Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rohań, Monastyrśke Switłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Rohań, Monastyrśke Switłe

    Рогань, Монастирське Світле

    Piwo przywiezione z Ukrainy. Butelka 0,5l. Moc 5,7%, ekstrakt 13. Zapach chmielowy, mocny. Piana gęsta, obfita i bardzo trwała, do końca. Gazu dużo, czuć na języku wyraźnie, ale nie przegazowane. Barwa typowa, przeciętna. Smak super. To największy atut tego piwa. Mocny, czysty smak chmielowo goryczkowy. Mocą goryczki myślę, że nie ustępuje Jiverowi. Mocny posmak goryczkowy długo i przyjemnie utrzymuje się w ustach. Już przy pierwszym łyku nasunęło mi się skojarzenie z Żywcem, ale tym sprzed 10 -15 lat, którego wtedy uważałem za zdecydowanie najlepszego na rynku (w swojej klasie). Tak smakował. Mocno, chmielowo z mocną goryczką; a teraz? Etykiety bardzo gustowne, ładne. Oceniam je na 5 (1 – 6). Zastanawiałem się czy nie dać nawet 6, ale niestety pijąc go byłem niezdrowy i moje zmysły były lekko przytępione, więc ocena mogła by być wypatrzona i dałem tyle na ile na pewno zasługuje.
    Last edited by delvish; 03-12-2011, 21:06.
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Kapsel dodam oddzielnie.
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      I kapsel.
      Attached Files
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Kolor. Pełnozłoty. Piana w formie obrączki. Smak gładki z wyraźną goryczką. Zbyt leniwie nagazowane. Ładny zapach słodowo-chmielowy. Butelka z tłoczeniem koncernowym. Kapsel z promocji.

        Piwo podobne do Wojaka Jasnego Pełnego.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Hrustgurd
          Senior
          • 05-2007
          • 431

          #5
          Piana: dobra i wielka, piana podobna do pszeniczna
          Kolor: zolty, metny (???), nigdzie nie napisane, ze to piwo niefiltrowane. A karmielowy barwnik sa.
          Zapach: zapach dobry, slodowo drozdzowy, swiezy
          Smak: smakiem rzeczywiscie przepomina pszeniczne niefiltrowane niemieckiego stylu. Ale z daleka. Odswiezajace, i prawie nie czuje gorycz citrusowa i nie wiele kwasne smakuje w koncu
          Attached Files

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Producent: Sun InBev Ukraina w Mikołajowie (może też być z Charkowa).
            W składzie słód jęczmienny jasny, kaszka kukurydziana, jęczmień, chmiel, barwnik naturalny karmelowy, drożdże. Woda, oczywiście.
            Zapach słodowy, trochę kwiatowo-drożdżowy.
            Piana wysoka biała, dość gęsta, dość trwała, opada do placka na powierzchni i niewielkich mazów na szkle. Gaz średni.
            Kolor złoty, jak najbardziej klarowny.
            Smak mniej więcej taki jak zapach słodowo słodkawy, trochę kwasku odrobina niby-chmielowej goryczy; w finiszu goryczka wyraźniejsza, jednak wciąż w stanach umiarkowanych, nieco chemiczna.
            Trochę pełniejszy international lager.

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Na butelce tłoczenie: !nBev
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎