Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Franciszkańska / Wojska Polskiego, Piwiarnia Jacek [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kimer
    Senior
    • 06-2003
    • 154

    Łódź, Franciszkańska / Wojska Polskiego, Piwiarnia Jacek [zamknięte]

    Fajna speluna vis a vis przystanku tramwajowego na Franciszkańskiej przed skrętem w Wojska Polskiego. Już nazwa "kawiarnia" budzi śmiech, bo w środku samo piwo, plus chipsy i paluszki (kawę chyba jednak też można zamówić) i właściwie niemal żadnych kawiarnianych akcentów. Jeszcze lepszy jest jedyny napis reklamowy na szybie tej "kawiarni" - "Tanie piwo, papierosy".

    Co do meritum: z ciekawostek Kormoran Mocne z kija za 3,4 zł oraz butelkowy "Irish" z tegoż browaru, za 3,6 zł. Oprócz tego "Tyskie" z kija oraz butelkowe z KP (na pewno "Żubr", chyba coś jeszcze), cen nie pamiętam, bo takie piwa mnie nie interesują.

    Lokal spelunkowaty, niezbyt czysty, z głośną muzyką dyskotekowo-discopolową, malutki (3 stoliki, kilka krzeseł barowych), klientela emerycko-dresiarsko-menelska. Za to za barem miła starsza pani, lany Kormoran smaczny, a "Irish" dostępny z lodówki.
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #2
    przejeżdżałem tam dziś tramwajem i na lokalu jest napis piwiarnia a nie kawiarnia
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      #3
      Łódź 7.05.2008 - część III

      Jakby tych wrażeń było mało, to jeszcze kilka ciekawych chwil w barze Jacek.
      Obiegliśmy całe skrzyżowanie Franciszkańska / Wojska Polskiego by trafić na Kormorana mocnego. Jakoś nie chciało nam się zwrócić uwagi na wskazówki zawarte w pierwszym poście lokalizującym ten obiekt. Ale najważniejszy efekt - trafiliśmy do środka.
      Trzy osoby siedzą przy bardze, dwa stoliki stoją pod oknami, kłęby dymu i... Kormoran mocny za 3,5zł.
      Nalany w szkło Irish'a - bardzo ładne szklanki. Nadal Irish'a butelkowego (3.1zł) można kupić w Jacku.

      Jedyny mankament, to łycha pani za barem, która na moich oczach (miękkie nogi mi się zrobiły!) wywaliła tę cudownie kształtującą się pianę i dolała piwa. Dolała do 0,55l, ale...
      Mało było czasu, więc piwo wypiliśmy w kilka minut i odstawiwszy okrążkowane szklanki (mimo łychy!) pożegnaliśmy się z Jackiem.
      Trzeba ruszać w trasę do domu!

      Ps. Także oprócz Piwosza w Siedlcach, Kormorana z beki można się również napić tu! Dziękuję!
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • jotpecet
        Member
        • 01-2008
        • 35

        #4
        W ostatnią sobotę spotkała mnie "U Jacka" niemiła niespodzianka. Upragnionego mocnego BK zabrakło, bo "się wczoraj skończył". Mam nadzieję że to jednorazowa wpadka.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Właściciel pobliskiej "U Kasi" stwierdził, że lokal jest zamknięty. Ja widziałem dostawę towaru, wszedłem, zobaczyłem ludzi przy stoliku lecz człowiek za barem powiedział, że zamknięte. Po pół godzinie wejście było już zakratowane. Czyli może czynne, ale tylko dla znajomych.
          Last edited by docent; 03-08-2010, 08:27.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • kaowiec
            Junior
            • 08-2008
            • 29

            #6
            Lokal jest zamknięty, tak to na razie przynajmniej wygląda, podobno zmarła właścicielka .
            Zaraz obok jest sklep z piwem regionalnym z sypatycznymi właścicielami- sprzedawcami.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎