Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wylecz swoje kompleksy – na forum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browarzyciel
    www.browarzyciel.pl
    • 08-2005
    • 357

    Wylecz swoje kompleksy – na forum

    Z zaciekawieniem czytam artykuły sprzed kilku lat, kiedy to odkrywano podstawy domowego piwowarstwa. Ze smutkiem jednak stwierdzam, że dzisiaj zadawane podobne pytania spotykają się z krytyką, a nawet agresją wobec młodych niedoświadczonych piwowarów, których odsyła się do zapisków historycznych na forum, oskarżając przy tym o lenistwo, głupotę, etc. Nie chodzi o to, że zapomniał wół jak cielęciem był, ale o to, że forum jest dla wszystkich: tych doświadczonych i tych co dopiero zaczynają, tych leniwych i tych co pozjadali wszystkie rozumy. Jest kilka powodów, dla których wszyscy powinni lekko wyluzować:

    1. Wyszukiwarka nie jest doskonałym narzędziem, sorry.
    2. Rozmowy na wybrane tematy były/są prowadzone w kilku-kilkudziesięciu miejscach.
    3. Wnioski z takich rozmów mogą być mylące lub wprowadzać w błąd.
    4. Forum, to nie tylko kompendium wiedzy (czasem wątpliwej), ale miejsce, żeby pogadać, poznać ludzi.
    5. Jak włączyć się do dyskusji, która zakończyła się 2 lata temu, a jej uczestnicy prawdopodobnie nie prenumerują już jej? Albo w ogóle nie ma ich na forum.

    Mam generalnie radę dla wszystkich „ekspertów”. Wiedza to nie wszystko, trzeba umieć ją przekazać, a wówczas zyska się szacunek młodszych kolegów. Rada dla osób rozpoczynających: czasem warto poczytać ciekawe dyskusje sprzed lat i choć może nie uzyskacie odpowiedzi w ciągu godziny lub dnia na nurtujące Was pytanie, to może odkryjecie, że są inne problemy i aspekty warzenia piwa i rozszerzycie sobie horyzonty w temacie naszego hobby.

    I jeszcze jedno: z podziwem patrzę na tych, którym nie chce się odpowiedzieć na proste pytanie, a poświęcają tyle czasu i energii, żeby zbesztać pytającego, (ale to chyba typowe, bo krajowe).

    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
    BROWARZYCIEL
    Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
    eventy dla firm
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarzyciel
    5. Jak włączyć się do dyskusji, która zakończyła się 2 lata temu, a jej uczestnicy prawdopodobnie nie prenumerują już jej? Albo w ogóle nie ma ich na forum.
    Pomijając meritum tematu - dyskusji nie trzeba prenumerować, żeby do niej wrócić i nie muszą się w niej wypowiadać tylko osoby, które w niej uczestniczyły np. 2 lata temu

    A na temat nic nie napiszę, bo uważam, że nie ma sensu go rozwijać
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Browarzyciel
      www.browarzyciel.pl
      • 08-2005
      • 357

      #3
      Sens znajduje się zwykle w tym, co ma jakąś wartość. Widocznie to nie Twój temat.
      BROWARZYCIEL
      Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
      eventy dla firm

      Comment

      • may
        Senior
        • 01-2002
        • 1508

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        A na temat nic nie napiszę, bo uważam, że nie ma sensu go rozwijać
        Dlaczego? Własnie do tego służy Forum - żeby podyskutować,a w tym przypadku dosłownie o opini Browarzyciel-a.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarzyciel
          Sens znajduje się zwykle w tym, co ma jakąś wartość. Widocznie to nie Twój temat.
          Chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że co jakiś czas pojawia się temat o tym, kto jak kogo traktuje i jak się zachowuje, tylko, że jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby taki temat do czegokolwiek dobrego doprowadził, zazwyczaj powoduje jedynie bicie piany. Proponuję zażalenia kierować do Admina, bo powyższa ścieżka tylko napsuje krwi Pozdrawiam serdecznie i spływam, bo to zdecydowanie nie mój temat
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            #6
            Może i wyszukiwarka nie jest doskonała, czy różne dyskusje, ale jest w nich wiele wiedzy, sporą cześć pytań zadawanych na forum można znaleźć za pomoca wyszukiwarki.
            Poza tym są artykuły, a niektóre pytania zadawane na forum, są takie, że autor nie dość, że nie zadał sobie trudu na poszukanie odpowiedzi, to nawet nie czyta opisu produktu który chce kupić, jak Ty chcesz odpowiadać na te pytania, i do tego co chwilę takie same to życzę powodzenia.

            Pozdrawiam.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Sam tytuł tematu jest wystarczająco obraźliwy, by skierować go do przechmielin.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Browarzyciel-u jest to przypadłość każdego forum które istnieje juz jakiś czas i dorobiło się grupki stałych bywalców, którzy często marnują czas na odpisywanie na pytanie z odwołaniem do wyszukiwarki zamiast za ten czas samemu poszukać i pomóc zapoznającemu się dopiero z serwisem nowemu użytkownikowi co na pewno wprowadziło by lepsza atmosferę i zachęcało by nowych do pozostania i uczestniczenia w życiu forum.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Marcin_wc
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 2115

                  #9
                  Krzysiu powinien jeździć po Polsce i jeszcze ludziom piwo warzyć, zamiast marnować czas na inne rzeczy, wtedy było by przyjemnie.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    To jest pochwała, czy chciałeś mnie spacyfikować?

                    Comment

                    • Marcin_wc
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 2115

                      #11
                      To nie miało być adresowane do Ciebie. YouPeter stwierdził, że starsi użytkownicy forum powinni szukać odpowiedzi na pytania nowych, żeby było przyjemnie, to można dodać do tego jeszcze pielgrzymki najbardziej doświadczonych piwowarów, którzy jeździli by i warzyli piwo tym którym nie chciało się o tym czytać.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Chodzi o to że jeśli ktoś ma czas na napisanie posta i odsyłanie kogoś do wyszukiwarki to mógłby go zagospodarować na pomoc nowemu użytkownikowi. Czy nie było by sympatyczniej ?
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          #13
                          Masz rację, dla mnie było by sympatycznie, gdybyś wpadł do mnie i podał mi piwo z lodówki, bo mi się tyłka nie chce ruszyć.

                          Jeśli ktoś przychodzi tu, zadaje pytanie, które ktoś zadawał już wczoraj i otrzyma odrazu odpowiedź to nawet jak przestanie być nowy nie będzie mu sie chciało szukać. Pewnie część użytkowników zastanawia czytając to co piszesz, po co daje namiary na wyszukiwarkę, skoro mogli poprostu olać temat i nie było by gadania, że jeśli mają czas na coś itd.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Jeśli nie ma się nic do powiedzenia to najlepiej olać temat. A ci co chcą pomagać niech pomagają.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
                              Chodzi o to że jeśli ktoś ma czas na napisanie posta i odsyłanie kogoś do wyszukiwarki to mógłby go zagospodarować na pomoc nowemu użytkownikowi. Czy nie było by sympatyczniej ?
                              Pewnie byłoby, gdyby było wcześniej sympatyczne pytanie, np. "przeczytałem, ale czegoś nie zrozumiałem".

                              Ale jak ktoś pisze: nie mam czasu, bo piszę z pracy", to - wybacz - ale sam prosi się o nieszczęście.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎