Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jämtlands, Postiljon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Jämtlands, Postiljon

    zaw. alk. 5,8%, but. 0,5 l
    Przywiezione przez Bolka1970. WIELKIE DZIĘKI!

    Piwo warzone w stylu angielskiego strong pale ale przez browar Jämtlands, który w oparciu o wzorce brytyjskie (główny piwowar jest Anglikiem) odniósł w Szwecji wielki sukces. Testowany Postiljon to, podobnie jak Pilgrim, piwo uhonorowane wieloma nagrodami na prestiżowym Stockholm Beer Festival
    Kolor - ciemny brąz wyraźnie wpadający w wiśniowy; pełna klarowność;
    piana - to już drugie testowane piwo z tego browaru z czapą jak krem w kremówce: beżowa, wysoka i bardzo gęsta, spokojnie nożem można kroić ;
    nasycenie - słabe;
    zapach - słodowo-owocowy, cierpkawy;
    smak - w sumie dość podobny do testowanego wcześniej Pilgrima; bardzo wytrawne piwo, a przy tym pełne aromatu - przede wszystkim słodowej paloności wymieszanej z świeżym, cierpkim ziołowo-herbacianym smaczkiem (opisujący inne piwa tego browaru Sibarh doszukał się w tej cierpkawej goryczce smaku jałowca - kto wie, może rzeczywiście coś w tym jest...?); w tle obecny wątek czekoladowy (oczywiście czekolada gorzka), owocowy (śliwki) i wyraźnie kawowy... Właśnie wielowątkowość smakowa jest w tym piwie najfajniejsza. Całość kompozycji dość wygładzona (może za sprawą małego nasycenia), pomimo nazwy "strong pale ale" owe 5,8% nie robi na polskim podniebieniu kompletnie żadnego wrażenia
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Ja z kolei dostałem mój egzemplarz od Sibarha. Wielkie dzięki!
    Piana: ok, znika powoli do obwódki
    Gaz: mniej niż więcej
    Kolor: czerwonobrążowy, dosć ciemny, mętnawy
    Zapach: raczej owocowy, dość silny
    Smak: umiarkowana goryczka, spora owocowość, pełne w smaku
    B. dobre, klasyczne, proste ale - właściwie bez wad.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎