Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Vonyarcvashegy, Fo 11, Blonder Sorfozohaz [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Węgry, Vonyarcvashegy, Fo 11, Blonder Sorfozohaz [zamknięte]

    Wypoczywając nad Balatonem w miejscowości turystycznej Vonyarcvashegy (północny brzeg Balatonu), przypadkiem natknęliśmy się przy ulicy Fo 11, na browar restauracyjny warzący dwa gatunki piwa ciemne i jasne. Piwa w smaku były poprawne aczkolwiek niczym się nie wyróżniały. Na dodatek ceny typowe dla niemieckiego turysty około 2 euro za pół litra, można tam także zjeść jak i się przespać w cenie około 30 euro za pokój dwu osobowy. Ale w tej okolicy można spokojnie znaleźć pokoje gościnne w lepszej cenie (20-25 euro za noc).
    Na kolekcjonerów czekają firmowe kufle i podstawki.
    Strona browaru: www.blonder.hu
    Fota browaru:

    i piwa:
    Piwna turystyka według abernackiego
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Marcin wpisuj też nazwy ulic w temacie, bo nie nadążę z edytowaniem.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      W porządku zastosuje się do zaleceń
      Jutro kolejne browary opiszę
      Last edited by abernacka; 19-09-2007, 08:15.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • czarnykot
        Junior
        • 06-2014
        • 7

        #4
        Browarek odwiedzany dwukrotnie w ostatnich 2 latach. Ciekawostką jest menu w języku polskim ( z małymi błędami) co na Węgrzech jest ogólnie rzadkością (dominują menu ger. eng. rus. i ita.) chyba nasi rodacy nie są skorzy do odwiedzania tego przybytku, dlatego menu mnie pozytywnie zaskoczyło. Przy nalewakach kolekcja (powieszonych) banknotów z różnych stron świata. Ponieważ nie znalazłem PLN dorzuciłem 10 Pln od siebie, może ktoś da jeszcze inny nominał na pamiątkę. Serwują 2 rodzaje piwa: ciemne i jasne + na wynos butelki 1l ale uwaga szklane za 800 HF. Testowany tylko klasyczny ciemaniak, delikatna 12tka, gdyż w okolicy odbywały się festiwale wina, które postanowiłem również odwiedzić (cena 4-6 pln za kieliszek, to tak przy okazji). Kuchnia dobra, ale zaobserwowany brak klientów, obawiam się, że może z czasem zamkną lokal, z drogi kiepsko widoczny, łatwo przejechać. Niemniej miejsce godne polecenia dla zregenerowania sił.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1415

          #5
          Zamknięte co najmniej od roku.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎