Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Długi Targ 11, Kuchnia Rosyjska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Gdańsk, Długi Targ 11, Kuchnia Rosyjska

    Jak by ktoś miał pragnienie napić się rosyjskiego piwka w Gdańsku to powinien udać się restauracji "kuchnia rosyjska" na ul.Długiej vis-a-vis restauracji Sfinx. Podają tam "Trzy Niedzwiedzie" z browaru Taranov /Kaliningrad/ za 6 złociszy za kufel 0,5cl.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    Odp: Trzy Niedzwiedzie w Gdańsku

    abernacka napisał(a)
    Jak by ktoś miał pragnienie napić się rosyjskiego piwka w Gdańsku to powinien udać się restauracji "kuchnia rosyjska" na ul.Długiej vis-a-vis restauracji Sfinx. Podają tam "Trzy Niedzwiedzie" z browaru Taranov /Kaliningrad/ za 6 złociszy za kufel 0,5cl.
    Brzmi kusząco. Warto?

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Według mnie warto!! Pifko miło sie pije, pianka jak należy, goryczka dla mnie w sam raz, voltomierzowo 5%. Polecam!!!
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        abernacka napisał(a)
        Jak by ktoś miał pragnienie napić się rosyjskiego piwka w Gdańsku to powinien udać się restauracji "kuchnia rosyjska" na ul.Długiej vis-a-vis restauracji Sfinx. Podają tam "Trzy Niedzwiedzie" z browaru Taranov /Kaliningrad/ za 6 złociszy za kufel 0,5cl.
        Można też nabyć w butelce, cena identyczna. Mają firmowe szklanki, ale leją w szkło Żywca... Poza tym, do piwka, polecam b. dobre i raczej niedrogie specjały kuchni rosyjskiej.
        Last edited by Maggyk; 22-09-2005, 07:00.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Wujcio_Shaggy napisał(a)
          (...)
          Można też nabyć w butelce, cena identyczna. Mają firmowe szklanki, ale leją w szkło Żywca... (...)
          Jedno pytanko! Czy "Trzy Niedźwiadki" piliście z kija czy z butli? Pytam nie bez powodu. Dwa razy barmana przyłapałem na laniu do kufla Żywca zamiast "Niedźwiadków" .
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • bigrobeert
            Junior
            • 07-2004
            • 29

            #6
            gdansk

            rosyjska na dlugiej ma fatalna obsluge, ale piwo jest dobre. mozna je kupic w auchanie. swieze piwo niepasteryzowane mozna dostac w sopocie na monciaku w barze pabo i przy wejsciu na molo.bardzo dobrze zaopatrzone jest bomi w krewetce.

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              abernacka napisał(a)
              Jedno pytanko! Czy "Trzy Niedźwiadki" piliście z kija czy z butli? Pytam nie bez powodu. Dwa razy barmana przyłapałem na laniu do kufla Żywca zamiast "Niedźwiadków" .
              Miało być z kija. Jako człowiek z natury łatwowierny nie obserwowałem pana zbyt wnikliwie, ale z tego co widziałem od stolika, to lał z właściwego źródła. Zresztą, na mój gust nie smakowało jak Żywiec...

              Ale to rzeczywiście granda
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Odp: gdansk

                bigrobeert napisał(a)
                rosyjska na dlugiej ma fatalna obsluge, ale piwo jest dobre. mozna je kupic w auchanie. swieze piwo niepasteryzowane mozna dostac w sopocie na monciaku w barze pabo i przy wejsciu na molo.bardzo dobrze zaopatrzone jest bomi w krewetce.
                Zastanawia mnie skąd masz takie informacje (dot. Trzech Niedźwiadków). Nigdy w Auchanie nie było piwa z Kalingradu (byłem tam przedwczoraj). Może mylisz z Obolonem z Ukrainy?
                Ps. Jak opisujesz jakąś knajpę to łaskawie napisz, co w niej leją (mogę się jedynie domyślać, że serwują tam piwa z Ambera).
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  "Rosyjska odwiedziłem będąc przelotem w Gdańsku. Miejsce może wzbudzać różne emocje, bo z jednej strony jest sympatyczne, charakterystyczne i w sumie nie jakoś pieruńsko drogie, z drugiej obsługa bywa różna...
                  Podają specjały kuchni rosyjskiej, trzeba przyznać, że smaczne. Ponieważ miałem się dobrze prowadzić (samochodem), to wspominane tu niejednokrotnie "Trzy Niedźwiedzie" z Królewca zażyczyłem sobie w butelce, na wynos. Kosztowało to 6 złotych.
                  Warto jeszcze wspomnieć o kwasie chlebowym, który moim zdaniem jest pyszny i na obezcne upały ogólnie doskonały.

                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    #10
                    W "Kuchni Rosyjskiej" Trzy Niedzwiadki stoją teraz po 5zł za 0,5l z beczki, butelkowego nie mieli narazie. Było to faktycznie to co miało być, specjalnie przylukałem czy nie leje kelnerka jakiegoś żywca.Zapuściłem żurawia za bar i sprawdziłem Ale lanie tego piwa to porażka-najpierw do pokala i to do połowy a potem do ceramicznego kufla i znow pokal do polowy i do ceramicznego.

                    Comment

                    • skandal
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1439

                      #11
                      W "Rosyjskiej" wcześniej tu opisywanej od dobrego miesiąca albo i dłużej nie mają wogóle "Trzech Niedzwiedzi", nie wiadomo kiedy będzie. Nie ma to jak dobre przygotowanie do sezonu...

                      Comment

                      • ArtK31
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 708

                        #12
                        Za namową kolegi abernacka udaliśmy się na lane "niedzwiadki" .
                        Niestety w ofercie było tylko butelkowe w cenie 6 zł za 0,5 l ( ale dobre i to wszak to rosyjska restauracja ) .
                        Z kija podają tylko Żywca, Pani za barem nie potrafiła określić kiedy moża spodziewać się lanych "niedzwiadków " ....

                        Comment

                        • Titus_Fox
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 400

                          #13
                          aaach...pamiętam. Od 3 lat nie ma tygodnia w Gdańsku, żebyśmy nie uderzyli do Rosyjskiej na Tri Miedwiedia. Nawet jak w zimie jeźdźimy z delegacją, żeby właśnie lato omówić - wizyta w Rosyjskiej to stały punkt programu. Tri Miedwiedia na pragnienie, a do jedzenia sieliodka i żarkoje

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #14
                            Trzy Niedźwiedzie są obecnie w wersji butelkowej (tylko). Beczkowej podobno już nie będzie, bo im nie schodziła
                            Poszukuję

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Sytuacja się nie zmienia przez lata. Nie ma szans na beczkowe rosyjskie (za to są bodajże Warka/Żywiec/Specjal...), nawet w sezonie letnim.
                              Tri Miedwiedia 11.5, alk. 5,0 jest w butelce za 8 zł. Kupiłem, bo nigdy nie piłem rosyjskiego piwa.
                              Last edited by Pendragon; 16-06-2010, 17:19.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎