Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sypitki, piknik na Ełckiej Kolei Wąskotorowej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Sypitki, piknik na Ełckiej Kolei Wąskotorowej

    Taka ciekawostka. Gdy udajemy się na wycieczkę planowym pociągiem turystycznym Ełckiej Kolei Wąskotorowej, w drodze powrotnej na mijance Sypitki organizowany jest mini piknik z ogniskiem. Organizator błędnie informuje w internecie, iż trzeba zabrać własny prowiant. Na miejscu można było zakupić kiełbaski do pieczenia i pieczywo po normalnych cenach i, co najważniejsze, piwo, a dokładniej zimniutką Łomżę beczkową po 2,50/kubas. Obsługa zapewniała, iż zawsze jest Łomża.
    Sama wycieczka godna polecenia dla wszystkich obecnych w okolicy, nie tylko fascynatów kolejowych. Podróż z zapierającą dech w piersiach prędkością 20km/h zapada w pamięć. Bez większych problemów można się załapać na przjażdżkę w kabinie diesla. Siedzieć można albo w 'historycznych' wagonach krytych, albo w turystycznych letniakach.

    Wagony na foto są normalnotorowe, odstawione "na trawkę" jako zaplecze/mieszkania.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Najbliższe przejazdy planowe dopiero w przyszłym roku, ale zawsze można sobie pociąg wynająć
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      W pełni zgadzam się z kolegą Slavoy'em iż wycieczka jest godna polecenia. Sam kiedyś miałem okazję odbyć taką eskpadę. Pamiętam że moje zdumienie wywoływało to iż jadąc głęboko poprzez pola widać było co jakiś czas jakieś gospodarstwo bądź też chatkę. Nie mogłem uwierzyć będąc jeszcze małym brzdącem iż ludzie mogą mieszkac na takim pustkowiu . Dodam tylko że w Sypitkach o ile się nie mylę jest również piekna kameralna rzeczka. Warto też odbyć prodóż wąskotorówką w Płocicznie niedalego Augustowa. Również niezapomniane wrażenia
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Ciekawa wąskotorówka jeździ z Bytomia do Masteczka Ślaskiego przez zalew w Chechle-Nakle.Oczywiście tylko w sezonie letnim.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
          Ciekawa wąskotorówka jeździ z Bytomia do Masteczka Ślaskiego przez zalew w Chechle-Nakle.Oczywiście tylko w sezonie letnim.
          http://www.gkw.pl/
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Ten temat dotyczy pikniku na trasie Ełckiej Kolejki Wąskotorowej, a nie wszystkich kolejek wąskotorowych. Wiem, że temat kolejek cieszy się popularnością wśród forumowiczów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyc sobie odpowiedni temat w dziale Przy Piwie i tam sobie na ten temat powymieniać informacje.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎