Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Geologiczno-geograficznie (i pewnie nie tylko) na temat Górnego Śląską.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Geologiczno-geograficznie (i pewnie nie tylko) na temat Górnego Śląską.

    Kontynuując wątek wspomniany w temacie a wywodzący się z tematu: Browar P. Mokrski (Katowice, Szopienice, Rożdzien)
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
    Do tej knajpki jeszcze nie wszedłem. Nie miałem dość "motywacji". Ta dziura o której tak ładnie mówił Krzysiu ma około 100 km średnicy i minimum kilometr głębokości. Adam16 mieszka na niej. Krzysiu wyręczył mnie i udowodnił praktycznie, że woda była w browarze bardzo stara. Adam16 wie, że w przypadku Chorzowa w tamtych czasach musieliby brać wodę z Rawy. Na szczęście mamy teraz na Śląsku kilka ujęć wody. Jak coś gdzieś nawali to nawet nie spostrzeżemy się, że wodę bierzemy z innego ujęcia. Mam nadzieję, że Adam16 odwiedzi ten browar i podzieli się swoimi spostrzeżeniami. To tylko jeden tramwaj i około 10 km. Zawsze lepiej gdy na obiekt patrzy kilka osób.
    Zarówno w przypadku Chorzowa, jak i Katowic sprawa pochodzenia wody nie jest tak prosta. Na tym terenie było dzikie mnóstwo potoków z których czerpano wodę, a które już dawno wyschły, a jeśli zachowały się do dziś to są ściekami. Eksploatacja górnicza doprowadziła do obniżenia wód gruntowych więc i dawne studnie powysychały. A browar w Szopienicach istotnie mógł brać wodę z Rawy – w końcu ta rzeka jest tuż tuż.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    W Bytomiu jest ściek o nazwie Bytomka.Kiedyś podobno pływały w nim ryby i ludzie się kąpali.Ale to było baaardzo dawno temu.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      Podobna sytuacja, która wywarła bardzo dotkliwy wpływ na środowisko, miała miejsce w bliższych i dalszych okolicach Kopalnii Bełchatów. Lej depresyjny, jaki utworzył się po wypompowaniu ton wody wraz z usuniętymi warstwami piasku odczuwalny jest w postaci obniżenia poziomu wód gruntowych w odległości do 100 km od Bełchatowa. Tu też wszystkie studnie na wsiach powysychały. Na szczęście Browarom Łódzkim wody na portera nie zabrakło
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎