PDA

Wersja pełna: : Etykiety rycerskie

warzechow
09-04-2006, 20:19
Jeszcze w pod koniec ubiegłego roku razem z moim synkiem ( 4 lata, ale mocno zangażowany w piwną tematykę ) wpadliśmy na pomysł wyodrębnienia z mojej ( naszej )kolekcji etykiet z motywem zwierzęcym. Z różnych przyczyn od pomysłu do realizacji minęło kilka miesięcy i jak ponownie zacząłem przeglądać piwne forum to kolega Leslie pierwszy zawalczył w tej kwestii. Dlatego ruszam temat, który przegrał ze zwierzetami - rycerze ( dla synka tylko tacy z mieczami mają szczególnie dużą wartość ) i szeroko rozumiani wojacy różnych epok. Po powrocie z urlopu zrobię trochę skanów moich rycerskich etykiet. Reasumując chętnie pozyskam etykiety z takim motywem. Z założenia nie kupuję i nie sprzedaję żadnych piwnych walorów ( oprócz samego piwa oczywiście ) - wymiana lub inne propozycje mile widziane.
Warzechow
PS. Malutki zalążek zwierzęcej kolekcji prześlę do Leslie.

Leslie
10-04-2006, 06:41
Dziekuje za miła propozycje!
Oczywiście za etykietki zwierzece zrewanzuje sie rycerzami (głównie z browarów czeskich)! Brawa dle twojego synka!

Nawiasem mowiac, zdaje sie ze jestem jedynym aktualnie kolekcjonerem w Czechach posiadajacym i aktywnie rozbudujacym kolekcje etykiet piwnych z motywem zwierzecym.
Kontaktowałem kilka czeskich serwrów kolekcjonerskich i taka jest ich opinia.

Na razie (dzieki browarowi.biz) odezwało sie kilku szanownych kolegów i droga wymiany kolekcja moja szybko sie rozrasta.
Znalazłem również jednego czeskiego kolekcjonera specjalizujacego sie na etykietki z Azji, Australii i Afryki od którego odkupuje cześć etykiet ze zwierzetami z "egzotycznych" państw.

W tym miejscu ponawiam prośbe:
kto ma w swoim zbiorze zbedne etykietki z moja tematyka, prosze sie ze mna skontaktowač! Chetnie wymienie za inne etykiety, podstawki albo kapsle!

Leslie (Czechy)

warzechow
18-04-2006, 23:00
Pozwolę sobie co pewien czas wkleić kilka rycerskich skanów z powstającego u mnie zbioru. Na początek- otrzymany swego czasu od Kibiego ( wielkie dzięki ! ) ciężkozbrojny Litwin w 3 wersjach kolorystycznych. W tle szał bitewny z udziałem formacji krzyżackich - wyobrażnia podpowiada, że Grunwald, ale chyba mnie ponosi. Nawiasem mówiąc, imponujący format tych etykiet ( 2-litrowy PET ), poważnie przyczynił się do wyboru tej rycerskiej tematyki przez mego małoletniego partnera.

warzechow
18-04-2006, 23:10
Dla równowagi motyw nieco odmiennych założeń klimatyczno-strategicznych - wojownik meksykański.

warzechow
20-04-2006, 23:34
Tym razem dumny Herkules - zakupiony i obalony jedną reką ( nie na ziemię wprawdzie )
w Kopenhadze - nie stawiał dużego oporu.

warzechow
20-04-2006, 23:59
I znowu mały kroczek w czasie i przestrzeni - Lacplesis - pogański Łotysz, zwany zabójcą niedźwiedzi, walczący z Zakonem Kawalerów Mieczowych. Zawistni podejrzewali ( jak głosi legenda ) matkę Lacplesisa o bezpruderyjne kontakty z niedżwiedziem - jednak rysy twarzy na etykietach nie dają na to żadnych dowodów.

warzechow
21-04-2006, 00:31
I raz jeszcze pogromca niedżwiedzi. Ta etykieta mimo do bólu przewidywalnego pozowania głównego bohatera, rozprawia się z plotkami zazdrosnych o sławę wojów. Zażelowana fryzurka i gładka cera Lacplesisa wyraźnie neguje obecność niedźwiedzich chromosomów w jego komórkach.

warzechow
21-04-2006, 00:42
W założeniu pierwotnym zamieściłem mój pierwszy rycerski wątek dla zasygnalizowania wszystkim faktu wydzielenia, czy też tworzenia kolekcji tematycznej. Giełda wydawała mi się odpowiednim miejscem do ew. pozyskiwania rycerskich etykiet. Jednak w związku z planem stopniowego zamieszczania skanów, zastanawiam się czy dział " Moje zbieranie" nie jest miejscem bardziej odpowiednim.
Warzechow

Shlangbaum
21-04-2006, 07:22
W Polsce powinieneś łatwo dostać Holsteny: #1 (http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=23510) #2 (http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=23520)
Ja mogę ofiarować Ci moją (http://browar.biz/forum/attachment.php?attachmentid=22630&stc=1&d=1145321967) rycerską. A poniżej zamieszczam ciekawostkę znalezioną w sieci.

MarcinKa
21-04-2006, 07:55
No to ja zamieszczę coś z Polski. Niestety nie mam takiej.

becik
21-04-2006, 08:01
Temat fajny ale widzę, że trochę go rozmywasz, rycerstwo to jest określona epoka i region, a w Twoim zbiorze widzę postacie odbiegające od tego schematu.
Może nazwiesz go po prostu "zbrojni" ;)

kiszot
21-04-2006, 08:18
Temat fajny ale widzę, że trochę go rozmywasz, rycerstwo to jest określona epoka i region, a w Twoim zbiorze widzę postacie odbiegające od tego schematu.
Może nazwiesz go po prostu "zbrojni" ;)
Ja nie chciałem tego pisac bo znowu by było,że naskakuje na innych.:kwiatek:

borinek
21-04-2006, 11:52
rycerską z Braunfels

Czapayew
21-04-2006, 12:02
Powyższa etykieta wygląda jak kadr z "Krzyżaków" Aleksandra Forda :)

warzechow
21-04-2006, 19:54
Wpierw troszkę wyjaśnień:
becik - tak jak napisałem w tytułowym mailu ( cyt.: rycerze i szeroko rozumiani wojacy różnych epok ) moje chrono - geograficzne skoki są zgodne z planem. Faktycznie jednak termin RYCERZE nie oddaje rozległości tematu, ale proponuję podejść do tego dość swobodnie - i tak chciałbym, żeby ogólnie było wiadomo, że zbieram rycerzy, wojów, żołnierzy, wojowników, legionistów i np. samurajów ( może ktoś ma ? ).
kiszot - patrz becik.
Shlangbaum - holsteny sie doczekają, natomast twoja rycerska etykieta prezentuje się wspaniale, więc chętnie dołożę ją do mojej kolekcji.
borinek - może masz taką ładną etykietę na wymianę ?.
Tyle wyjaśnień, teraz kolejny piwno-rycerski walor - tym razem szwajcarski bohater narodowy - Wilhelm Tell. Ten helwecki wojownik, łucznik i kusznik wsławił się na początku
XIV wieku trafieniem bełtem w jabłko umieszczone na głowie nieletniego syna Waltera. A cała draka z powodu znieważenia sędziego Gesslera - burmistrza Aldorfu, który zresztą stracił ciepłą posadkę i głowę z rąk naszego Wilhelma, w czasie gdy jednoczył on pierwsze kantony. Swoją drogą może ma ktoś etykietę z całym jabłkowo-kuszniczym motywem ?

Shlangbaum
21-04-2006, 20:40
Tutaj kolejny Tell. Niestety nie posiadam go :(

warzechow
22-04-2006, 21:50
Twój Tell, mimo, że podobny to jednak bardziej niebezpieczny. Producent mojego przewidział, że mogą się znaleźć chętni, którzy po Tellowym 4- lub 6-paku zapragną powtórzyć jego strzelecki wyczyn, stąd te nędzne 0,4 %. Niemniej jednak szkoda, że go nie posiadasz - chyba bym zaryzykował.
A teraz wielka chwila - człowiek, który nie wymaga żadnego przedstawienia.
GAJUSZ JULIUSZ CEZAR

warzechow
22-04-2006, 22:04
Przed urlopem umieszczę doskonale znanego wszystkim wojownika i śmiertelnego wroga G.J.CEZARA, ktorego wielokrotnie doprowadzał go do szału.
Stawiam dowolne piwo oferowane przez sklepik "Piwa Świata" w warszawskim Blue City, dla forumowicza, który odgadnie imię tej osoby.
Etykietę zamieszczę we wtorkowy wieczór.
Pozdrawiam i czekam na wasze typy.

Twilight_Alehouse
22-04-2006, 22:14
Przed urlopem umieszczę doskonale znanego wszystkim wojownika i śmiertelnego wroga G.J.CEZARA, ktorego wielokrotnie doprowadzał go do szału.
Stawiam dowolne piwo oferowane przez sklepik "Piwa Świata" w warszawskim Blue City, dla forumowicza, który odgadnie imię tej osoby.
Etykietę zamieszczę we wtorkowy wieczór.
Pozdrawiam i czekam na wasze typy.
No to spróbuję. Pompejusz?

Shlangbaum
22-04-2006, 23:20
który odgadnie imię tej osoby.

Gnejusz a po łacinie Gnaeus

warzechow
23-04-2006, 11:57
Etykiet z wymienionymi Gnejuszem i Pompejuszem niestety nie posiadam, więc żaden z nich. Mała podpowiedź - dość " lekko" podchodzę do zagadki, czego i wszystkim życzę.

Twilight_Alehouse
23-04-2006, 13:30
Etykiet z wymienionymi Gnejuszem i Pompejuszem niestety nie posiadam, więc żaden z nich.
Gnejusz i Pompejusz to ta sama osoba :)
Mała podpowiedź - dość " lekko" podchodzę do zagadki, czego i wszystkim życzę.
Skoro lekko, to proponuję Asteriksa :)

kiszot
23-04-2006, 13:55
Mała podpowiedź - dość " lekko" podchodzę do zagadki, czego i wszystkim życzę.
Czyli nie Obelix bo on podchodzi "ciężko" do tego.:D

warzechow
23-04-2006, 14:10
Piwo dla Twilight Alehouse'a. Faktycznie Obeliks jest zbyt ciężki.
Natomiast małe wyjaśnienie Gnejuszowo-Pompejuszowe. Gości było dwóch i jak to w starożytnym Rzymie przeginali z mnogością imion. Ojciec - Gnejusz Pompejusz Wielki, zwany Pompejuszem i syn - Gnejusz Pompejusz Młodszy, zwany Gnejuszem. Obaj zresztą zginęli ( pośrednio ) z rąk Cezara.
Jutro umieszczę odpowiedni skanik.

warzechow
24-04-2006, 10:11
Obiecana wcześniej mała zadra w d...... Cezara.
Jest to wprawdzie etykieta słodowego napoju energetyzującego, ale jako produkt browaru Schultheiss zakwalifikowała się gładko do mojej kolekcji.
Może ktoś ma Obeliksa ?

warzechow
16-05-2006, 20:26
Ruszam ponownie temat po małej przerwie.
Dzisiaj pierwszy chorwacki ( oficjalny ) król z dynastii Trpimiroviczów – Tomislav.
Człowiek dzielny i zasłużony dla tego pięknego kraju, jednocząc go na początku X wieku.
Graficy chorwaccy z lekka Tomislava pomniejszyli, ale swoje zrobił i tak.

warzechow
23-05-2006, 11:37
Tym razem kubańska wersja piractwa - autentyczny bukanier, siejący postrach na Morzu Karaibskim. Może ktoś ma etykietę z Jamajki ( potężnej jak by nie było bazy wypadowej bukanierów ) i to z takim piratem jednookim, albo z papugą - chętnie pozyskam.

warzechow
23-05-2006, 11:47
Ciągnę morski wątek z lekką zmianą klimatu.
Tym razem znana chyba dość dobrze w Polsce etykieta duńskiego piwa Red Erik.
Ten islandzki wiking zwany też Erykiem Rudym przybył z kumplami w roku 982 na piękną zieloną Grenlandię, z lekka ją zasiedlając. I jeszcze jedna, może istotniejsza kwestia – syn Eryka Czerwonego, Leif Eriksson kilkanaście lat później próbował powymieniać się na różne fanty z Indianami, ale nie bardzo mu to wyszło i zostawił cały biznes Kolumbowi.
PS. I etykiety z Kolumbem są, a z Leifem nie ma - taka to już ludzka sprawiedliwość.

pezet
24-05-2006, 22:13
Powrót do tematyki Cezar. Cezarken, Belgia.
Etykieta jeszcze przyklejona do butelki - stąd to zniekształcenie (właśnie degustowałem to piwo - opis za kilka minut w odp. dziale).
Ta etykieta jest przeznaczona dla Ciebie Warzechow (wysłałem wcześniej PW) ale chciałem się pochwalić publicznie tym szczęśliwym Wielkim Człowiekiem.

warzechow
25-05-2006, 21:30
Czadowska grafika w starym, dobrym komiksowym stylu.
Wielkie dzięki pezet za ładny dodatek do mojej galerii wodzów - wojowników.
Jak już ruszyłem podziękowania, to:
duże piwko dla TomX ( bardzo ciekawa dla mnie egzotyka), Leslie ( Jeep i cudowny mały rycerzyk, którego wkrótce zaprezentuję ) i Lecha ze Słupska ( nicka nie mogę sobie przypomnieć ) za rewelację tematyczną z Koszalina i dużo, dużo innych.
Na koniec Kibi - ale on i tak wszystko wie.

warzechow
25-05-2006, 23:44
Strasznie mi się spodobała ta na pierwszy rzut oka niepozorna czeska etykieta z malutkim rycerzem, dlatego nie mogłem sie powstrzymac przed małym podrasowaniem jego wielkości w drugim skanie.

warzechow
26-05-2006, 23:42
Dzisiaj Jan Primus zwany w niektórych kręgach Gambrinusem ( tych to historia namnożyła ). Ten diuk Brabancji zginął w turnieju w roku 1294. Cała reszta piwnych legend w związku z tym człowiekiem nie brzmi poważnie, ale na bojowym ogierze siedzieć umiał. Zresztą przeżył 42 lata, co w XIII wieku usianym turniejami rycerskimi było niezłym wyczynem.

warzechow
02-06-2006, 00:27
Z założenia nie planowałem umieszczać polskich etykiet w tym wątku - pewnie wszystko co mam z Polski można znaleźć w browarowej galerii. Jednak w tym przypadku nie mogłem pozostać obojętny na produkt koszalińskiego browaru.
Proszę Państwa - porażający wiking z Koszalina. A jaka szalona i fikcyjna w końcowym efekcie wyobraźnia grafików - rogi na hełmie, kołczan ze strzałami. Jedynie brak łuku jest tu na miejscu, gdyż w tym zestawie uzbrojenia nie był on praktycznie używany.
Niemniej jednak jest to perełka w mojej rycerskiej kolekcji.

warzechow
02-06-2006, 01:06
Pozostanę w tematyce północno – europejskiej, pnąc się powoli w górę. Kolejny wiking, ale wyraźnie wyżej postawiony – 3 rogi na hełmie. Jak by nie było klasa Premium. Za etykietę z czterorogim wikingiem oddam prawie wszystko.

warzechow
02-06-2006, 01:13
Na koniec sama góra - szef bogów nordyckich na tronie Hlidskjalfem – potężny Odyn.
Klasyczne uzbrojenie Odyna to włócznia Gungnir. Jej zwycięska magia pozwala Odynowi na beztroską pozycję na tronie.

Bombadil13
02-06-2006, 06:38
Za etykietę z czterorogim wikingiem oddam prawie wszystko.

Lekko naciągając fakty mam w dublecie czterorogiego wikinga :) a pisząc dokładnie na etykiecie piwa Batavier z browaru BUDEL siędzi sobie dwóch dwurogich (razem to cztery rogi) wikingów pijając piwo z rogów (to juz sześć). Z tego samego browaru z piwa Budels Alt jest etykieta z Jegomościem w koronie (Książe to czy Król- zbyt mała ma wiedza, by to ocenić- ale z pewnością z wyższych sfer pochodzi- znaczy rycerz ;) ) Jesli jesteś zainteresowany wal na PW.
Niestety nie mam skanera :( (ale coś mi sią widzi, że musze go kupić, bo upraszcza to mocno sprawę)

Bombadil13
02-06-2006, 06:42
Przy okazji Zygmunt III Waza to rycerz? Jeśli tak to patrz na Królewskie.

Shlangbaum
02-06-2006, 07:03
Przy okazji Zygmunt III Waza to rycerz? Jeśli tak to patrz na Królewskie.
Na etykiecie przedstawiany jak na Kolumnie Zygmunta z szablą i krzyżem wpisuje się w topos milites christi więc jak najbardziej :)

Bombadil13
02-06-2006, 07:38
Na etykiecie przedstawiany jak na Kolumnie Zygmunta z szablą i krzyżem wpisuje się w topos milites christi więc jak najbardziej :)

No! To tego tez mam trochę w dubletach. :)

warzechow
02-06-2006, 13:34
Bombadil mnie zagiął na całego. Sześć rogów na jednej etykiecie przerosło moje najśmielsze marzenia. Jak najbardziej jestem zainteresowany takim rarytasem i gościem w koronie także ( szczególy na priva ). Odnośnie kwalifikacji postaci do mojej kolekcji jak już pewnie zauważyliscie nie jestem rygorystycznie srogi. Szansę na załapanie ma każdy -od przymusowo skoszarowanego wojaka, przez etatowych rycerzy i dowódców, a kończąc na numerach 1 w swoich epokach. Fikcja miesza się z faktami historycznymi, a prosty zbrojny kroczy z piratem, boskim Odynem i Asteriksem. I jest dobrze. Zygmuś też jest na miejscu.
Poniżej jak w temacie, lecz bez właściciela.

warzechow
04-06-2006, 17:39
Dzisiaj sojusz brytyjsko-holenderski. Starszemu szeregowemu z brytyjskiej formacji zapoponowałem holenderski sprzęt. Wziął, jak mu obiecałem nówkę, a nie odmaczankę z butelkowego demobilu. Taki bezczelny, gdyż sam także nie zaznał moczenia w gorącej wodzie.

warzechow
05-06-2006, 19:04
Dzisiaj kolejny bohater narodowy – tym razem Węgry.
Książe Franciszek II Rakoczy kompetentnie dowodził oddziałami węgierskimi w powstaniu kuruców przeciwko Habsburgom na początku XVIII wieku. I tak tak jak w przypadku wielu powstań ( po początkowym triumfie i przybraniu tytułu Księcia Siedmiogrodu i Węgier ) nic z tego nie wyszło i do końca życia tułał się po świecie na emigracji.

warzechow
06-06-2006, 20:50
Na początku podziękowania. Dostałem przesyłkę od adi_999. Rewelacyjnie dobrane etykiety to poważny zastrzyk dla mojej kolekcji. Wielkie dzięki.
Oczywiście ruszam z prezentacją kilku nader smacznych walorów.
Na pierwszy ogień Templariusze.
200 lat istnienia zakonu, a legend i niejasności cała masa. Nawet jego krwawy koniec w 1312 roku być może nie był tylko skokiem na grubą kasę Filipa IV. Bezskutecznym zresztą, bo dobra Templariuszy połknęli ze smakiem Joanici.
Lecz kto dziś dojdzie o co poszło ?

warzechow
06-06-2006, 20:59
Kolejny kąsek to etykieta gladiatora z holenderskiego browaru Gulpener.

becik
06-06-2006, 21:16
trochę z naszego podwórka
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=2111
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=30202
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=30203
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=29834
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=29824
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=29815
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=29809
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=2377
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=1182
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=1176
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=8345
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=29149
http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=8261

warzechow
06-06-2006, 21:27
I jeszcze jeden, tym razem z łotewskiego browaru Cesu. Także imponujący. Ktoś może wie o wyniesieniu Spartakusa na należne mu miejsce na etykiecie ? Albo odszyfruje rysy twarzy na poniższym skanie jako jego ?

warzechow
06-06-2006, 21:35
Ja tu nieświadom niczego walczyłem z obróbką łotewskiego gladiatora, a becik walnął z grubej rury. Przeleciałem wszystko i załamka - mam tylko 11 i 13 pozycję. Nie wiem jak bardziej nachalnie wyrazić ten fakt szanownym zbieraczom POLSKICH etykiet.

warzechow
06-06-2006, 21:41
Załamka załamką, ale planowałem jeszcze dzisiaj pokazać bardzo miłego wikinga z estońskiego browaru Parnu. I to też niniejszym czynię.

kibi
06-06-2006, 22:54
załamka - mam tylko 11 i 13 pozycję. Nie wiem jak bardziej nachalnie wyrazić ten fakt szanownym zbieraczom POLSKICH etykiet.

Vifling i jeszcze kilkunastu rycerzy i ułanów z polskich etykiet czeka u mnie na Ciebie, do najbliższego spotkania. A niektóre z wymienionych przez becika etykiet sam chciałbym mieć w kolekcji.
Swoją drogą ciekaw jestem czy zbierasz również etykiet na których nie ma wizerunku rycerza, choć w nazwie mają "Rycerz" lub "Rycerskie"
Mam na przykład dla Ciebie coś takiego: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=255, choc gość z obrazka nijak rycerza nie przypomina :) .

warzechow
08-06-2006, 00:38
Do kibiego - przemyslałem sprawę - kwalifikuję pozytywnie faceta w kapeluszu. Co do etykiet z samym napisem to nie jestem przekonany, ale jakiś rycerski napis z kawałkiem broni lub innego ekwipunku jest zdatny do zasilania kolekcji.
Do biermanna - dostałem bardzo ładne, klasycznie rycerskie etykiety. Wielkie dzięki.
I od razu puszczam rycerza - eleganta z browaru Malteser z Ambergu. Zwracam uwagę na praktyczne wykorzystanie żelaznego buta do podtrzymywania tarczy. W kapciach ten numer by nie przeszedł.

warzechow
08-06-2006, 08:16
Dzisiaj etykieta przedstawiająca Macieja Korwina Sprawiedliwego – XV- wiecznego króla Wegier, a po udanej akcji także Czech i kawałka Austrii. Z profilu wygląda może niespecjalnie, ale okazał się jednym z najwybitniejszych węgierskich władców. Stworzył m.in. militarną formacje zawodowców o wdzięcznej nazwie Czarne Szeregi.

warzechow
08-06-2006, 08:18
I znowu mnie ciągnie na morza i oceany. Tym razem 3 walory: czeski bukanier i wyposażenie klasycznego korsarza, oraz wspaniała symbolika w wydaniu austriackiego Villachera. Jak powszechnie wiadomo oba kraje z nieograniczonym dostępem do morza.

becik
08-06-2006, 18:11
z zagranicy też cos się znalazło

becik
08-06-2006, 18:12
i czarny książe z Rusi

warzechow
09-06-2006, 09:41
To ja też dokładam czarny charakter z innej strefy jezykowej.

warzechow
10-06-2006, 09:46
Otrzymałem właśnie od pezeta ( wielkie dzięki ) kilka belgijskich ciekawostek. Wśród nich był obiecany Cezarken, zamieszczony kilka postów wcześniej, więc nie będę się powtarzał, pokazując go ponownie. Natomiast z przyjemnością prezentuję etykietę z browaru Clarysse przedstawiającą autentycznych przedpotopowych maczugowców w Tarzan-style spodenkach. Biorąc pod uwagę chronologię ta etykieta to nr. 1 w mojej kolekcji wojowników. Druga pozycja to produkt browaru Contreras z rycerzem Valerkiem - bohaterem bitwy pod Gavere. Bezpośrednim powodem tej potyczki, jak to często bywa, była kasa. Bogaci mieszkańcy Gentu nie chcieli płacić podatków ( może zawyżonych ? ) Filipowi III. Wkurzony książę Burgundii 23 lipca 1453 krwawo rozprawił się z gentyjczykami. Na mój gust bohaterski Valeir też poległ.

warzechow
12-06-2006, 10:32
Dzisiaj muszkieterzy. Pierwsza etykieta to produkt szwajcarskiego browaru Schutzengarten. Klasyczna pozycja z profilu muszkietera z bronią opartą na forkiecie. Druga - to etykieta duńskiego browaru Harboe. Ładnie pozujący muszkieter z oddziału ratowniczego stworzonego w XVII na ziemiach duńskiej Zelandii.

warzechow
20-06-2006, 10:32
Dzisiaj etykieta z czeskiego browaru w Lanskroun, przedstawiająca austriackiego generała Gideona Ernsta von Laudona. Ujmując w największym skrócie facet narobił troszkę rozpierduchy wojskom pruskim po obu stronach obecnej granicy polsko-czeskiej w połowie XVIII wieku. Ścisły związek Laudona z miejscowością Lanskroun, poza bliskością tej ostatniej z terenami licznych jego potyczek, nie jest mi znany. Albo ja nie wiem wszystkiego w tej kwestii, albo włodarze lanskrońskiego browaru uznali kręcenie się żołnierzy austriackiego generała w okolicy za wystarczający powód do jego zamieszczenia.
PS. Wkrótce powrócę do rogów, gdyż temat ten rozwija się nader smacznie.

warzechow
20-06-2006, 22:42
Zgodnie z zapowiedzią troszkę rogów.
Wpierw najpierw podziękowania dla bombadila13 i kibiego za porcje tematycznie pożądanych przeze mnie etykiet i nie tylko takich.
Laudonem się już pochwaliłem, teraz rogi.
Oto wspomniana kiedyś i wyczekana 6-roga etykieta z holenderskiego browaru Budel – śliczna rekordzistka.

warzechow
20-06-2006, 22:44
A tutaj belgijski browar La Gauloise wypuścił rarytas w postaci prawdziwej wikingówy. Bez miecza wprawdzie, ale w hełmie jak trzeba. Dodam, że etykieta jest wieloprofilowa – łapie się np. do tematyki agrarnej prezentowanej przez grzecha.
PS. Te rogi to bardziej galijskie skrzydełka, ale jakoś tak mi bardziej pasuje.

pezet
21-06-2006, 09:16
Małe uzupełnienie. Piwko to La Gauloise Ambrée, a browar Du Bocq. Opis. (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=50763)
Piękna etykieta.

Bombadil13
21-06-2006, 18:21
Małe uzupełnienie. Piwko to La Gauloise Ambrée, a browar Du Bocq. Opis. (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=50763)
Piękna etykieta.

Zgadza się, a oprócz wersji AMBREE występują jeszcze BLONDE i BRUNE w rozmiarach 0,33l i 0,75l :)

warzechow
21-06-2006, 22:15
Skoro obaj tak twierdzicie, to dałem ciała. Nie miałem wprawdzie kontretykiety, ale staram się sprawdzać co puszczam i znalazłem listę belgijskich browarów ( na stronie internetowej giełdy spożywczej ) na której znalazło się hasło Gauloise. Błędne wnioski przeszły gładko. Swoją drogą, mam pytanie, czy był to błąd w spisie, czy faktycznie taki browar ( nie mając niczego wspólnego z piwem o takiej nazwie ) w Belgii istnieje ?

pezet
22-06-2006, 09:10
Był to błąd w spisie! Ktoś nazwę piwa wziął zapewne za nazwę browaru.
Gauloise - nie ma takiego browaru w Belgii!

warzechow
22-06-2006, 10:05
Dzieki pezet za wyjaśnienia moich belgijskich watpliwości.
Natomiast dzisiaj stara dobra zabawa " znajdź szczegóły różniące obrazki ", czyli o tym jak rycerz z browaru w Gościszewie podąża sprawdzoną holenderską drogą swego poprzednika z browaru Alfa.

warzechow
22-06-2006, 10:30
A tutaj nieszczęśliwie ( jak sądzę ) rozdzieleni we wczesnym dzieciństwie bracia
( bliźniaki ?? ) w pełnej krasie.
PS. Może by tak posłać do Alfy etykietę z Gościszewa z pytaniem czy mają może podobne?

kibi
22-06-2006, 11:07
Nie mogę teraz znaleźć, ale gdzieś na forum jest temat poświęcony delikatnie mówiąc "zapożyczeniom" przy projektowaniu etykiet. Na pewno chodziło tam o etykiety z Biskupca, Nakła i może jeszcze coś, ale Gościszewa sobie nie przypominam.

Shlangbaum
22-06-2006, 11:15
http://browar.biz/forum/showthread.php?t=23913
http://browar.biz/forum/showthread.php?t=51710

warzechow
26-06-2006, 10:44
Przejrzałem linki i przyznam, że proceder " zapożyczania" faktycznie nieźle kwitnie.
Swoja drogą nęci mnie stworzenie takiej kolekcji sparowanych etykiet. A może ktoś już taką założył ? Natomiast trzeba oddać sprawiedliwość grafikom z Gościszewa - ich rycerz zezuje rozbieżnie lewym okiem, a alfowy nie.
Dzisiaj natomiast trzy bardzo ładne etykiety z browaru Hradec Kralove, stanowiące klasyczną jednostkę militarną, czyli jeden rozkazuje, drugi rozwozi konno rozkazy, a ten trzeci na piechotę je wykonuje.

borinek
26-06-2006, 11:24
uzupełnienie etykiet" bitva u Chlumu 1866" http://www.chlum1866.cz/index.php?lang=cz&page=valka-a-fotografie

Bombadil13
26-06-2006, 16:17
Nie mogę teraz znaleźć, ale gdzieś na forum jest temat ...
http://browar.biz/forum/showthread.php?t=23913
http://browar.biz/forum/showthread.php?t=51710
I w związku z powyższym ogłaszam kolejny konkurs (http://browar.biz/forum/showpost.php?p=592060&postcount=293)

warzechow
26-06-2006, 16:27
Coraz ciekawiej. Nie wiedziałem, że to z tej bitwy ( nawiasem mówiąc trzeciego lipca
140-sta rocznica). Proszę jeszcze borinku o tłumaczenie - kanonier i piechur rozumiem, ale kim jest ten w środku. Tak samo czym rózni się mysliwiec ( ten w moich ) od piechura, czy to taki strzelec-snajper ?
PS. Nie muszę chyba dodawać, że chętnie tych twoich trzech wojaków przeciągnąłbym na moją stronę ( o ile masz dublety do wydania ).
PS 2. Tak sobie przegladam to forum i sądzę, że konkurs nie do wygrania ( chyba żeby połączyć potajemnie siły )

Shlangbaum
26-06-2006, 16:45
Proszę jeszcze borinku o tłumaczenie - kanonier i piechur rozumiem, ale kim jest ten w środku.
To Kirasjer, jak na mój historyczny gust ;) Chociaż z drugiej strony, nie ma on kirysu :confused: Może oficerowie tej formacji nie mieli :confused:

kibi
26-06-2006, 22:18
A tutaj nieszczęśliwie ( jak sądzę ) rozdzieleni we wczesnym dzieciństwie bracia ( bliźniaki ?? ) w pełnej krasie.

Wyjaśnienie dotyczące stopnia pokrewieństwa można znaleźć w tym temacie: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=592131#post592131. Otóż jest to fragment obrazu Fransa Halsa "Wesoły Pijak"(1635).
Swoją drogą postać nie kojarzy mi się nie tylko z rycerzem, ale z pijakiem również :) .

warzechow
27-06-2006, 22:43
Proszę - ocieramy się o wielką sztukę. Ale i tak sądzę, że Gościszewo nie wzorowało się na twórczości holenderskiego malarza, tylko na Alfie. Oceńcie zresztą sami.

biermann
07-07-2006, 11:56
Przy jakieś okazji z chęcią wymienię. Na razie leżą bezpiecznie w specjalnej "rycerskiej" kopercie

warzechow
07-07-2006, 17:35
Nie mam takich etykiet i niecierpliwie czekam na okazję do wymiany.
Oczami wyobraźni widzę tę WIELKĄ, PĘKATĄ, RYCERSKĄ KOPERTĘ dla mnie.
Pozdrawiam.

pezet
04-09-2006, 12:26
Kolejna "zbrojna" etykieta do Twojej kolekcji Warzechow. Belgia, Br. Van Honsebrouck, Brigand, tu jest opis. (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=61522)
W 1798 w okupownych przez Francuzów Niderlandach wybuchł brutalnie stłumiony bunt chłopski. Walczący chłop w tym powstaniu to właśnie Brigand.
Piwo warzone jest w Ingelmunster. W tej mieścinie znajduje się zamek (obecnie własność rodziny Van Honsebrouck) z którego walczący chłopi wyrzucili Francuzów. To piwo to na ich cześć.
To jest etykieta z butli 0,7l zatem wymiary są nieco większe: dł. 22cm, wys. 9cm. Z butelki 0,33l mam jeszcze dla Ciebie kapsel z bohaterskim chłopem.

michioso
23-09-2006, 13:24
Sławku, no ja również uzbierał troche tych etykiet z motywem rycerskim, także zapraszam na PW, to dowiesz sie więcej. Skanów tutaj nie będe zamieszczał, wiekszość jest polskich; ale jest też troche zagranicznych. Mam nadzieję, że wzbogaca Twoją kolekcję.

warzechow
10-10-2006, 10:14
Strasznie długo nie gościłem na forum, taki czas, ale inni nie próżnowali. Zgromadziła się u mnie mnogość wojactwa wszelakiej maści - dziękuję bardzo wszystkim za olbrzymie zaangażowanie i obiecuję nadrobić moje zaległości ( także w prywatnych kontaktach i korespondencjach).
Na początek z grubej rury - chiński Blue Boy. Jaki browar nie wiem i o co chodzi też nie, ale etykietka ładna.

warzechow
10-10-2006, 10:21
I kolejna - szkocki góral z warownią w blue tle ( w smaku dziwny, ale prezencja bez zarzutu ).

warzechow
10-10-2006, 10:25
I jeszcze raz w niebieskie - tym razem górna półka na golca - maltański Posejdon.

warzechow
10-10-2006, 10:32
I raz jeszcze górna półka, lecz w subtelnym błękicie - Atena. Dlaczego nie utrzymano jej w posejdonowskim stylu ubioru - nie wiem, ale już żałuję.

Bombadil13
10-10-2006, 14:31
Atena- Dlaczego nie utrzymano jej w posejdonowskim stylu ubioru - nie wiem, ale już żałuję.
seksista :D :stout:

warzechow
10-10-2006, 19:38
Ee tam. Esteta i tyle. Dla odmiany kolejna etykieta z browaru Budel ( to ten od wspaniałej 6-rogiej etykiety). Tym razem bezrogi władca w ciuchach po szyję.
I dobrze, bo daleko mu do posejdonowskiej sylwetki ( nie mówiąc o Atenie, nawet ubranej).

michioso
10-10-2006, 23:20
Ale się czepiłeś tej Ateny Sławku :D
P.S sądze, że w przesyłce coś wybierzesz:) Ułana chyba też zaliczysz do swojej tematyki :confused:
Co do greckich etykiet coś tam będzie,ale czy z wizerunkiem rycerza; kto to wie:cool:
pozdr :stout: Sławku:)

warzechow
12-10-2006, 11:00
Ułan to też wojak, więc podchodzi.
Dzisiaj prezentuję złotego Karolka ( bo taki malutki ) z mecheleńskiego browaru Het Anker.
Sa jeszcze dwie inne wersje - jak by co, to ich nie mam ( a chciałbym).

pezet
12-10-2006, 21:04
Sa jeszcze dwie inne wersje - jak by co, to ich nie mam ( a chciałbym).
Może ucieszy Ciebie wiadomość, że jest tych wersji więcej!
Classic (tą zaprezentowałeś), Triple, Amber, Cuvee van der Keizer - specjalna, limitowana edycja warzona raz w roku w dzień urodzin Karolka, Easter Beer - nie posiadam jej (tak jak pozostałych :( ) ale jest tak urzekająca, że postanowiłem ją ściągnąć ze stronu browaru i tutaj zamieścić. Pozdrawiam :stout:

warzechow
13-10-2006, 14:09
Ucieszy, pezet, ucieszy. Twoje informacje znacznie poszerzają pole do popisu dla szacownych zbieraczy wspomagających moją kolekcję. I dobrze.
Może ktoś ma takiego ładnego wielkanocnego Karolka ?
A tutaj skromny czeski rycerz. Wbrew napisom na etykiecie gość trzyma się dość pewnie i na cukrzyka nie wygląda ( albo dobrze kontroluje glikemię ).

warzechow
22-10-2006, 17:23
Dostałem ostatnio kilka bardzo ciekawych tematycznie etykiet od michioso ( wielkie dzięki ), więc się pochwalę. Na początek pierwszy węgierski koronowany oficjalnie władca - Swięty Stefan. To taki odpowiednik naszego Chrobrego i w tym samym zresztą
1000-nym roku koronowany przez Ottona III ( tyle, że naszego nie wyświęcili ).

warzechow
22-10-2006, 17:28
Kolejna etykieta to wspomniany już kiedyś przeze mnie Rudy Eryk. Mała i sliczna etykietka - jaki browar, nie wiem.

Silbier
13-11-2006, 12:18
Dokładam do tej tematyki 6 podstawek z rycerzami ( w tym jedna rycerka).
Posiadam jeszcze inne dla zainteresowanych prześlę skany.
Wymienię na podstawki wozy konne z beczkami.
Może być logo browaru i motyw główny.

Silbier
13-11-2006, 12:51
Dokładam jeszcze pirata, co prawda nie mieści się zbytnio w tej tematyce, ale ktoś pytał o piratów. Ten też nie ma opaski i jest bez papugi.
Etykieta cała czarna, napisy złote reszta biała. Do wymiany jak powyżej.

warzechow
11-05-2007, 09:49
Witam wszystkich.
Po prawie półrocznej izolacji od świata (także piwnego) z powodów naukowo-zawodowych wracam do "normalnego" życia. Postaram się stopniowo likwidować liczne zaległości w rycerskim temacie, a nazbierało się tego troszkę. Planuję także odnowić zaniedbane mocno kontakty z forumowiczami ( pocztowe i osobiste ) i popić piwa w miłym towarzystwie. W najbliższym tygodniu poskanuję troszeczkę i powklejam wojaków.
Pozdrawiam - Warzechow.

becik
14-05-2007, 18:26
No to coś dołożę, Rosja

pezet
29-05-2007, 14:21
To i ja coś na zaostrzenie apetytu dorzucę :)
Belgia, browar Haacht.

becik
25-06-2007, 18:35
i znów ruszamy na wschód....

warzechow
07-10-2011, 22:58
Witam po latach. Zbieram się do kontynuacji tematu, stąd prośba do moderatora o przeniesienie wątku do działu moje zbieranie - to chyba bardziej odpowiednie miejsce.

Resztek
08-10-2011, 07:58
Siedząc w Norwegii pijałem to piwo i czytając Twój wątek przypomniałem sobie o wojowniku wikingu na etykiecie Jeżeli ich nie masz to je dla Ciebie zdobędę ;)

warzechow
08-10-2011, 22:20
Są piękne i ich nie mam - jak byś mógł je dla mnie zdobyć, wdziecznym wielce będę. Ja natomiast w przyszłym tygodniu instaluję w nowym miejscu komputer i skaner, powolutku postaram się coś zamieszczać w rycersko-militarnym temacie

becik
11-10-2011, 23:35
Izrael

Latarnik
23-10-2011, 18:26
To i ja dorzuce dwu zbrojnych i nawet zamek w tle.:)