Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sarmat, Ra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Sarmat, Ra

    Kolejne z piw załatwionych przez kumpla.
    Tym razem piwo Ra z browaru Sarmat w Doniecku, jak wyczytałem jest to piwo oparte na egipskiej recepturze, a dokładniej mówiąc jest to interpretacja staroegipskiej receptury napoju faraonów. w składzie oprócz standartowych składników jest aromat kwiatu "Karkady"
    Piwo to ma 11.5% ekstr. i 4.5% alc.
    Opakowanie to butelka typu czeskiego, z ładna pomarańczową etykietą z egispkimi rysunkami.
    Zapach jest dość, dziwny jak dla mnie niezbyt przyjemny.
    Piana na początku ładna, ale bardzo szybko opada.
    Barwa dość jasna, standartowa dla pilsów.
    Smak jest dość dziwny,ale ciekawy, orzezwiający, można wyczuć fajna chmielową goryczkę, taką jak lubię,w tle jakby kwaskowate, występują dośc ciekawe nuty smakowe to pewnie od tego egispkiego dodatku.
    Ogólnie jest to naprawde,fajne i ciekawe piwo godne polecenia.
    Ocena to 4.6
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Kolor to złoto z miedzianymi odblaskami. Piana średniopęcherzykowo-drobnopęcherzykowa. Pozostaje do końca jako dywanik. Zapach mdławy - pewnie od kwiatu karkady (wie ktoś może, co to jest?) - ale przyjemny. Smak gładko-mdławy z lekką ale cierpką goryczką. Pojawiają się jakieś takie kwiatowe nuty, przez które można by to piwo podejrzewać o górną fermentację (w końcu len browar warzy ale. Butelka z wytłoczeniem w kształcie chmielowej szyszki. Kolor etykiety i kapsla to złoto, pomarańcz i brąz. Grafika opiera się na motywach hieroglificznych. Bardzo to sympatyczne

    Piwo ciekawe. Jak dla mnie 4.5


    PS
    W tytule wątku powinna widnieć nazwa browaru 'Sarmat' a nie samo miejsce produkcji.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎