Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Techniki dla browarnictwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomcio83
    Senior
    • 02-2006
    • 258

    Techniki dla browarnictwa

    W internecie znalazłem stronkę z artykułem:
    NAJLEPSZE DOSTĘPNE TECHNIKI (BAT)
    WYTYCZNE DLA PRZEMYSŁU PIWOWARSKIEGO.


    Pewnie (jeszcze nie zdążyłem się z tym zapoznać ) większość dotyczy głównie browarnictwa przemysłowego, ale może coś da się wykorzystać.

    do własnej instalacji
    Last edited by tomcio83; 26-04-2006, 09:35.
    rowarek esoła
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    czytałe i raczej nic się nie da, bo artykuł dotyczy intensyfikacji produkcji przy minimalizacji obciążeń dla środowiska z tego co pamiętam, ale może być przydatnyu dla kogoś kto pisze pracę mgr.

    Comment

    • szefi
      Senior
      • 12-2005
      • 194

      #3
      Bardzo mi się spodobało ... juz na samym początku... widać kto sponsorował publikację.
      Szkoda że jako załącznik nie można by umieścić zdjęć licznych ruin browarów polskich które pojawiły się po 1989 roku. - sorki za dygresje ale nie mogę się powstrzymać.

      Comment

      • joelka
        Senior
        • 03-2005
        • 817

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefi
        Bardzo mi się spodobało ... juz na samym początku... widać kto sponsorował publikację.
        Szkoda że jako załącznik nie można by umieścić zdjęć licznych ruin browarów polskich które pojawiły się po 1989 roku. - sorki za dygresje ale nie mogę się powstrzymać.
        A w jakim celu miałyby być umieszczone te zdjęcia? Przecież to dotyczy technik BAT a nie wspominków jak to kiedyś było. Chyba nie rozumiem dygresji.

        Comment

        • szefi
          Senior
          • 12-2005
          • 194

          #5
          Ruiny

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
          A w jakim celu miałyby być umieszczone te zdjęcia? Przecież to dotyczy technik BAT a nie wspominków jak to kiedyś było. Chyba nie rozumiem dygresji.
          Jeśli mogę sobie pozwolić na dygresję ?
          Publikacje sponsorują a wręcz ją piszą i podejrzewam że wcale nie za darmo ani za splendor trzy ogromne przedsiębiorstwa "dystrybucji piwa", bo boję się je nazwać browarami polskimi, nie mniej one tak sie same nazywają.
          Czy nie zaobserwowałaś co się dzieje z browarami "przejętymi" przez potentatów.
          Ja mam przykład ze swojego podwórka... może kujawiak z bydgoszczy nie był najwyższych lotów ale był piwem regionalnym, teraz po browarze mamy ruiny, a jest za to nowoczesna "linia dystrybucji".
          Przyznaje dygresja złośliwa, ale jakoś nie wierzę że wizja polskiego browarnictwa musi być kreowana przez 3 koncerny.
          Koniec dygresji.

          Przepraszam jeśli dyskysję pociągnąłem w off-topic.

          Comment

          • joelka
            Senior
            • 03-2005
            • 817

            #6
            Ale ja nie mam nic do Twoich poglądów bo zdaje się, że mamy te same po prostu uważam, że z tego powodu, że małe browary zostają pochłaniane prze koncerny nie znaczy, że technika ma nie iść do przodu. A to zdaje się jest naturalne, że jak coś się unowocześnia, to kosztem czegoś innego.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎