Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odkiełkownica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jonah
    Junior
    • 04-2006
    • 8

    Odkiełkownica

    Witam
    Jestem neofitą jeśli chodzi o browarnictwo. Postanowiłem zacząć od lektury i... własnego słodu mam już za sobą jakieś 6 kg słodu pszenicznego i 3 kg słodu jęczmiennego. Produkcja jest dość czaso- i pracochłonna, jednak cudny zapach słodu napawa optymizmem. Zacieranie rozpoczne po maturze, jeśli się coś uda to nie omieszkam się pochwalić Tymczasem poszukuje jakichś wskazówek/planów jak skonstruować własną odkiełkownice. Będę wdzięczny za pomoc
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Czytaj tutaj na temat samodzielnego wytwarzania słodu Ktoś jeszcze z większym zapałem robił w to w domu, zaraz poszukam. Chyba z Kłodzka ktoś

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Znalazłem

      Tutaj Robkar95 pisze o technice oddzielania kiełków. Zresztą warto poczytać cały jego temat.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Jonah
        Junior
        • 04-2006
        • 8

        #4
        Dzięki za ukierunkowanie , jednak nadal ciekawi mnie budowa maszyn używancyh w słodowniach, jeśli ktoś byłby w stanie takie coś zamieścić to z góry dzięki

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Skan z wiekopomnego dzieła Kunz'a

          Prosisz masz Zasadniczo taką samą metodę lecz uproszczoną w sposób domowy zastosował Robkar95 co przeczytałeś pewnie w poście, do którego link podałem chwilę temu.
          Attached Files
          Last edited by Shlangbaum; 22-04-2006, 14:02.

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Jonah
            Junior
            • 04-2006
            • 8

            #6
            Ok, grande robota wielkie dzięki jeśli znajde odpowiednią siatke bede w stanie udoskonalić cały proces mojego domowego wytwarzania słodu

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Opisz potem całość jak złożysz do kupy i przetestujesz. Wiele osób chętnie zobaczyłoby efekt finalny. A tym czasem życzę powodzenia

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎