Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness draught w Katowicach ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Muttah
    Gość
    • 09-2006
    • 85

    Guinness draught w Katowicach ?

    witam

    mam pytanie - czy ktoś wie, gdzie w Katowicach można (ew. na śląsku) kupić prawdziwego i jedynego Guinnessa draught (w puszeczce z kuleczką rzecz jasna). nigdzie go nie ma, jest tylko ten sikacz stout albo foreign extra POMÓŻCIE!!!
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Nigdzie go nie widziałem, nie sądzę, żeby był sprowadzany do Polski.
    A ten "pprawdziwy i jedyny" to chyba ten w zakręcanej butelce bez żadnej kulki w środku tylko normalnie gazowany .

    Comment

    • Muttah
      Gość
      • 09-2006
      • 85

      #3
      no to dzięki za uzupełnienie braków wiedzy o Guinnessie miałem okazję pić tylko lanego no i ostatnio znajomy przywiózł parę sztuk z Irlandii, właśnie w puszkach z kulką.
      pozdrawiam!

      Comment

      • Akren
        Senior
        • 12-2004
        • 111

        #4
        Na Śląsku nie wiem gdzie można go dostać ale wiem że jest w Warszawie w Piwiarni Gambrynus (C.H. Blue City).

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          Draught w puszce? Tak z ciekawości, w jakiej cenie?
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Muttah
            Gość
            • 09-2006
            • 85

            #6
            dzięki za info znajomych w Wawie trzeba będzie uruchomić...tylko pp zarobi niestety monopoliści psia mać...

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren
              Na Śląsku nie wiem gdzie można go dostać ale wiem że jest w Warszawie w Piwiarni Gambrynus (C.H. Blue City).
              Może jest też w krakowskim Gambrynusie zatem Trzeba będzie sprawdzić.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Muttah
                jest tylko ten sikacz stout albo foreign extra POMÓŻCIE!!!
                Cos tu namieszales. Foreign Extra jest mocniejszy od Extra Stout (lub Draught - to to samo piwo a przynajmniej te same parametry) wiec jak może być sikaczem? No chyba że inaczej rozumujemy ten termin bo dla mnie oznacza on piwo wodniste w smaku o małej voltyżerce. Żeby nie bylo że się czepiam jako stary Irol to wracając do tematu dodam jedynie że w Polsce widziałem jedynie w Biedronce Extra Stota butla 0,33 w cenie coś około 6-6,50 zeta. Mysle że jest on we wszystkich sklepach tej sieci w calej Polsce.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  Cooper, zagiąłeś mnie, że Gieniek występuje w Biedronkach Ogólnie Extra Stout i Foreign Extra Stout w butelkach 0,33 bardzo często da się spotkać.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    No dam se włos w kinolu obciąć że w czerwcu widziałem dubliński wywar w skierniewickiej Biedrze Nie zasiewaj wiec moich wątpliwości bo się będę jąkać... Zresztą chyba nawet mowiłem (lub pisałem) Ci o tym odkryciu osobiście wiedząc iż jesteś amatorem płynów z Zielonej Wyspy.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Muttah
                      Gość
                      • 09-2006
                      • 85

                      #11
                      hmmm po prostu chodziło o Guinnessa "creamy-like" znajomy przywiózł z Irlandii w puszce czarnej przechodzącej w srebrną u dołu, najprawdopodobniej opisane też tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=43025
                      z opisu wynika że to Draught Stout. u mnie to samo, 4.2 vol plus widget w środku. pisząc "sikacz" miałem na myśli konsystencję Foreign Extra (który nie ma nic z kremowości) w porównaniu do konsystencji Draughta, w którym piana jest gęsta jak śmietana. przepraszam szczerze, jeśli określeniem tym znieważyłem Twoje upodobanie do Foreign Extra! a tak btw to sprawdzę co mają w Biedronce! dzięki

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #12
                        Nie zasiewam Zdziwiłeś mnie po prostu, bo gdzie jak gdzie, ale w Biedronce to bym się nie spodziewał.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          nie żartuj Muttah Nie mam żadnych upodobań smakowych do Gieńka a szczegolnie do odmiany mocniejszej. Moje upodobania to piwa polskie a te niestety - w Irlandii - sa droższe nawet od Foreign'a .Wiadomo - dobre jest w cenie. Jesli chodzi o same opakowania i ma to dla kogoś jakieś znaczenie to jakiś miesiąc temu Draught pojawił się w nowej calkowicie czarnej konserwie z białym napisem nową czcionką i złotą harfą. Aktualnie więc Draught ma 3 rózne puszki (trzecia to ta z klasyczną owalną żółtą etą).
                          PS: a z tą Biedronką to jak tak już se przypominam sytuację aż do bólu to nie wykluczam iż mogła być to monopolka przylegająca ścianą i w zasadzie wejściem od ulicy do Biedronki i dlatego tak moglo mi się zwidzieć.
                          Last edited by Cooper; 10-09-2006, 23:43.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Muttah
                            Gość
                            • 09-2006
                            • 85

                            #14
                            w każdym bądź razie sprawdzę w biedronce chociaż teraz Cooper już zasiałeś wątpliwości poważne...pytałem na forum, bo mam tu maniaka który uwielbia Draughta i prawdopodobnie w biedronce też był (maniak) ale zobaczę i tak (sam też pasjami lubię) pozdrów zieloną wyspęode mnie!

                            Comment

                            • peter007
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 2820

                              #15
                              W opoczyńskiej Biedronce nie widzieli, nie słyszeli
                              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎