Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tucher, Dunkles Hefe Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Tucher, Dunkles Hefe Weizen

    Prod. Tucher Bräu, Nürnberg. Parametry 5,3% alk., 12,3 ekstraktu; butelka 0,5 l. Nabyte w Tucher Club w Krakowie.

    Kolor brązowy, lecz o zimnym odcieniu, pogłębionym przez mętność piwa. Zapach - typowy dla piw pszenicznych. Piękna i trawała jasno beżowa piana. Smak w porównaniu z jasnym pszenicznym nieco bardziej wytrawny, gorzkawy, ale równie interesujący. Daję mocne 4.
  • BuR
    Senior
    • 01-2003
    • 104

    #2
    Tucher - zakupiony godzinkę temu w sklepie mięsno - piwnym (sprzedają tam tylko mięso i piwo) za 4,70. Opakowanie to niestety puszka, ale w smaku to piwko i tak jest świetne. Sążna, długo trzymająca się piana(nawet trochę zaduża, bo przeszkadzała przy nalewaniu do kuflaKolor jest ciekawy - bardzo mętna słomkowa "nieprzeźroczystość".Nasycenie CO2?Hmmm... nie jest wcale takie mocne, a przynajmniej tego nie widać. W smaku tucher jest całkiem niezły Piłem z przyjemnością i gdyby nie cena to skusiłbym się na jeszcze jednego. Alk 5,3obj. Jeżeli komuś nie szkoda kasy to POLECAM.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Zawiodłem się na ciemnych pszeniczniakach i przy okazji Tuchera wyleję swoje żale.

      Gdzie tu ciemność? Gdzie tu palony słód? Piwo ma kolor bursztynowy i z ciemniakiem ma tyle wspólnego, co rower z Roverem. Ot, ździebko treściwszy pszeniczniak. Na pewno nie na miarę oczekiwań.

      Taki dunkles to ja latem na plaży jestem.

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #4
        Nie jestem wielkim znawcą pszeniczniaków, dopiero zaczynam przygode z nimi. Dla mnie jednak to piwko było świetne. Barwa rzeczywiście "bursztynowata", mętne, piana niesamowita - mocna, trwała, super. Smak głęboki, minimalnie gorzkawy. Dla mnie 4 z duuuużym +
        Last edited by perłyfan; 21-12-2003, 09:33.
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #5
          Piane mozna kroic.
          Kolor ciemnego miodu.
          Smak nie powala ale i nie odpycha.
          Takie sobie.
          Attached Files
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Piana: zaiste betonowa. Utworzyłem 2 cm koronę ponad krawędź szklanki. Drobna, zwarta. Rewelacja. Oblepia szkło i trwa do końca.
            Kolor: brunatny, mętny.
            Wysycenie: wysokie.
            Zapach: bardzo wyraźny goździk, co nie jest standardem w dunkel weizenach. Podobnie banan.
            Smak: bardzo wyraźne aromaty pszeniczne, banan i goździk. Praktycznie nie wyczuwam ciemności w tym piwie, no może trochę takiego gorzkawego karmelu. Gdybym pił z zamkniętymi oczami nie pomyślałbym, że to ciemna pszenica.
            Opakowanie: klasyczne. Niebiesko - białe barwy zastąpiły barwy złocisto - kremowe. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że opakowanie jest bardzo podobne do Bajuvatora i Urfrankisch Dunkel z tego browaru.

            Nie wiem, czy takie mam szczęście, czy smak mi się zmienił, ale to już druga ciemna pszenica (wcześniej był Schöfferhofer), w ostatnim czasie, która bardzo mi smakuje. A do tej pory byłem raczej po jasnej stronie mocy.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Piwo o barwie mocnej herbaty, klarowne, choć widać drożdżowe farfocle. Zabełtanie nie zmieniło tego stanu... Piana drobna, biało-kremowa, jak na pszenicę, to nie imponuje.
              Pachnie bananami i słodem. W smaku słodowe, klasyczne smaczki pszeniczne ledwo wyczuwalne. Sporo gazu. Elegancka etykieta i krawatka w kolorze szampańskiego złota , czytelne.

              Hm, piwo smakowało mi bardziej jak niezły ciemniak, niż jak pszenica. Trochę szkoda...

              Comment

              • wisnix
                Junior
                • 01-2011
                • 13

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo o barwie mocnej herbaty, klarowne, choć widać drożdżowe farfocle. Zabełtanie nie zmieniło tego stanu... Piana drobna, biało-kremowa, jak na pszenicę, to nie imponuje.
                Pachnie bananami i słodem. W smaku słodowe, klasyczne smaczki pszeniczne ledwo wyczuwalne. Sporo gazu. Elegancka etykieta i krawatka w kolorze szampańskiego złota , czytelne.

                Hm, piwo smakowało mi bardziej jak niezły ciemniak, niż jak pszenica. Trochę szkoda...
                WITAM mialem okazje napic sie tego piwka z kija .... Hmmmm pychotka jest te ciemne
                URFRÄNKISCH DUNKEL.... Ale jako zwolennik przenicznego musialem przyznac mu 5!
                W Katowicach jest bar z ogrodkiem gdzie leja to z kija jak i weizena....
                Bar galop ul.Kosciuszki73 blisko parku Kosciuszki POLECAM 6zł to najtaniej w Katosach! POLECAM!!

                Comment

                • Beuthner
                  Junior
                  • 07-2008
                  • 1

                  #9
                  wg mnie zbyt wysokie wysycenie psuje walory smakowe. piana nietrwała. są w Niemczech o wiele lepsze ciemne pszeniczniaki - ot chociażby Alt Kemptener Weisse lub Meckatzer Urweizen. jak na piwko z Bawarii - bez rewelacji

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Kolor średnio mocnej kawy rozpuszczalnej. Mętne. Piana bardzo wysoka i gęsta, z tendencją do lepienia się do szkła. W zapachu bananowe nuty. Całkiem smaczna pszenica z palonymi klimatami. Wysycenie mogłoby być odrobinę większe.
                    Lekkie piwo do beztroskiej konsumpcji. A i całować się po tym będzie przyjemnie partnerce/parterowi, bo nie daje z rury dziwnymi aromatami. Zaś dla tych niecałujących się warto zauważyć, że zbilansowana wytrawność doskonale leży na języku.
                    Opakowanie na wskroś teutońskie w charakterystycznym tucherowym stylu.
                    Nabyte w warszawskiej Rodzince Bis za 6 zeta, czyli nieco drogo.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #11
                      Teraz ma podane na etykiecie 5,2% alk.

                      Obfita, gesta piana; trudno nalac szklanke na jeden raz. Kolor bury, metny. Zapach intensywnie bananowy, z lekkim gozdzikiem. W smaku standard weizenow jasnych, czyli banan i gozdzik, oraz sporo owocow (glownie jablek). Wysycenie dosc wysokie z poczatku, szczypie w jezyk az do konca. Przyzwoity koncerniak. Cena 5,40zl.
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • mikef
                        Member
                        • 09-2012
                        • 66

                        #12
                        Barwa - miedziano - brunatna. Piwo mętne.
                        Piana - dość obfita, beżowa, drobna i trwała. Nieźle oblepia szkło.
                        Wysycenie - średnie do dużego.
                        Zapach - średnio mocny. Czuć słód pszeniczny, drożdże, nutę bananowo - goździkową i nutę owocową
                        Smak - piwo lekkie, ale treściwe. Czuć słody (pszeniczny, jęczmienny i w tle palony), nutę bananowo - goździkową, posmak owocowy. Kwasku prawie że nie ma, goryczka niezbyt mocna, ale solidnie zaznaczona, przyjemna i trwała.
                        Póki co najlepsze z piw tego browaru. Daję mu 9/10 punktów. Polecam.
                        Cena 5,30 zł/0,5 l butelka.
                        Attached Files
                        Last edited by mikef; 01-09-2015, 18:36. Powód: Dodaję cenę.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎