Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butle CO2

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Infam
    Senior
    • 05-2005
    • 715

    Butle CO2

    Może Ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby mnie uświadomić w następujących kwestiach:
    1. Do jakiego ciśnienia napełniane są butle CO2 (~20kg) do celów spożywczych (czytaj: do nalewaków piwa);
    2. Czy zależność T, p oraz V CO2 możemy przybliżyć równaniem stanu dla gazu doskonałego pV/T=const. (było kiedyś ale pamięć nie ta i chyba byłem na zwolnieniu; niech Ktoś spróbuje się na mnie wyżyć a popamięta). W 30 *C miałem p<60 atm, w 25*C - ok. 62 atm - to jakiś nonsens.
    "Dużo to nie znaczy Dobrze
    Dobrze znaczy dużo"
  • reeb
    Junior
    • 09-2005
    • 25

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam
    Może Ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby mnie uświadomić w następujących kwestiach:
    Do jakiego ciśnienia napełniane są butle CO2 (~20kg) do celów spożywczych (czytaj: do nalewaków piwa);
    witam

    Zwykle butle CO2 napełania się ciekłym dwutlenkiem węgla. Wraz ze wzrostem temperatury ciśnienie (w temp. 20 st.C ok. 58bar) wzrasta do ok 70bar przy circa 30st.C, powyżej zwykle wyrzuca zawór bezpieczeństaw ustawiony najczęściej na 150-200bar czasami nawet 300.
    bez reduktora sie nie obejdzie a przy znacznych przeplywach gazu i podgrzewacz sie pewnie przyda inaczej reduktor zamarznie.
    ...

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎