Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bielsko-Biała, Podcienie 3, Hospoda Svejk [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Bielsko-Biała, Podcienie 3, Hospoda Svejk [zamknięte]

    HOSPODA ŠVEJK, ul. Barlickiego 19
    Właściciel postanowił zaryzykować stworzenie namiastki czeskiego przybytku... i chyba mu się to udało. Powstała w zaadaptowanej piwnicy, ozdobionej udanymi malunkami "a la Szwejk". Wieczorami zapodają muzyczkę czeską, wcześniej rózwnież da się wytrzymać. Oprócz malunków na ścianach wiszą antyramy z birofilską "makulaturą" oraz zdjęcia i plakaty Budvara. To właśnie piwo (z beczki) proponują w cenie 7 zł. Obok tego również Okocim (5 zł), oraz coraz szersza oferta czeskich piw butelkowych (aktualnie 6). Do piwa stosowny jadłospis, z gulaszem i knedlikami na czele .
    Jak sie komuś znudzą czeskie przysmaki, do wyboru ma kuchnię włoską, pod postacią bogatej oferty pizzy.
    POLECAM
    P.S.
    Być może już w tym tygodniu pojawi się firmowe szkło. Na razie na wyposażeniu lokalu
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    #2
    aktualizacja

    Coś tu jest z dobrej atmosfery ... wszak Bielsko - Biała uważane jest za " Mały Wiedeń " !
    Piwniczna atmosfera żywcem przeniesiona z czeskiej Pragi (?) jak i wystrój podkreślają austro-węgierskie klimaty!
    Łatwo tam dotrzeć, z dworca PKP/PKS około 10min. i naprawdę warto tam przyjść, szczególnie podczas imprez ( muzyka na żywo - folkowa ! ).

    Piwa beczkowe: 0.5l/zł.
    PU t.zw." Śvejkz " - 5,50 ( podobno prosto z Pilzna (?))
    Tyskie ( Gronie/Książęce ) - 5,00
    Budvar - 6,50

    Piwa butelkowe:
    od 5 zł

    Można smacznie zjeść, głównie dania z czeskiej i regionalnej kuchni w granicach 10-20zł, szczególnie smakuje gdy ktoś Tobie przygrywa na dudach !

    Inne tu: www.restauracjebielsko.pl
    ( stara kamienica, jeszcze Bielsko, ścisłe centrum )

    Uważam ... bd lokal na nasze spotkania ! ... po co jechać do Wiednia !?

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      A w soboty, prawdziwa czeska DECHOVKA! Zapewniam, że warto, ludzie bawią się doskonale
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • lukaszdz
        Junior
        • 06-2008
        • 5

        #4
        Mała aktualizacja

        Zdaje się, że cena piwa pozostała ta sama (lany Budejovicky Budvar 7zl, lany Pilsner U. 6,5 zl). Niestety to tyle jezeli chodzi o piwo w tym lokalu Można kupić jeszcze polski piwa butelkowe, ale chyba nie po to idzie się do czeskiego baru.

        Comment

        • pirackamuza
          Senior
          • 12-2004
          • 1903

          #5
          Zwiedzono w lutym - czeskie piwo akurat "wyszło", był jedynie Urquell, ale z Tychów, poza tym Lech i takie tam... Jedyne wypijalne to oba Fratery w kosmicznej cenie 10 zeta, w dodatku pani barmanka dowiedziała się dopiero ode mnie, w jakim szkle powinno się podać pszenicę. No i stały na półce, a nie w lodówce (na szczęście to była zima)
          Toruń przeprasza za Radio Maryja
          www.bobofruty.pl

          Comment

          • GWIZDEK69
            Junior
            • 01-2007
            • 6

            #6
            No ten Klubowiczoczłekopirackameduza to nie ma szczęśliwości do browarków, chyba nie spijał w tym przybytku Szwejka, nu nu po pazurkach, sory, nu po mackach.

            Comment

            • pirackamuza
              Senior
              • 12-2004
              • 1903

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GWIZDEK69 Wyświetlenie odpowiedzi
              No ten Klubowiczoczłekopirackameduza to nie ma szczęśliwości do browarków, chyba nie spijał w tym przybytku Szwejka, nu nu po pazurkach, sory, nu po mackach.
              A nie planowałeś tego napisać w temacie "Jestem po kilku"?
              Toruń przeprasza za Radio Maryja
              www.bobofruty.pl

              Comment

              • GWIZDEK69
                Junior
                • 01-2007
                • 6

                #8
                na zdrowie i do uwidzenia... na morzu

                Comment

                • lucifuge
                  Senior
                  • 11-2009
                  • 309

                  #9
                  pozwole sobie odkopac i nieco zaktualizowac temat. Na dzis u szwejka leja budwara, staropramena, granat i lezak z cernej hory wszystko po 7-8 zl za 0,5 do tego nie czesto spotykane u nas butelkowe piwka np. primator pszenica czy 24 ciemna do tego jazsny i ciemny kozelek oraz jasny i ciemny bernard wszystko w podobnych cenach 7-8. Jednym slowem najlepsza knajpa z czeskim piwem 30 km od granicy z czechami

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    #10
                    Mam dwie wiadomość o tym miejscu - dobra i złą.

                    Zła jest taka, że do końca lipca lokal zostanie zamknięty w tej lokalizacji. I przez cały sierpień nie będzie Szwejka w BB.
                    Dobra to taka, że lokal zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji, która zapewni mu więcej miejsca i szansę na rozwój oferty. Niestety nie znam miasta i nie zapamiętałem nowej lokalizacji. Może ktoś dopyta będąc na miejscu. Otwarcie w nowym miejscu we wrześniu.
                    Last edited by danhaj; 10-07-2011, 21:39.
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • ZKB
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 172

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam dwie wiadomość o tym miejscu - dobra i złą.

                      Zła jest taka, że do końca lipca lokal zostanie zamknięty w tej lokalizacji. I przez cały sierpień nie będzie Szwejka w BB.
                      Dobra to taka, że lokal zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji, która zapewni mu więcej miejsca i szansę na rozwój oferty. Niestety nie znam miasta i nie zapamiętałem nowej lokalizacji. Może ktoś dopyta będąc na miejscu. Otwarcie w nowym miejscu we wrześniu.
                      Byłem tam wczoraj i dowiedziałem się, że nowa lokalizacja to okolice Rynku (dawny ZWM). Lokalizacja na pewno lepsza niż ul. Barlickiego a dla piwoszy w pobliżu opisywanych tu : Piwnicy Zamkowej i Browaru Miejskiego.
                      Beer is for life not just for christmas !

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        A dokładniejszy adres?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          #13
                          Tego pracująca tam pani nie wiedziała.
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • Gringo
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 2151

                            #14
                            Nowy adres to Podcienie 3, narożnik Rynku.

                            Comment

                            • ZKB
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 172

                              #15
                              Wczoraj otwarto lokal w nowym miejscu. Do wyżej podanych lanych piw dodano ciemnego i jasnego Litovela. Jest tez sporo piw butelkowych : komplet Primatora, Bernardy i inne. Bardzo fajny wystrój lokalu i lokalizacja, która powinna przyciągnąć większą grupę klientów.
                              Beer is for life not just for christmas !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎