Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ziberta, Kłasyczne Fłamandśke Biłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tumry
    Senior
    • 01-2003
    • 204

    Ziberta, Kłasyczne Fłamandśke Biłe

    przywieziono mi z Ukrainy po jednej butelce obu piw.
    1-niemieckie pszeniczne - z datą przydatności do spożycia 24.XI.2007
    2-flamandzke białe - do 26.VII.2007
    Tym razem mogłem spróbować.

    Flamandzkie białe. Wyjątkowo mętne (może z powodu zbliżającej się daty przydatności do spożycia) o drobniejszej pianie, też dość szybko opadającej, łagodniejsze sympatyczne. Może mieć zagorzałych zwolenników. Ja wolę pierwsze z nich - temu dałbym 4 pkt.
    Last edited by sibarh; 14-10-2007, 22:27. Powód: Porzadki
    Tumry
    sasiad47@gmail.com.pl
    (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Biłe ma 4.8% alkoholu i 11,5% ekst.
    Fotkę też znajdę i wrzucę
    Last edited by sibarh; 14-10-2007, 22:36.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Piwowarnia Ziberta Biłe Klasiczne Fłamandzkie

      Ziberta Biłe Klasiczne Fłamandzkie
      Alkohol: 4,8% obj. Ekstrakt 11,5 %
      ----------------------------------------

      Kolor: jasnosłomkowy, idealnie mętny [4]

      Piana: wysoka, gęsta i sztywna, niczym dobrze ubite białko (jest to zresztą cecha wielu ukraińskich piw), opada, choć niezwykle powoli, tak że można się nią cieszyć do samego końca [5]

      Zapach: od pierwszej chwili uderza cytrusowa świeżość, a zapach jest w równym stopniu orzeźwiający, co oryginalny [4.5]

      Smak: lekki i delikatny, lagodna kwaskowość przechodzi na podniebieniu w dość solidną, choć zrownoważoną goryczkę, która absolutnie nie tłamsi innych doznań, dzięki doskonałemu wysyceniu daje poczucie aksamitnej "miękkości" [5]

      Wysycenie: drobniusieńkie, musujące pęcherzyki [5]

      Opakowanie: dla mnie wraz z "Klasicznym Niemieckim" i "Klasicznym Anglijskim" tworzy doskonałą serię tematyczną, tu akurat niderlandzki (flamandzki ? ) widoczek; bardzo estetyczne i dopracowane [5]

      Moja ocena (wg ARTomatu): [4.775]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Właściwie obok Białego Czernigiwskiego i Etalona to jedyne jasne pszeniczne szerzej dostępne we Lwowie. Kupiłem je, zagapiłem się i w domowych warunkach spróbowałem prawie dwa miesiące po terminie (data 17.IX). Mimo to w piwie nie czuć nieprzyjemnych posmaków, może oprócz minimalnej cierpkości. Nadal wyczuwalne są cytrusowe nutki, piana jest przyzwoita a piwo przyjemnie się pije co jest dobrym wynikiem na tak bardzo przeterminowaną pszenicę.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
          Fotkę też znajdę i wrzucę
          Po dwóch latach znalazłem
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎