Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Steiger, Sitňan Ležiak Svetlý

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Steiger, Sitňan Ležiak Svetlý

    zaw. alk. 4,8%, but. 0,5 l.
    przywiezione ze Słowacji.

    Klasyczna słowacka 12-ka i to bardzo dobra, mimo że na Słowacji ginie w starciu z bardziej znanymi markami. Za to dobrze je pamiętam ze starych czasów, jak czechosłowackie piwa były w Polsce rarytasem.
    Ale po kolei: piękny, głęboki, złoty kolor, taki, za który czeskie i słowackie piwa cenię najbardziej. Zapach słodko-słodowy, delikatny, bardzo przyjemny. Bardzo porządna gęsta, piana, opada powoli, w końcu zostaje drobna, ale gęsta warstewka. W smaku wyraźne nuty słodowe. Bardzo delikatne nagazowanie tego piwa z wyraźnie dominującym smakiem słodu sprawia, że bardzo przyjemnie się je pije. Goryczkę chmielową wyczuwamy trochę później, jakby już w posmaku. Wtedy też wyczuwamy niepokojący, lekkometaliczny posmak. On nieco studzi mój zachwyt.
    Mimo to we wszystkim piwo to przypomina stare, dobre przedkoncernowe czasy czechosłowackich piw. Czasy, w których potrafiono z 12% ekstraktu wydobyć pełną paletę smaków i aromatów tak, że nawet piwa typu pils miały tak bardzo indywidualny charakter.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    Etykieta prawie bez zmian.
    Zaw. alk. 5,0%

    Aromat - chmiel z lekkimi nutami warzyw
    piana - piłem zbytnio schłodzone, stąd nietrwała
    wysycenie - w kierunku wysokiego
    smak - głównie wytrawna zdecydowana, ziołowa goryczka z lekkim kwaskiem.
    Treściwość - niewysoka

    Podstawowym atutem steigerowskich piw jest niezmienna od lat charakterystyczna mocna goryczka, przypominająca niektóre piwa niemieckie. Zdecydowanie wyróżnia te piwa na tle innych produktów słowackich. Mimo, że nie ma tu ferii smaków, mi ten charakter zdecydowanie odpowiada.

    Dostępne we wrocławskiej Drink-Hali

    Comment

    • danhaj
      Senior
      • 04-2010
      • 619

      #3
      Nie będę powielał opisu Darka, bo jest dokładnie taki, jaki i ja bym zamieścił. Jak podaje etykieta, jest to "klasyczny leżak czechosłowackiego typu", co z kolei koresponduje z wpisem dreamera. Ja niestety nie pamiętam smaku tego piwa z tamtych czasów. Zakupione w sklepie z piwami w Kielcach.
      Last edited by danhaj; 24-07-2011, 13:37.
      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

      www.czechforum.pl

      Comment

      • djkynek
        Senior
        • 03-2005
        • 122

        #4
        Jakos to przeszło bez echa, wiec moze wrzuce:

        Po hokejovém vítězství na Českou republikou porazili Slováci své bývalé federální bratry i v soutěži o nejlepší světlý ležák.


        Czekam na dostawe ze Słowacji. Trudno to tam kupic. W marketach nie ma. Jeszcze przed swietami powinno dotrzec do mnie 20 szt.

        Comment

        • djkynek
          Senior
          • 03-2005
          • 122

          #5
          zapach obiecujący, zero piany, doslownie resztki znikające po paru sekundach, smak płaski, z dominującym skunksem zielonej butelki, wysycenie co2 ok, zwazywszy, ze kosztowało 80 pln za karton 20 szt. wielkie nieporozumienie. Nie wiem czy to jakas nieudana warka, bo inaczej nie jestem w stanie pojąc jak to mogło wygrac ten konkurs z wiosny.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎