Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Krynica Morska, Gdańska, Grube Ryby Pub/Pizzeria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    Krynica Morska, Gdańska, Grube Ryby Pub/Pizzeria

    Na początku sierpnia spędziłem kilka dni w Krynicy Morskiej. Tak jak się spodziewałem dostępność piwa beczkowego pełna, oprócz knajp i smażalni piwo "z kija" nalewają na zaimprowizowanych stoiskach przed sklepami spożywczymi. Nie jest niespodzianką, że prym wiodą koncerny, przede wszystkim elbląski Specjal, choć widziałem parasole olsztyńskiego Kormorana i Juranda. Ja osobiście polecam jednak pub-pizzerię przy ulicy Gdańskiej (główna ulica którą wjeżdzamy do miasta) jeszcze znacznie przed centrum, przy skrzyżowaniu z ul (bodajże) Marynarzy, która kończy się nawrotką przy samej plaży, przed CPN. Po lewej stronie , jadąc do miasta z daleka widoczne są parasole Browaru Amber. Sprawdziłem czy tylko parasole i okazuję się że nie tylko. Z beczki można dostać Amber Classic (4zł) i Koźlaka (5 zł). Za pięć złotych można również dostać butelkowanego Koźlaka i Żywe(!), oraz w nieznanych mi cenach Classic i Mocny z puchy. Oprócz tego naprawdę niezłe jedzenie, dobra pizza (prawidłowe ciasto a ilość "wsadu" stanowczo przekracza stołeczne normy) i oczywiście ryby. Osobiście polecam Solę zapiekaną z serem pleśniowym i pomidorami ale przestrzegam- podana cena za 100 gram może być zwodnicza, lepiej pytać o przypuszczalną cenę całego dania.
    Ja codzień z nieukrywaną przyjemnością degustowałem Koźlaka, natomiast sympatyczna obsługa odkładała kapsle od Żywego dla mojego Syna, choć jak nietrudno się domyślić spożycie tego piwa nie było duże. Po przeciwnej stronie ul Gdańskiej, przed sklepem można wypić z beczki Juranda i Dublina, którego z butelki również niejednokrotnie pijałem bez przykrości. Tym razem skusiłem się na bezpośrednie porównanie dwóch ciemniaczków jednego po drugim i Koźlak pobił Dublina bezapelacyjnie, no po prostu nokaut.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
    (...) Z beczki można dostać Amber Classic (4zł) i Koźlaka (5 zł). (...)
    Mała poprawka, Classic jest dostępny tylko w wersji puszkowej i butelce (0,33l). Był to napewno Amber FULL .
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Był to napewno Amber FULL .
      Nie wątpię że tak właśnie było, Koźlak bardziej przyciągał moją uwagę, jasnego spróbowałem tylko raz.

      Comment

      • bono_boniecki
        Senior
        • 10-2007
        • 177

        #4
        Miejsce cały czas istnieje, nazywa się Grube Ryby. Paradoksalnie to głównie pizzeria;] Niestety, o piwach z Ambera z beczki można już zapomnieć, parasole również zmieniły się na Żywca bodajże. Piwa z Ambera dostępne są w butelkach. Jest Porter, Koźlak i Żywe. Każde z piw to wydatek 8 PLN. No i obsługa nie była tak rewelacyjna, jak ta opisana w poście kolegi kibiego w 2005 roku;]

        Comment

        • bono_boniecki
          Senior
          • 10-2007
          • 177

          #5
          Zapomniałem dodać, że piw z Kormorana w Krynicy już nie uświadczysz. Z Juranda również, choć z nieco innych powodów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎