Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rodzaj i jakosc spawow w instalacjach browarniczych.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Rodzaj i jakosc spawow w instalacjach browarniczych.

    Prawde mowiac niebardzo wiedzialem, gdzie ten temat umiescic. Jako milosnik browarnictwa amatorskiego i od niedawna uczestnik kursu spawania na Edinburgh Telford College. Czy sa wyznaczone jakies normy dotyczace jakosci spawow w instalacjach spozywczych? Najlepsze efekty uzyskuje sie spawajac GTAW, aczkolwiek mozna rowniez spawac GMAW czy nawet FCAW. I jaki sposob spawania bylby najlepszy ( cena do jakosci) dla browarnictwa amatorskiego. Jakie metody spawania sa bezpieczne i wystarczajace do samorobnych instalacji browarniczych?
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson
  • kham
    Senior
    • 01-2006
    • 751

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
    Prawde mowiac niebardzo wiedzialem, gdzie ten temat umiescic. Jako milosnik browarnictwa amatorskiego i od niedawna uczestnik kursu spawania na Edinburgh Telford College. Czy sa wyznaczone jakies normy dotyczace jakosci spawow w instalacjach spozywczych? Najlepsze efekty uzyskuje sie spawajac GTAW, aczkolwiek mozna rowniez spawac GMAW czy nawet FCAW. I jaki sposob spawania bylby najlepszy ( cena do jakosci) dla browarnictwa amatorskiego. Jakie metody spawania sa bezpieczne i wystarczajace do samorobnych instalacji browarniczych?
    Ja tam w takim stopniu na spawaniu się nie znam. Ale pierwsze piwo warzyłem w knajpianej kuchni w spawanym 50l-garze. Kuchnia bez problemu przechodzi wszelkie kontrole czyli musi być jakaś norma na takie "garneczki". Mnie się warzyło w nim bardzo dobrze, lepiej niż w emaliowanych z których później korzystałem.

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #3
      O spawaniu było trochę tu:
      Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

      Mi ta spoina moja, mimo że nieco nierówna w niczym nie przeszkadza a nic się z nią nie dzieje złego. Więc dla własniej instalacji można spawać nawet tak jak ja (o ile komuś wygląd nie przeszkadza)

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
        ... Jako milosnik browarnictwa amatorskiego i od niedawna uczestnik kursu spawania na Edinburgh Telford College. ...
        Sądzę, że to Ty powinieneś nas oświecić w tej dziedzinie
        Popytaj instruktora na kursie i podziel się wiedzą.
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
          O spawaniu było trochę tu:
          Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

          Mi ta spoina moja, mimo że nieco nierówna w niczym nie przeszkadza a nic się z nią nie dzieje złego. Więc dla własniej instalacji można spawać nawet tak jak ja (o ile komuś wygląd nie przeszkadza)
          A bylaby szansa na zobaczenie tego spawu? Jakies zdjecie by sie przydalo
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Zdjęcia nie mam. Aparat cyfrowy jakoś nie może się dopchać do listy transakcji Ale może uda mi się zrobić za parę dni skoro chcesz zobaczyć. Krótko opisując są liczne nierówności i małe wżery po elektrodach które trzeba było szlifować długo i uwarznie.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎