Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Grodzka 28, Česká pivnica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wolise
    Junior
    • 04-2007
    • 5

    Lublin, Grodzka 28, Česká pivnica

    W Lublinie dla miłośników czeskiego piwa i słowackiego powstał bar "Česká pivnica" Jest tu do wyboru lany Kelt, Staropramen, Zlaty Bazant, wszystkie po 6zl.
    W butelkach mamy min Zlaty Bazant jasny oraz Zlaty Bazant cimny, Šariš, Smädný Mnich, Bernard niepasteryzowany (ale nie stety nie było, ale jak jest w karcie to jest nadzieja, że będzie), Staropramen parę rodzai, Velkopopovický Kozel po 7zł.
    I jeszcze parę innych min rodzima perła, fastus żywiec itp.
    Warto tam zawitać, dla mnie największym minusem jest muzyka całkowicie nie pasująca do miejsca, ale zawsze pozytywnie jest jak powstają bary gdzie oprócz KP jest coś jeszcze
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wolise Wyświetlenie odpowiedzi
    W Lublinie dla miłośników czeskiego piwa i słowackiego powstał bar "Česká pivnica" Jest tu do wyboru lany Kelt, Staropramen, Zlaty Bazant, wszystkie po 6zl.
    W butelkach mamy min Zlaty Bazant jasny oraz Zlaty Bazant cimny, Šariš, Smädný Mnich, Bernard niepasteryzowany (ale nie stety nie było, ale jak jest w karcie to jest nadzieja, że będzie), Staropramen parę rodzai, Velkopopovický Kozel po 7zł.
    I jeszcze parę innych min rodzima perła, fastus żywiec itp.
    Warto tam zawitać, dla mnie największym minusem jest muzyka całkowicie nie pasująca do miejsca, ale zawsze pozytywnie jest jak powstają bary gdzie oprócz KP jest coś jeszcze
    Bernard jest ( i to w wersji jasnej i ciemnej). Z niewymienionych wyżej także Satrobrno.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Zapomniałem dodać, że jest także bardzo dobre (szczegónie ciemne) piwo Krusovice.

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Jak byłem w czwartek to niestety Bernarda ciemnego nie mieli,a co do lokalu to pod względem piwnym bardzo ciekawy miła odmiana od powszechnie obecnych korporacji, jednakże minusem jest brak czeskiego jedzenia, karta jest dość standardowa pizza itp.(zresztą całkiem dobra) . Lokal zdecydowanie do polecenia.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak byłem w czwartek to niestety Bernarda ciemnego nie mieli,a co do lokalu to pod względem piwnym bardzo ciekawy miła odmiana od powszechnie obecnych korporacji, jednakże minusem jest brak czeskiego jedzenia, karta jest dość standardowa pizza itp.(zresztą całkiem dobra) . Lokal zdecydowanie do polecenia.
          Jak jestem, to ciemny Bernard jest za każdym razem, ale jasny też w końcu jest bardzo dobry, do tego wspominane już Starobrno, Krusovice nie tylko ciemne (choć bardzo dobre, lekkie piwo towarzyskie) ale też jasne plus Branik. Z piw trochę bardziej egzotycznych, słowacki Kamzik, ale zamawianie tego piwa stanowczo odradzam (wyrazisty, słodki posmak).

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Z tego co się orientuję w tej odrestaurowanej kamienicy miał powstać minibrowar ale pojawiła się czeska pivnica co również mnie niezmiernie cieszy. A więc po pierwsze: zadziwia rozmach przedsięwzięcia. Spodziewałem się kamerlanej knajpki a tu mamy dwupoziomową (-1 i -2), wielosalową restaurację, wypełnioną w piątkowy wieczór tłumnie do ostatniego miejsca.

            Piwa zarówno beczkowe jak i butelkowe w jednolitej cenie 7 pln/0,5. Oferta względnie duża, dla mnie najlepszym wyborem jest ciemny niepasteryzowany bernard w krachlu.

            Karta dań próbuje nawiązać do czeskiej kuchni. Jednak tak naprawdę najbardziej zbliża się do niej jedynie smażony ser. W porównaniu do czeskich lokali dwa razy mniejszy i prawie dwa razy droższy...

            Życzyłbym sobie trochę lepszej oferty piw beczkowych (więcej piw czeskich!) i więcej piw z tych mniejszych czeskich browarów ale i tak jest dobrze i mam nadzieję, ze tak pozostanie.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Gopher
              Senior
              • 10-2007
              • 450

              #7
              Najgorsze że pojawiły się już także piwa KP .
              Attached Files
              Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

              Comment

              • hippie_killer
                Junior
                • 12-2007
                • 11

                #8
                słowackie piwnice chyba . ale fakt, imponujące miejsce, duży szacunek.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hippie_killer Wyświetlenie odpowiedzi
                  słowackie piwnice chyba . ale fakt, imponujące miejsce, duży szacunek.
                  No tak, słowackie, jest też w końcu "trochę" dobrych czeskich. Zgadzam się, że przydałoby sie jeszcze 5 - 6 piw z małych czeskich browarów np. z Broumova.

                  Comment

                  • hippie_killer
                    Junior
                    • 12-2007
                    • 11

                    #10
                    szczerze mówiąc, na lokal, który nie jest związany żadną umową, to butelkowego piwa mogliby mieć w cholere więcej.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hippie_killer Wyświetlenie odpowiedzi
                      słowackie piwnice chyba .
                      Jeśli chodzi zwłaszcza o pisownię potraw czeskich
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher Wyświetlenie odpowiedzi
                        Najgorsze że pojawiły się już także piwa KP .
                        Jakoś nie widze na fotce Lecha czy Tyskiego.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Gopher
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 450

                          #13
                          Fotki menu nie robiłem. A w nim jest kilka rodzajów których niema na zdjęciu
                          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                          Comment

                          • hippie_killer
                            Junior
                            • 12-2007
                            • 11

                            #14
                            a co jest złego w piwach z KP?

                            Comment

                            • Gopher
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 450

                              #15
                              Raczej nie pochodzą z Czech czy Słowacji czyli nazwa lokalu się mija z celem, a pozatym nie są dobre i dostępne w 20 lokalach w okolicy i jeżeli ktoś się chce napić piwa z KP nie musi blokować stolika w Ceskich Pivnicach (a o stolik nie jest tam łatwo).
                              Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎