Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Przyjmę drożdże w dobre ręce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • elrow
    Junior
    • 12-2006
    • 20

    Przyjmę drożdże w dobre ręce

    Witam
    Zacząłem bawić się w domowe piwko ( to już chyba nie jest zabawa ).
    Zainwestowałem otatnio trochę w sprzęt ( zrobiłem swój własny kocioł warzelno-zacier ny, wyposażony w system grzania, system filtracji, sterowanie itp., oraz trochę surowca) i tym nadszarpnołem chwilowo finanse.
    Brakuje mi konkretnych drożdży.Wiem, wiem nie wszystko na raz, można je kupić itd., ale jestem nie cierpliwy. Zakupiłem parę sztuk suchych drożdży i nawet udało mi się już jedne odzyskać, ale nie mam już dolnych. Jestem już po wyczerpującej lekturze na temat skosów, odzyskiwania drożdży itp., no ale od czegoś trzeba zacząć.
    Więc moje pytanko. Czy ktoś z grona forumowiczów ( tak to się pisze?), mógł by mni wspomóc jakąś gęstwą itp( i dolne i górne). Będę wdzięczny za wszelakie odpowiedzi, sugestie lub rady ( ktoś z poza moich znajomych będzie musiał ocenić co to stworzyłem).
    Oczywiście koszty za pobraniem.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Możesz wkleić jakieś zdjęcia Twojej warzelni?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • elrow
      Junior
      • 12-2006
      • 20

      #3
      Przyjmę drożdże w dobre ręce

      Może nie jest to miejsce ale daje zdjęcie.
      Attached Files

      Comment

      • fellix-f1
        Senior
        • 12-2005
        • 157

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika elrow
        Może nie jest to miejsce ale daje zdjęcie.
        Elrow czy na forum BA to Ty się Birek nazywasz, czy też może ukradłeś mu fotkę i wkleiłeś jako swoją.

        Comment

        • elrow
          Junior
          • 12-2006
          • 20

          #5
          To ja

          Comment

          • Wesoly
            Senior
            • 10-2003
            • 371

            #6
            Bardzo ciekawy sprzęt.

            Jeśli możesz zrób opis jego działania z fotami.

            Drożdże u mnie jakieś sie znajdą. Trudniej będzie z odpowiednimi opakowaniami i wysyłką.
            Pozdrawiam, Wesoły

            Comment

            • elrow
              Junior
              • 12-2006
              • 20

              #7
              Bardzo ciekawy sprzęt.

              Jeśli możesz zrób opis jego działania z fotami.
              Nie chcę tutaj o tym pisać, bo nie na temat. Może na innym dziale.
              Drożdże u mnie jakieś sie znajdą. Trudniej będzie z odpowiednimi opakowaniami i wysyłką.
              No właśnie jak to jest z przesyłaniem drożdży.

              Comment

              • Wielki_B
                Senior
                • 02-2005
                • 1968

                #8
                Do Pszowa masz jakies 25 km. Jak sobie podjedziesz, to właśnie schodzą mi z burzliwej 2308 Munich Lager - świeżutkie, w bardzo dobrej kondycji. Chyba, że wolisz 2124 Bohemian Lager - stoją drugi dzień w lodówce i chyba ich juz nie zdążę wykorzystać, a są w świetnej kondycji.
                Z tydzień będzie gęstwa 3068 Weihenstephan i 1084 Irisch Ale - obie po pierwszej warce.

                Comment

                • elrow
                  Junior
                  • 12-2006
                  • 20

                  #9
                  Witam
                  Dziękuje za odpowiedź.Jeśli to możliwe, to bardzo chętnie.Teraz zastanawiam się tylko kiedy i gdzie.

                  Comment

                  • dori
                    Senior
                    • 10-2004
                    • 320

                    #10
                    Elrow jeśli chcesz to w piątek wieczorem możesz odebrać gęstwę Trappist High Gravity na lodowisku w Jastrzębiu.
                    Wielki B chyba ja też się muszę uśmiechnąć do Ciebie o jakieś drożdżyki

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      #11
                      Gęstwy odpowiednio przygotuję. Munich wystarczy dla obu. Bohemian mam tylko niewielka porcję, bo resztę wylałem. Trzeba z nimi szybko startnąć.
                      Weihenstephan i Irisch będą około niedzieli (pierwsze fermentują od dwóch dni, drugie właśnie poszły do uwarzonego dzisiaj stouta).
                      Dori, a za Twój uśmiech, to jestem w stanie zebrać coś drożdżyków z trwających fermentacji

                      PS. Zdaje się, że miałaś się na forum pochwalić o meczu hokejowym Czarne Pantery Cieszyn - Smoki Pszów...

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dori
                        Elrow jeśli chcesz to w piątek wieczorem możesz odebrać gęstwę Trappist High Gravity na lodowisku w Jastrzębiu.
                        Czyli w piątek małe spotkanie browarbizowe na lodowisku?
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Wielki_B
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 1968

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                          Czyli w piątek małe spotkanie browarbizowe na lodowisku?
                          Zdaje się, że piszesz o I lidze, a tu chodzi o ligę amatorską. Czarne Pantery pykają sobie w Jastrzebiu w godzinach wieczornych.

                          Comment

                          • dori
                            Senior
                            • 10-2004
                            • 320

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                            Czyli w piątek małe spotkanie browarbizowe na lodowisku?
                            małe spotkanie jak najbardziej (niekoniecznie na lodowisku). Może ktoś jeszcze jest chętny? Chyba tylko musimy zmienić wątek

                            Comment

                            • elrow
                              Junior
                              • 12-2006
                              • 20

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                              Gęstwy odpowiednio przygotuję. Munich wystarczy dla obu. Bohemian mam tylko niewielka porcję, bo resztę wylałem. Trzeba z nimi szybko startnąć.
                              Weihenstephan i Irisch będą około niedzieli (pierwsze fermentują od dwóch dni, drugie właśnie poszły do uwarzonego dzisiaj stouta).
                              Dori, a za Twój uśmiech, to jestem w stanie zebrać coś drożdżyków z trwających fermentacji

                              PS. Zdaje się, że miałaś się na forum pochwalić o meczu hokejowym Czarne Pantery Cieszyn - Smoki Pszów...
                              Na gęstwy oczywiście się pisze, zostanie tylko kwestia - kiedy?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎