Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Miller, Lone Star

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Miller, Lone Star

    zaw. alk. 4,72%, but. 0,355 l.
    już dostępne w Polsce (za sprawą sieci Piotr i Paweł)

    Po piwie o "rozbudowanej" ideologii narodowego piwa Teksasu (podobo Teksańczycy funkcjonowali w Unii jako oddzielny naród) i zakorzenionej tradycji piwa czysto teksańskiego (Pure Texan Beer) w gruncie rzeczy nie oczekiwałem nic więcej poza koncernową masówką (wszak Lone Star to dziś własność SABMillera). Tymczasem spotkało mnie rozczarowanie i to miłe.
    Kolor - jasnozłoty;
    piana - drobnoziarnista i krótkotrwała, drobny płaszczyk widoczny na zdjęciu utrzymuje się właściwie tylko przez chwilę;
    nasycenie - słabo odrywające się pojedyncze bąbelki, a mimo to przyjemnie szczypie w język;
    zapach - słaby, słodkawy, z delikatnym aromatem miodowym ( )
    smak - od samego początku wyczuwalna pełna słodowa nuta w otoczce zupełnie niespodziewanego, delikatnego miodowego smaczku. Lekka słodycz (pewnie kukurydziana) współgra z ulotnymi aromatyzowanymi nutkami owocowymi. I tylko brakuje tu należytego nachmielenia, bo goryczki w tym piwie jak na lekarstwo...

    Całkiem niezłe piwo jak na koncerniaka, potrafi mile zaskoczyć
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    W zasadzie podpisuę się pod opisem tyle,że po paru łykach pojawił się kwaśno-syntetyczny posmaczek, wprawdzie niezbyt silny ale nieprzyjemny.

    Dostępne w Polsce.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #3
      A tak wyglada w innych szatach.
      Attached Files
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Z tego co się zorientowałem, browar Lone Star już nie warzy. Piwo to produkuje Miller Brewing Company z Milwaukee, choć jest to produkcja kontraktowa dla Pabst Brewing z San Antonio.

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          Też znalazłem taką informację, aczkolwiek na etykiecie jak byk stoi: 2005 Lone Star Brewing Co., Fort Worth, TX
          Z drugiej strony to przecież koncerniak, a oni robią różne dziwne rzeczy...
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • KubaCh
            Junior
            • 02-2006
            • 16

            #6
            Piwo rzeczywiście fajne, w pełni amerykańskie - już na etykiecie możemy wyczytać wyraźne ostrzeżenie, że picie może wpłynąć na nasze zdolności prowadzenia pojazdu i jest niewskazane dla kobiet w ciąży (widać w Ameryce takich rzeczy nie objęli programem nauczania w szkołach). Typowe jasne piwo o poprawnym, słomkowym kolorze. Trochę zdziwił mnie absolutny brak piany - ale to pewnie dlatego, że taka piana wchodziłaby Chuckowi w brodę i tam zostawała, psując jego wygląd. Smak jest jak najbardziej przyjemny - mi osobiście przypomniał EB z czasów jego intensywnej ekspansji, czyli połowy lat 90tych. Smak jest należycie skomponowany - minimalna goryczka, trochę słodkawego aromatu w towarzystwie słodowego smaku lepszych piw jasnych. Mimo braku piany piwo posiada gaz w ilości bardzo przyzwoitej. Co do zapachu - typowy piwny, nie przesiąknięty alkoholem, bardzo przyjemny. Gdyby nie brak piany i fakt, że nie przepadam za jasnymi piwami, to wystawiłbym ocenę bardzo dobrą. Tak trzymaj Chuck!

            Oczywiście więcej o piwie (choć nie koniecznie o jego walorach smakowych) jest w moim blogu - link poniżej.

            Comment

            • antoś
              Senior
              • 12-2005
              • 213

              #7
              Piana średnioziarnista,średnio trwała,nikły prawie niewyczuwalny słodowy zapach,niezłe wysycenie,ładnie pracuje.Bardzo jasny,słomkowy kolor,to piwo nie ma smaku,chyba Chuck zabrał cały smak butla 0,355 z okolicznościową etykietą na 65-lecie,tylko nie wiem czego browaru czy piwa

              Comment

              • Niemczol
                Junior
                • 05-2014
                • 1

                #8
                Witam, przepraszam, że odgrzebuje temat ale chciałem się zapytać czy Lone Star można kupić w jakimś sklepie poza piotr i paweł, chodzi mi o większy zakup tego piwa, np. od razu całą skrzynkę, no i pytanie też brzmi czy to piwo ma taki smak jak w ameryce czy jest rozlewane w polsce. Z góry dziękuje z odpowiedź.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎