Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

WLP 029 German Ale/Kolsch Yeast - dziwne drożdże?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    WLP 029 German Ale/Kolsch Yeast - dziwne drożdże?

    W temacie jest znak zapytania, bo nie wiem, czy są dziwne, czy to u nich normalne

    Są to moje pierwsze drożdże WLP, które rozbrajałam z fiolki, a nie z gęstwy już rozruszanej przez kogoś.

    Po pierwsze - starter dopiero po 48 godzinach zaczął pracować. Przez pierwsze 48 godzin ani jednego bąbelka, już myślałam, że trupy

    Po drugie: ponieważ nie byłam ich pewna wrzuciłam je na żer do szybko zrobionego "piwa" z małej puszki ekstraktu słodowego, glukozy i chmielu oczywiście (no i wody)

    Dziś zabutelkowałam - 3 butelki, resztę wylałam, a szkoda, bo całkiem smaczne
    Leję ci ja, leję, a tu nic się z dna nie wzbija. Zlałam piwo, a na dnie jasna warstwa, pierwsze skojarzenie: gruba kaszka, zbita na twardo Jak to zabełtałam z resztą piwa to podzieliło się toto na kawały, jak rozgnieciony biały ser.

    Miał ktoś kiedyś takie cuś? Bo ja pierwsze widzę

    Wprawdzie piwko wyszło dobre, więc są w porządku, ale normalnie mam wewnętrzny opór do ponownego ich użycia

    Właśnie zaraz zabieram się za produkcję koelscha i zastanawiam się, czy dać im go szamać, czy znowu zrobić na Irish Ale (coś te drożdże u mnie rządzą w tym sezonie), pal sześć, że nie w stylu.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Wylałaś całą warke???

    z tymi drożdżakami nie miałem nic do czynienia. Ale, zakupiłem niedawno, jakiś dwa tygodnie temu większą ilośc EDIego. Stoi jeszcze w piwnicy trochę PETów tego piwka. Ostatnio kolega zabrał na grilla jedną butlę, porozlewał znajomym, na dnie był osad, koncówkę wlał sobie i... pływały właśnie takie jakby "bobki". Piwo było dobre. Więc to chyba naturalny proces zbijania się drożdżaków. Pan Edward używa Danstarów.

    Ten Twój "biały ser" skojażył mi sie z tym zjawiskiem.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Wylałaś całą warke???
      Nie całą, ale połowę. Warki zrobionej z 0,5 kg ekstraktu pszenicznego, chyba nie doczytałeś

      P.S. Danstary inaczej wyglądają jak się zbiją.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎