trochę karmelu i suszonych owoców, lekko wyczuwalna alkoholowa nuta.
                        Smak - Dominuje karmel, przez słodycz nieśmiało przebijają lekkie palono czekoladowe nuty, czuć wyraźny alkohol, który od połowy kufla już mocno przeszkadza.
                        Wysycenie - Za wysokie.
                        Opakowanie - Na zdjęciu poniżej.

                        Kupione za ok 5zł na Rudnickiego.
                        Piwo, które piłem ma 6,8%. Również spodziewałem się ciekawszego smaku (i większej treściwości) po piwie o takim ekstrakcie. Z końcówką kufla już się trochę męczyłem.
                        Attached Files
                        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                        Comment

                        • madu
                          Member
                          • 03-2011
                          • 76

                          #13
                          Kolejne piwo z lwowskiego browaru.Piana tradycyjnie po chwili znikła choć przez chwilę wydawało się że "ja się utrzymam".W zapachu karmel i delikatne owoce.Smak;karmelowo-kwaskowy,delikatna palona goryczka w tle.Moc raczej ukryta.Szału nie ma ale ciekawe.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Na przestrzeni lat piwo wyraźnie się zmienia w kierunku coraz bardziej słodkiego. W aromacie karmel i lekkie nuty palone. Smak niestety zdominowany przez słodycz spod której ledwie wychodzi nieco goryczy i paloności.
                            Mimo to jedno z lepszych piw tego browaru.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Kupione w Rodzince-Bis za 4,50 zł.

                              Pite 5 kwietnia 2012 r.

                              Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło piękny rubin.
                              Piana: Średnio wysoka, beżowa, znika w oczach niemal do zera.
                              Zapach: Silny, kwasowo-orzechowo-owocowy. Bardzo przyjemny, lekko porterowy.
                              Smak: Tu też trochę jak porter i to nawet nie tak bardzo rozwodniony.
                              Piwo jest dość wytrawne, z lekką palonością, nutami orzechowymi i owocowymi.
                              Opakowanie: Jak na zdjęciu Tapira z postu #12.
                              Uwagi: Smaczny, bardzo solidny ciemniak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎