Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szukam zainteresowanych fermentorem stożkowym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • China_Blue
    Member
    • 07-2007
    • 55

    Szukam zainteresowanych fermentorem stożkowym

    Witam,

    Od pewnego czasu chodzi mi po głowie idea zaopatrzenia się w fermetor stożkowy. Przeszukałem sieć i znalazłem całkiem przyzwoite rozwiązanie na www.blichmannengineering.com. Ze stali nierdzewnej, robiony bezspawowo (co ma znaczenie dla zachowania czystości), obracane kraniki, możliwość podłączenia CO2 itd. Sa takze dodatki jak np. dluzsze nogi, kolka do nog itp.
    Kwestią oczywiście zaporową jest cena (o tym poniżej) oraz fakt, że są to produkty amerykańskie i stamtąd należałoby je ściągnąć, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Koszty transportu sa najbardziej optymalnie przy imporcie 8 szt. fermentorów. Dlatego szukam chętnych do dołączenia do tego przedsięwzięcia.

    Oto kalkulacja kosztów:
    1. Cena sprzętu.
    26,5 litrowy kosztuje ok. 1232 zł
    54,9 litrowy kosztuje ok. 1330 zł
    102 litrowy kosztuje 1764 zł
    159 litrowy kosztuje 2660 zł

    2. Cena transportu zależy oczywiście od wybranego sprzętu, np. transport jednej szt. fermentora 55 litrowego to koszt ok. 479 zł. Natomiast już 8 szt. to ok. 2520 zł, czyli ok 315 zł/szt.

    3. Z tego co się zorientowałem to cło wyniesie 3% wartości towaru (ewentualnie towaru + kosztów transportu) i nie jest to znacząca kwota.

    4. Niestety trzeba doliczyć 22% VAT do wartości towaru + transport.

    5. Ewentualnie może dojść prowizja za obsługę celną ale raczej nie planuję takiej usługi, to raczej nie problem wypelnic pare druczków.

    6. Koszt rozesłania sprzętu po Polsce, to też nie jest znacząca kwota.

    Razem: np. fermentor ok 55 litrowy, którym jestem zainteresowany kosztowałby:
    1. 1330zł
    2. od 280 do 312zł
    3. od 40z do 50zł
    4. od 354z do 360zł
    5. nie znam szczegółów i nie planuję
    6. 30-50zł

    Razem: od 2034 do 2102zł. Wszystkie ceny podane w przyblizeniu.

    Niestety jest to ok. 4 razy więcej niż gdzieś, kiedyś, podana cena fermentora stożkowego z oferty browamatora, rodzimej produkcji ale co z tego, skoro chyba nie trafił ostatecznie do produkcji...

    Jeśli ktoś mialby ochotę (i fundusze) na takie zakupy, to proszę o info, zbiorowo będzie ok 10 % taniej niż indywidualnie.

    pozdrawiam
    Popieraj swój browar.
  • Sherman
    Senior
    • 09-2005
    • 305

    #2
    A nie myślałeś o tym aby zlecić jakiemuś zakładowi w Polsce wykonanie takiego fermentora? Przy obecnym poziomie techniki Polski wyrób nie będzie różnił się od tego z USA, a na pewno zaoszczędzisz na podatkach, cle i transporcie.

    Comment

    • huanghua
      Senior
      • 10-2005
      • 1910

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika China_Blue Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam,

      Od pewnego czasu chodzi mi po głowie idea zaopatrzenia się w fermetor stożkowy. Przeszukałem sieć i znalazłem całkiem przyzwoite rozwiązanie na www.blichmannengineering.com. (...)
      Pomysł... owszem słuszny, ale cena nieprzyzwoita
      Powodzenia życzę
      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sherman Wyświetlenie odpowiedzi
        A nie myślałeś o tym aby zlecić jakiemuś zakładowi w Polsce wykonanie takiego fermentora? Przy obecnym poziomie techniki Polski wyrób nie będzie różnił się od tego z USA, a na pewno zaoszczędzisz na podatkach, cle i transporcie.

        Np. w tej: http://www.brokelmann.pl/kotly/6.html

        Są drodzy, ale małe zakłady bawiące się w stal szlachetną zrobia co dusza zapragnie.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • alnus
          Senior
          • 07-2007
          • 459

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Np. w tej: http://www.brokelmann.pl/kotly/6.html

          Są drodzy, ale małe zakłady bawiące się w stal szlachetną zrobia co dusza zapragnie.
          małe zakłady zrobią co dusza zapragnie, ale w przypadku pojedynczych egzemplarzy jeśli jakość ma być zbliżona do wersji amerykańskiej cena najprawdopodobniej będzie wyższa, a jeśli będzie taniej, to diabli wezmą jakość i szczegóły typu uszczelki , złączki, kraniki, o ile wogóle będą się chcieli zająć takim zleceniem. sam często szukam wykonawców różnych dziwnych projektów i wiem, że nie jest to proste. poza tym nawet jak już ktoś się zgodzi coś zrobić, to efekt końcowy często daleko różny jest od wyobrażeń na jego temat.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            W moim rejonie jest trochę tych małych wytwórców. Widziałem ich wyroby, okapy kuchenne, nietypowe osłony do wentylatorów i wyglądały bardzo fachowo.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • mapajak
              Senior
              • 12-2002
              • 1187

              #7
              popytaj Mawasa - on produkował fermentory JAM. To te same co były kiedyś w ofercie Browamatora.

              Comment

              • mapajak
                Senior
                • 12-2002
                • 1187

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mapajak Wyświetlenie odpowiedzi
                popytaj Mawasa - on produkował fermentory JAM. To te same co były kiedyś w ofercie Browamatora.
                Do poczytania tu:
                Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

                Comment

                • China_Blue
                  Member
                  • 07-2007
                  • 55

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Np. w tej: http://www.brokelmann.pl/kotly/6.html

                  Są drodzy, ale małe zakłady bawiące się w stal szlachetną zrobia co dusza zapragnie.

                  Z tego co widać, to oni robią KOTŁY WARZELNE a ja chcę kupić FERMENTOR STOŻKOWY. Nie jestem fachowcem (4 warki za sobą) ale jak na moje oko to są dwie różne kwestie.

                  pozdrawiam
                  Popieraj swój browar.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Wiem, wiem robią też rzeczy na zamówienie. Specjalnie dałem linka do tych kotłów może by kogoś zainteresowało.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Mawas
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 299

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika China_Blue Wyświetlenie odpowiedzi
                      Witam,

                      Niestety jest to ok. 4 razy więcej niż gdzieś, kiedyś, podana cena fermentora stożkowego z oferty browamatora, rodzimej produkcji ale co z tego, skoro chyba nie trafił ostatecznie do produkcji...
                      Niestety masz rację do prdukcji seryjnej nie trafiła, ale jeżeli znajdzie się przynajmniej 4 chętnych to jestem gotów dla Browarników uruchomić produkcję
                      pozdrawiam
                      http://Wspieraj swój Browar! Stań si...żytkownikiem!

                      Comment

                      • China_Blue
                        Member
                        • 07-2007
                        • 55

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mawas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niestety masz rację do prdukcji seryjnej nie trafiła, ale jeżeli znajdzie się przynajmniej 4 chętnych to jestem gotów dla Browarników uruchomić produkcję

                        podaj wiecej szczegolow: wyglad, cena, termin, itd.

                        pozdrawiam
                        Popieraj swój browar.

                        Comment

                        • Mawas
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 299

                          #13
                          Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

                          Ten fermentor to jeszcze prototyp, który powstał w wyniku dyskusji na forum.
                          Wykonaliśmy jeszcze kilkanaście sztuk łącznie z dwoma na 750 l .
                          Podana cena była kalkulowana w "ramach opłacalności".
                          Dzisiaj może ulec pewnej zmianie, ponieważ stal nierdzewna zdrożała od tego czasu dość sporo.
                          Jeżeli będą chętni to spróbuję to jakoś skalkulować .
                          pozdrawiam
                          http://Wspieraj swój Browar! Stań si...żytkownikiem!

                          Comment

                          • China_Blue
                            Member
                            • 07-2007
                            • 55

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mawas Wyświetlenie odpowiedzi
                            http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=mawas
                            Ten fermentor to jeszcze prototyp, który powstał w wyniku dyskusji na forum.
                            Wykonaliśmy jeszcze kilkanaście sztuk łącznie z dwoma na 750 l .
                            Podana cena była kalkulowana w "ramach opłacalności".
                            Dzisiaj może ulec pewnej zmianie, ponieważ stal nierdzewna zdrożała od tego czasu dość sporo.
                            Jeżeli będą chętni to spróbuję to jakoś skalkulować .
                            pozdrawiam
                            chetnych siakos nie widac... :-(
                            skalkuluj wiec moze cene na jednostkowe zamowienie, jesli chcialbys sie tego podjac.
                            Popieraj swój browar.

                            Comment

                            • kony
                              breweriarz
                              • 08-2005
                              • 1701

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika China_Blue Wyświetlenie odpowiedzi
                              chetnych siakos nie widac... :-(
                              Ja bym może i był chętny bo mi już od jakiegoś czasu taka rzecz po głowie chodzi. Ale nie chcę deklarować że jestem na 100% zainteresowany bo nie wiem czy będe w stanie to łyknąć teraz czy dopiero za pół roku no i przedewszystkim kwestia ceny. Będzie cena, chociażby orientacyjna, to będą i deklaracje.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎