Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Użavas, Użavas Alus Gaisais

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Użavas, Użavas Alus Gaisais

    But.0,5 litra,alk.4.6 % ,eks.nieznany, cena 0,40 lata
    Mały browar niedaleko m.Ventspils w miejscowości Użava.
    Produkuje dwa rodzaje piwa: jasne i ciemne - oba niepasteryzowane.Okres przydatności 21 dni
    Kolor - ciemnozłocisty, klarowny
    Zapach - słodowy, owocowo-słodki, wyraźny, sympatyczny
    Piana - drobnobąblowa, gęsta, zbita, średniowysoka, średniotrwała, kożuszek utrzymuje się długo
    Wysycenie - w normie
    Smak - słodowy, słodko-owocowy, delikatny chmiel, goryczka wyraźna.
    W trakcie spożywania chmiel jakby coraz mocniejszy
    Ciekawe , fajne i sympatyczne niepasteryzowane piwo.Kapsel goły, brak kontry i krawatki.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • bolek1970
      Senior
      • 12-2005
      • 179

      #3
      Piłem to piwo na promie ze Sztokholmu do Venstpils. Musze powiedzieć, że barman nie nadążał z nalewaniem w kufle spragnionych szoferów.
      Świetne piwo. Po prostu ideał piwa niefiltrowanego. do dziś pamiętam tę goryczkę i charakter. To z nalewaka było trochę "mętniejsze" niż to na zdjęciu ale w 100% świeżutkie.
      Czas chyba się znowu na Łotwę wybrać....

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        % bez zmian, aktualna fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Puszcza
          Junior
          • 09-2010
          • 1

          #5
          Zdjęcie browaru (biurowca ?)

          Piwko faktycznie świetne.

          Pozdrawiam
          Attached Files

          Comment

          • Lubiepiwo90
            Senior
            • 11-2010
            • 113

            #6
            Pyszne piwo z wyważonym połączeniem goryczki ze słodowością. Śnieżnobiała piana dopełnia bardzo dobrego piwa. Tak prawie smakował Ciechan ze swoich najlepszych lat zanim został tylko swoim cieniem.
            "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Užavas, Užavas Gaišais

              Lekki, słodowy lagerek o woltażu 4,6%.
              Klasycznie złoty i klarowny, piana biała, drobna, dość wysoka i dość trwała.
              Pachnie, jak miliony innych lekkich lagerów, całkiem niezobowiązująco i nijako.
              W smaku trochę zbyt silny akcent na słodowość, piwo jest w zasadzie... słodkie.
              Metaliczna zielona eta z idyllicznym widoczkiem łotewskiego pola jęczmienia i jakiegoś szachulcowego budynku. Wypite, bo upał, ale jednak zbyt słodkie... Żona z Rygi przywiozła .

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Piłem to piwo sześć lat temu, wtedy to był stosunkowo nowy browar. Nie było aż tak jednoznacznie słodkie, znaczy że idą w stronę wschodnich klimatów i pewnie tez bardziej w stronę masowych gustów.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Stan obecny:
                  Piana niezbyt wysoka, ale pozostaje po pewnym czasie ciut więcej niż cienka obrączka, lekko osadza się na szkle. Kolor jasnożółty.
                  W zapachu świeżość, słód, kapka chmielu.
                  W smaku raczej profil słodowy, z delikatnym chmieleniem, jak na lagera czy pilsa przeszkadzają mi tu nuty estrowe.
                  Piwo na trójkę.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎