Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strona Maćka, podstawki i etykiety – PPF.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    Strona Maćka, podstawki i etykiety – PPF.

    Polecam stronę którą stworzył Maciek Mol na której zamieszczona jest część kolekcji podstawek Maćka a od niedawna na tej samej stronie prezentowane są etykiety polskie z okresu PPF , czyli z lat 1945 – 51 . Jest to pierwsza strona w sieci na której można obejrzeć etykiety z tego okresu które są w posiadaniu kolekcjonerów, dział z etykietami powstał niedawno i będzie się powiększał , jeśli posiadasz w zbiorze etykiety z tego okresu ( PPF) a nie ma ich na stronie to podeślij skany tych etykiet Maćkowi podając rzeczywiste wymiary etykiet i info w czyim zbiorze dana etykieta się znajduje.

    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.
  • cororo
    • 04-2003
    • 766

    #2
    Dobra teraz pytanie kto mi może pomóc żeby taka strona powstała ze standardami uzbierało się ich ponad 800,i myśle że gdyby dołożyć do tego Twój zbiór Darek+kilku osób wyszła by nawe fajna stronka.Czy ktoś z browarowiczów podjąłby się tego wyzwania?

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo
      ...Czy ktoś z browarowiczów podjąłby się tego wyzwania?
      Ergie?
      On ma doświadczenie.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
        Ergie?
        On ma doświadczenie.
        Jeśli on to zaproponuje to byłoby miło!

        Comment

        • darek99
          Senior
          • 04-2002
          • 2147

          #5
          Strona ze standardami to już bardziej skomplikowany temat a na pewno trudniejszy , z uwagi na występujące drobne różnice w standardach trzeba by było na stronę wstawiać skany powiększone i dodawać opisy czym różnią się dane etykiety na pozór takie same , trzeba z góry założyć że etykiet z tego okresu będzie sporo , myślę że w przedziale dwóch może trzech tysięcy, a taka ilość skanów potrzebuje trochę miejsca na serwerze.
          Myślę że jest to kwestia czasu jak taka strona powstanie ale na razie zachęcam do tworzenia działu z etykietami PPF na stronie Maćka.
          Myślę że przy pomocy kolekcjonerów uda się zgromadzić na tej stronie około tysiąca etykiet z okresu PPF. Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości kolekcjonerów jak Jan Skrzyniarz – strona z etykietami przedwojennymi i Maciek Mol – strona z podstawkami i etykietami PPF powstają strony które można śmiało nazwać katalogami etykiet, i uważam że jest to świetna sprawa że każdy ma możliwość obejrzenia etykiet które często są niedostępne dla szerszego grona kolekcjonerów.
          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
          Epikur z Samos.

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            Też szacuje że może być to taka ilośc jak mówisz ,ale chciałbym się z tym zmierzyć ,myślę że z tymi opisami nie byłoby takiego wielkiego kłopotu ,kłopotem jest ten serwer i właśnie to jest problem ,który hamuje to przedsięwzięcie bardzo bym chciał żeby i te wdzięczne etykiety jakimi są standardy znalazły swoje miejsce w internecie no zobaczymy jak się to dalej rozwinie ,narazie skanuje swoje zasoby .

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #7
              Myśle, że większym problemem będzie znalezienie dobrego serwera, niż znalezienie kogoś do zrobienia strony.

              Ja mogę pomóc w robieniu stronki.
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • sopista
                Senior
                • 01-2003
                • 1747

                #8
                Licząc po 40 kB na jedną etykietę przy 5 000 (bo to pewnie tyle wyjdzie razem) to jest 200MB. I jeszcze opłata za domenę. Moja .com kosztuje 61 zł brutto rocznie.

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2868

                  #9
                  Opłata za 200 MB serwera to ok 150 PLN rocznie, czyli razem wychodzi ok. 210 PLN rocznie, trochę dużo .
                  Za połowę tej kwoty można nargać płytki CD i rozdać na giełdzie wszystkim zainteresowanym.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • cororo
                    • 04-2003
                    • 766

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                    Opłata za 200 MB serwera to ok 150 PLN rocznie, czyli razem wychodzi ok. 210 PLN rocznie, trochę dużo .
                    Za połowę tej kwoty można nargać płytki CD i rozdać na giełdzie wszystkim zainteresowanym.
                    czyli chyba nic z tego nie wyjdzie ,szkoda.

                    Comment

                    • darek99
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 2147

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                      Za połowę tej kwoty można nargać płytki CD i rozdać na giełdzie wszystkim zainteresowanym.
                      Można i tak ale to nie będzie to samo, strona z etykietami w sieci to żywy twór , każdy może podesłać skany etykiet ze swojego zbioru których nie ma na stronie i w ten sposób tworzy się katalog i ciekawa strona.
                      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                      Epikur z Samos.

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2868

                        #12
                        Oczywiście, że płytka CD to nie to samo co strona, ale biorąc po uwagę, koszta tego przedsięwzięcia, nie wiem czy znajdzie się osoba chcąca to sfinansować .

                        Jeśli jednak ktoś taki się znajdzie, to podtrzymuje swoją chęć pomocy w tworzeniu. Co prawda na wodotryskach się nie znam ale lepszy rydz, niż nic .
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • ergie
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 1041

                          #13
                          Moim skromnym zdaniem tego typu strona może byc w jedynie ogólnej postaci, a sam zbiór powinien być do ściągnięcia w postaci plików .pdf. Ma to tą zalętę że aktualizacja jest i wygodniejsza i prostsza. A takie *.pdf'owe pliki można potem drukować i mieć katalog pomocny przy kompletowaniu indywidualnych zbiorów.

                          Sam zamierzałem tak zrobić z moimi monachijskimi podstawkami.
                          Chciałem pokazać tylko te ciekawsze, a resztę wystawić do ściągnięcia jako *.pdf'y. Problem był tylko taki, że friko.pl nie zezwala na umieszczanie na swoim serwerze dużych plików. A wystawianie pojedynczych stron katalogowych tak zapisanego zbioru nie ma chyba sensu.
                          Last edited by ergie; 12-07-2005, 08:38.
                          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                          ------------------------------------------------------------------
                          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                          Comment

                          • maciek34m
                            Member
                            • 10-2002
                            • 40

                            #14
                            Witam. Cieszę się, że Darek promuje tę stronę w takim miejscu. Bardzo dziękuję. Poruszając natomiast temat standardów, myślę, że moją stronę można do tego wykorzystać. Koszty utrzymania domeny i tak ponoszę. Pozostaje zapłacenie informatykowi, który mi w tym pomaga. Natomiast ta strona ma się rozwijać. Jest szybka w obsłudze. Należy ustalić tylko szczegóły, jak to ma ostatecznie wyglądać. Ta strona ma w końcu służyć upowszechnianiu kolekcji piwnych. Myślę, że ustalenia można omówić tutaj.
                            Przy okazji chciałem podziękować Darkowi Orłowskiemu i Witkowi Wieczorkowi za wkład w rozwój strony w temacie ETYKIETY. Bez nich tego by nie było.

                            Comment

                            • cororo
                              • 04-2003
                              • 766

                              #15
                              Maciek w sumie ja mam już zeskanowanych około 500standardów,jak skończe skanowanie mozna ewentualnie się skontaktować i mogę Ci to podesłać na CD i powoli jakoś by się to robiło,a z czasem poskanował by swoje standardy,Darek,Witek,może Gutek,Żywiec,Robert Włodarczyk i naprawdę mogła to by być naprawde super stronka.Niewątpiwie najbardziej fachowa pod względem etykiet powojennych.
                              P.S.Napisz czy doszedłes z tymi wymiarami etykiet które Ci podesłałem z PPF-ów?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎