Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, Al. Wojska Polskiego 60, Alkohole świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Szczecin, Al. Wojska Polskiego 60, Alkohole świata

    Proszę ten temat potraktować raczej jako przestrogę.

    Moja lepsza połówka w ramach swych obowiązków zawodowych ostatnio spędza w Szczecinie więcej czasu niż w Poznaniu. I przywozi mi a to kufel, a to piwo.

    No i chciała kupić piwo. Poszła do sklepu "Alkohole świata" w okolicach hotelu "Arkona" (dokładnego adresu nie znam). Sprzedawca na jej widok zerwał się gotowy do działania. Ponieważ przebywanie ze mną musi się odbić na człowieku , zadała mu pytanie o jakieś dobre, mało popularne piwo. Pan zaproponował jej... (uwaga, nadchodzi!)... Redd'sa! Zapewnił, że jest bardzo dobre.

    Basia skonfudowana (bo już trochę uświadomiona) zapytała o jakieś zagraniczne? W sklepie "Alkohole świata" takiego nie mieli.
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    I to jest niestety nasza szczecińska smutna rzeczywistość, kupić jakieś ciekawsze piwo to cud. Na szczęście sąsiedzi z za Odry nas ratują
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Z własnych obserwacji "wykukałem",że sieć Alkohole Świata w Szczecinie padła(czyżby ostał się rodzynek na Starym Mieście...);bardzo szkoda, bo tam można było kupić piwo(Lwówki,Jurandy).Teraz jak pisał Kangur trza śmigać za granicę ,ponieważ w Grodzie Gryfa zakupić piwo jest sporym problemem.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Audi
        Senior
        • 03-2003
        • 1682

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
        Z własnych obserwacji "wykukałem",że sieć Alkohole Świata w Szczecinie padła...Teraz jak pisał Kangur trza śmigać za granicę ,ponieważ w Grodzie Gryfa zakupić piwo jest sporym problemem.
        No niestety taka rzeczywistość nastała po otwarciu granic i sklepy w miejscowościach przygranicznych nie mają szans na przetrwanie

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
          No niestety taka rzeczywistość nastała po otwarciu granic i sklepy w miejscowościach przygranicznych nie mają szans na przetrwanie
          Myślę, że miałyby szansę, gdyby najmniej popularnym piwem w ich ofercie nie był Redd's. Niestety, prowadząc taki sklep należałoby się chociaż trochę postarać.

          Comment

          • Audi
            Senior
            • 03-2003
            • 1682

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
            Myślę, że miałyby szansę, gdyby najmniej popularnym piwem w ich ofercie nie był Redd's...
            Wiesz , może się termin kończył, co w przypadku Redd'sa jest bardzo prawdopodobne

            Niestety, prowadząc taki sklep należałoby się chociaż trochę postarać
            Arcy, zawsze mówię "Do odważnych Świat należy" otwórz sklep i staraj się o dobre piwa co ogólnie nie jest trudne, trudniej je sprzedać przed upływem terminu ważności

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #7
              Brak kapitału początkowego uniemożliwia mi podjęcie wyzwania

              Ale zapytaj Olrusa jak jemu się udaje.

              Comment

              • Audi
                Senior
                • 03-2003
                • 1682

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Brak kapitału początkowego uniemożliwia mi podjęcie wyzwania .
                Arcy, są banki

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Ale zapytaj Olrusa jak jemu się udaje.
                Każdemu się jakoś dzieje, ale niestety w dzisiejszych czasach jednym lepiej innym gorzej naprawdę handel nie jest łatwą sprawą, taką jak np. wypicie piwa. Wystarczy otworzyć byle jaką działalność gospodarczą i można się samemu przekonać co to znaczy być tzw."prywaciarzem"

                Comment

                • kangurpl
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 2660

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                  No niestety taka rzeczywistość nastała po otwarciu granic i sklepy w miejscowościach przygranicznych nie mają szans na przetrwanie
                  Jakoś nie zauważyłem aby właściciele tych sklepów coś konkretnego robili aby rozwiązać problem. W żadnym z tych sklepów nie zauważyłem tanich piw niemieckich
                  Dlaczego nie rusza d*** i nie przywiozą sobie z Niemiec kilku skrzynek piwa?
                  Jakbym miał w Szczecinie niemieckie piwo lekko droższe niż w Niemczech to bym kupował na miejscu. Co najciekawsze to w wielkich hipermarketach pojawiły się niemieckie pszeniczniaki w cenach porównywalnych do tych w Niemczech.
                  Last edited by kangurpl; 20-08-2005, 17:58.
                  Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                  "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                  "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Comment

                  • Audi
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 1682

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                    Dlaczego nie rusza d*** i nie przywiozą sobie z Niemiec kilku skrzynek piwa?....
                    Jakbym miał w Szczecinie niemieckie piwo lekko droższe niż w Niemczech to bym kupował na miejscu.
                    kangurpl masz rację, z tym że przywieść i sprzedawać pomiędzy znajomymi to co innego niż sprzedawać w sklepie. W Niemczech dla sklepu w Polsce możesz kupić , przywieść i sprzedawać zapłacić Vat, podatek nałożyć marżę i cena wyjdzie nie lekko droższa niż Ty możesz kupić w Niemczech

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                    Co najciekawsze to w wielkich hipermarketach pojawiły się niemieckie pszeniczniaki w cenach porównywalnych do tych w Niemczech.
                    Temat hipermarketów przemilczę

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                      Arcy, są banki
                      Znajdź mi bank, który weźmie jako zabezpieczenie kredytu to co mam, czyli nic, a otworzę całą sieć sklepów z tanim i dobrym piwem

                      Comment

                      • Audi
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 1682

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                        Znajdź mi bank, który weźmie jako zabezpieczenie kredytu to co mam, czyli nic, a otworzę całą sieć sklepów z tanim i dobrym piwem
                        Jak napiszesz dobry biznes plan może dadzą, jak nie to polecam jak zarobić pierwszy milion i nie wieżę że nic nie masz

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                          Jak napiszesz dobry biznes plan może dadzą, jak nie to polecam jak zarobić pierwszy milion i nie wieżę że nic nie masz
                          Możesz nie wierzyć (FCJP), ale ja naprawdę nie mam nic, co nadawałoby się na zabezpieczenie kredytu. Same ruchomości, ale i tego niewiele.

                          Comment

                          • crizz
                            ...
                            • 02-2003
                            • 1255

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                            Jak napiszesz dobry biznes plan może dadzą [...]
                            Nie dadzą.

                            Widziałem sklepik Alkohole Świata w Pobierowie - nie wiem, czy to ta sama sieć/marka, ale opis Arcego się mniej więcej zgadza. Po prostu wydaje się, że piwo nie jest tam traktowane jako alkohol.

                            Comment

                            • Audi
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 1682

                              #15
                              To ja też nazwę mój sklep "Alkohole Świata" co prawda mam tylko piwa z masówek, ale mam wina z Afryki, Argentyny, Bułgarii, Chile, Francji, USA, Mołdawii, Niemiec, Węgier, Włoch no i z Polski

                              No i oczywiście Redds'a też mam
                              Last edited by Audi; 20-08-2005, 20:33.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎