Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chorzów, Powstańców 31, Rokosz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Chorzów, Powstańców 31, Rokosz

    Aleśmy się złazili z Kiszotem w ostatnią niedzilę. Otóż dostałem namiar na knajpe z lanym Imielinem. I niestety okazało się ze knajpa o godzinie 17-tej w niedzielę jest zamknieta. Przez szybę tylko zobaczyliśmy nalewak Knapa. Sama knajka wygląda tragicznie. Mimo wszytsko wybiorę się tam jeszcze w tygodniu sprawdzić czy bywa wogóle otwarta, a jeśli tak to czy mają tam imielin.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Tragedia - ciąg dalszy

    Po zawodzie na jaki nas spotkał w związku z lanym Imielinem, zaczęła się moja i Kiszota wędrówka od knajpy do knajpy w poszukiwaniu piwa. Niestety w większości lane było Tyskie, czasami Żywiec i Okocim. Ale my postanowilismy ( o ludzka naiwności!) napić się prawdziwego piwa. czasami już już miekliśmy nadzięję widząć neony sierpca, namysłowa itp, czasem nawet był odpowiedni nalewak, ale samego piwa nie było.
    Po paru godzinach uporczywych poszukiwań dotarliśmy do London Pubu...
    Last edited by Maggyk; 21-09-2005, 08:50.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Odp: Imielin przy ul. Powstańców

      adam16 napisał(a)
      Aleśmy się złazili z Kiszotem w ostatnią niedzilę. Otóż dostałem namiar na knajpe z lanym Imielinem. I niestety okazało się ze knajpa o godzinie 17-tej w niedzielę jest zamknieta. Przez szybę tylko zobaczyliśmy nalewak Knapa. Sama knajka wygląda tragicznie. Mimo wszytsko wybiorę się tam jeszcze w tygodniu sprawdzić czy bywa wogóle otwarta, a jeśli tak to czy mają tam imielin.
      W tymże miejscu odbyło się słynne już chyba spotkanie sekscji górnośląkiej ze stołeczną, z okazji koncertu Metalicy.
      Wnętrze skromne, spelunkowate. Lany Imielin Knap (2,20zł za 0,5l i 1,80zł za 0,33l), butelkowe Tatra, i Tyskie.
      Miejsce nierewelacyjne, a mimo to warte odwiedzenia.
      Przy okazji, od pani zza baru dowiedzieliśmy się, że gdzieś w Chorzowie Batorym jest jeszcze jedno miejsce, gdzie leją Imielina. Namierzanie już rozpoczęte.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Waw to był strzał w dziesiątkę. Super lokal ze świetnym piwem. Takie miejsca to miód na moje serce. Dzięki Adam i trochę Ci zazdroszczę tych lokali.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          Chorzów, Powstańców 31, "Rokosz"

          Tyle zachwalania skusiło mnie w końcu do odwiedzenia tego lokalu. Podkreślam jeszcze raz, że jest to jeden z dwu lokali na "całym świecie", gdzie można wypić lany Imielin. Pijąc drugie piwo starałem się skontaktować z adam16, ale "szewc bez butów chodzi". Widocznie pracuje w jakieś firmie komunikacyjnej, więc kontakt jest niemożliwy. Powyższe zdania proszę traktować z uśmiechem. Pierwsze piwo było średnie, ale po nawiązaniu rozmowy z barmanką drugie było już znakomite. Wspomniałem o gościu z Warszawy, którego mieli w niedzielę, ale barmanka w tym dniu nie pracowała, więc nie było tematu. Mam nadzieję, że ART wybaczy mi to jedno jedyne zdjęcie jakie zamieszczę w tym temacie. Nazwę lokalu podała mi barmanka. Mam nadzieję, że jej nie zniekształciłem, bo napisu nigdzie nie widziałem. Piwo było po 2.20 ale w niedzielę jest po 2.00 zł (cena promocyjna).
          Attached Files

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            sprostowanie

            Już jestem bardziej poinformowany i nazwę lokalu podałem prawidłowo. Prostuję informację o promocji KNAP'a. Cena 2.00 zł za 1/2 litra obowiązuje od godziny 19:00 w dni powszednie. Czy lokal jest otwarty w niedzielę tego nie wiem.

            Comment

            • dkrasnodebski
              cymbał
              • 05-2003
              • 2316

              #7
              Lokal z klimatem jaki lubię i do tego naprawdę dobre piwo. Mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze dotrę.
              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

              www.radoslawstolar.pl

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                Tyle zachwalania skusiło mnie w końcu do odwiedzenia tego lokalu. Podkreślam jeszcze raz, że jest to jeden z dwu lokali na "całym świecie", gdzie można wypić lany Imielin. Pijąc drugie piwo starałem się skontaktować z adam16, ale "szewc bez butów chodzi". Widocznie pracuje w jakieś firmie komunikacyjnej, więc kontakt jest niemożliwy. Powyższe zdania proszę traktować z uśmiechem. Pierwsze piwo było średnie, ale po nawiązaniu rozmowy z barmanką drugie było już znakomite. Wspomniałem o gościu z Warszawy, którego mieli w niedzielę, ale barmanka w tym dniu nie pracowała, więc nie było tematu. Mam nadzieję, że ART wybaczy mi to jedno jedyne zdjęcie jakie zamieszczę w tym temacie. Nazwę lokalu podała mi barmanka. Mam nadzieję, że jej nie zniekształciłem, bo napisu nigdzie nie widziałem. Piwo było po 2.20 ale w niedzielę jest po 2.00 zł (cena promocyjna).
                W niedzielę także czynne choć godziny otwarcia bywają ruchome i czasem można pocałować klamkę.
                A adam16 jest człowiekiem pracującym i nie zawsze może odebrać telefon, który zresztą ostatnio szwankuje (niniejszym proszę o wyrozumiałoś w tym względzie). Spotkanie najlepiej zaproponowac wcześniej na forum - wtedy szansa na większe zgrupowanie wzrasta, aczkolwiek i to nic nie gwarantuje, bo ludziska różnie pracują.
                A wracając do samej knajpy to trochę tam chłodnawo ostatnio, no chyba że się uda załapać na miejsca przy samym kominku.
                Cieszy mnie reakcja Warszawioków na tą knajpę.
                Last edited by adam16; 30-11-2005, 22:22.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  tramwaj

                  Wczoraj w lokalu rozpalano ogień w piecu z wielkim trudem. Wiadomo piec węglowy i dodatkowo niskie ciśnienie atmosferyczne. Dla zainteresowanych podaję tramwaje spod dworca w Katowicach nr 13, 36, 37. Jazda tym środkiem transportu ma ten plus, że w każdej chwili można wysiąść za potrzebą, a dodatkowo tory często są poprowadzone opłotkami tak, że znalezienie odpowiedniego miejsca jest bardzo łatwe. http://www.tram-silesia.pl/
                  Jeśli Warszawiacy mają ochotę na więcej zdjęć z okolic tego lokalu to proszę podać swoje namiary.

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    #10
                    To miejsce odwiedziłem po "Pubie Euro". Kurde ja też zazdroszcze tych knajpek. Fakt w środku troche chłodno ale latem musi być przyjemnie. I do tego tani lany Kanp, który okazał się bardzo dobry. Oprócz mnie było 2 klientów i paru "przechodzących". Większość brała Tyskie Następnym razem musze peta wziąść na Knapa!

                    Comment

                    • ZIOMEK2
                      Gość
                      • 09-2004
                      • 2523

                      #11
                      aktualizacja

                      Beczkowe : / 0,5l

                      Tyskie Gronie - 2,90zł
                      Imielin Knap - 2,20zł

                      ... troche remontu, dodać jakieś czarne i dziewczyne będzie można tam poznać ! ?

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Dzięki Ziomek, bo własnie nie wiedziałam, jak ta knajpka się nazywa i nie opisałam
                        Byl to pierwszy lokal w zeszłą sobotę, do ktorego zawitaliśmy. Piwko bardzo dobre (choć Boner lepszy), trochę zimno, ale ogólnie ok, zazdrość bierze, że obok siebie są dwa tak "forumowe" lokale (Euro Pub 2 min. drogi).
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • ZIOMEK2
                          Gość
                          • 09-2004
                          • 2523

                          #13
                          aktualnie

                          Piwo beczkowe: 0,5l/zł
                          - Imielin Knap 2,20
                          - Tyskie Gronie 3,00

                          Z piw butelkowych: Śląskie, Karpackie, Tyskie i coś tam jeszcze, w cenie około 3zł.

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #14
                            To jest patologia Szkoda żę nie ma normalnego miejsca z Imielinem z beczki. Menel podszedł pod bar, coś tam pocharkotał, po czym zaczął się dusić i obcharkał bar, mało się nie spawiał i "barman" go wyprosił Ale czego się nie robi dla Imielina. Piwo dobre.

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              #15
                              Witam.Czy nadal jest lany Imielin? Ewentualnie,gdzie w okolicy jest dostępny?PZDR
                              mb WOS

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎